fbpx

İşe Odaklanma Durumu

Her işte olduğu gibi ofis işlerinde de işe odaklanmak son derece önemlidir. Nitekim dikkatinizi bozan şeyler varsa sürekli işe odaklanma konusunda sıkıntı çekersiniz. Dolayısıyla da işleriniz aksar ve gerekli verimi elde edemezsiniz.

İster büyük şirketlerde olsun ister kişilerin kendi ofislerinde olsun, işe odaklanmak bir birey sorumluluğudur. Ancak