fbpx

Verimli Çalışma Ortamı Nasıl Kurulur

İşlerin yol alması, daha dizaynlı ve üretken olabilmek adına verimli çalışma ortamı şarttır girişimciler için. Peki bu verimli çalışma ortamı nasıl kurulur, neler gereklidir, izlenmesi gereken yollar nedir? Siz de biliyorsunuz ki çalışma ortamında herhangi bir gerek tekniksel aksilik gerekse de rahatınızı bozabilecek aksilikler çalışmalarınızı olumsuz etkileyebilir. Bunun önüne geçmek adına ve bu tip sorunlarla karşılaşmamak adına önceden tedbirinizi almanız ve ofis dizaynını buna göre şekillendirmelisiniz.

Ofislerinizin görüntüsü, dizaynı kişiden kişiye değişir. Kimi daha cafcaflı ve renkli ofis isterken kimisi ise daha sade bir ofis düzeni isteyebilir. Önemli olanın burada görüntüden ziyade size çalışma alanının size nasıl verim kattığı, nasıl hizmet ettiğidir.

İster hazır ofislerde çalışın isterse home office olarak çalışın hiç fark etmez. Ofis türünüz ne olursa olsun birazdan verimin artırılması için bahsedeceğimiz başlıları tüm ofis türlerinde kullanılır.

İşte ofislerde çalışmalarınızın verimini artırabilecek davranış/özellikler;

1-Ortamın Hava Alması

Bu tüm çalışanlar için bir ihtiyaçtır. Ofislerde pencerelerin belli aralıklarda açılması, içeriye oksijen dolması beyni ve vücudu rahatlatır. Çoğu kişi çok kapalı alanda çalışmayı takıntı haline getirse de bu çok büyük yanlıştır. Çünkü kapalı bir alanda hava solumak dışarıdaki havaya oranla daha kirlidir. Bu da ister istemez sizi çalışırken olumsuz etkiler. Ayrıca çalışma alanlarınızda bitkilerin de olması ortamın havasını iyi eder. Pencereleri belli aralıklarla açarak ortama güzel hava ekleyebilir, bitkilerle de bunu destekleyebilirsiniz. Böylece kendinizi daha zinde ve rahat hissedebilirsiniz.

2-Masanın Konumu

Ofisteki masanızın konumu da önemlidir. Nasıl mı? Örneğin kapıya bir şekilde konumunuz varsa içeriye giren kişiyi karşılamakta zorlanırsınız. Dolayısıyla duvarı arkanıza alıp masayı o biçimde konumlandırmak daha çok tercih edilir. Böylelikle hem ofise daha çok hakim olursunuz hem de içeriye giren kişiyi daha iyi karşılarsınız.

3-Konfor Her Şeydir

Bulunduğunuz alanda rahat olmanızın oldukça önemi vardır. Hem sağlığınız açısından hem de daha verimli bir çalışma açısından bunu atlamamanız gerekir. Örneğin oturduğunuz koltuk size rahatlık kazandırmalıdır. Mobilyalarınızın, özellikle sizi ziyaret eden müşterilerinizin rahatlığı için daha konforlu olması gerekir. Kamara ofislerinde ergonomik ve son derece rahat ofis mobilyalarını kullanma şansına sahipsiniz. Böylece hem siz rahat edip işleriniz verimli ilerleyecek hem de dışarıdan gelen ziyaretçiler otururken daha rahat olacaktır.

4- Fazlalıkları Kaldırın

Etrafınızda kalabalıkların olması, kalabalık bir çalışma stili kişiyi istemeden çok rahatsız eder. Çünkü etrafın dağınık olması kişide dikkat dağınıklığına neden olur. Bu da odaklanmayı olumsuz etkilediği gibi verimi de düşürür. Ayrıca örneğin bir şey arıyorsanız o dağınıklık içinde onu bulmanız da zorlaşabilir. Bu da yine sizin zaman kaybınıza neden olacaktır. Belki de böyle küçük sorunlar sizin işinizi oldukça geciktirecek ve başarısız olmasına neden olacaktır. Bu yüzden en küçük detayı bile atlamamalı her şeyi düzgün ve dizaynlı bir şekilde devam ettirmelisiniz. Ki hem zamandan kazanın hem de yaptığınız işten verim alın böylelikle.

5-Mantar Panolar

Günlük planlarınızı yazdığınız bir not defteri veya kaydettiğiniz bir bilgisayar programı olabilir. Ancak bu planları gün içinde hatırlamak ve gözünüzün önünde olması için mantar panoları, tahtaları kullanabilirsiniz. Bu sayede motivasyonunuz da artacaktır. Bu işten daha iyi verim de alabileceksiniz ayrıca.

Verimli Çalışma Ortamı İçin Tercihiniz Kamara Olsun!

Kamara girişimcilere ofis hizmeti sunarak daha iyi ortamlarda çalışmalarını sağlayan bir şirkettir. Bünyesinde 1000’den fazla mutlu müşteri barındıran Kamara’da istediğiniz ofis türüne göre çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Kamara girişimcilere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti verir. Bunların yanı sıra toplantı salonlarını da hizmete açan Kamara’da toplantılarınızı daha kaliteli ortamlarda daha iyi imkanlarda gerçekleştirebilirsiniz.

Kamara ofislerinde verimli çalışma ortamı için gerekenler olarak bahsettiğimiz bu başlıkların hepsi mevcuttur. Kamara’da çalışmalarınızı sürdürmek size oldukça büyük faydalar sağlayacaktır. Ayrıca yararlanacağınız imkanlar da bu faydaları destekleyici niteliktedir.

İşte Kamara’da yararlanacağınız o imkanlar bütünü;

 • Rahat ve kaliteli çalışma ortamları, ofisleri
 • Ergonomik ve rahat ofis mobilyaları
 • Profesyonel sekreter hizmeti
 • Resepsiyon
 • Bütün ofis materyalleri
 • 7’24 Güvenlik
 • Temizlik hizmeti
 • Fiber hızlı internet
 • Diğer fatura giderlerinin hepsi kiraya dahildir
 • Yeni girişimci arkadaşlar, komşular
 • Mutfak hizmeti
 • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödemezsiniz
 • Mola verebileceğiniz ve sohbetler edebileceğiniz teraslar mevcuttur
 • Çalışırken veya sohbet ederken Kamara tarafından sınırsız çay, kahve ikramları

Tüm bu imkanları ele aldığımızda çalışmalarınız verimli ve akıcı bir şekilde devam edecektir. Çünkü uğraşmanız gereken bazı işler (ofis düzeni, temizlik…) Kamara tarafından yapılacak, bu sayede zamandan kazanmış olacaksınız.

Ofis alanları tamamen size ait olacak. Dolayısıyla istediğiniz gibi kullanabileceksiniz. Bahsettiğimiz gibi ofislerin havalanması için pencereleri açabilir, masalara barsa bitkilerinizi de koyabilirsiniz. Yine konfor açısından baktığımızda ise ergonomik ofis mobilyalarının yer aldığı Kamara’da rahatınız oldukça fazla olacaktır.

Onlarca girişimci ile de arkadaşlık kurabilir, sohbet edebilir, işler hakkında konuşabilirsiniz. Bu vesileyle sosyal çevreniz de artacak ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Kamara’da yer alan teraslarda buluşarak yine Kamara tarafından ikram edilen sınırsız çay, kahve ikramları ile doyumsuz sohbetlerde kendinizi bulabilirsiniz.

Verimli bir çalışma için gerekenleri anlattığımız başlıkları dikkate alarak, ofislerde uygulayarak işlerinizi daha etkili hale getirebilirsiniz. Planlı olmak, düzen ve uygulayacağınız stratejiler büyük önem taşıyacaktır bunun için. Ofis olarak da Kamara ofislerini tercih etmek size biraz daha rahatlık kazandıracaktır.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir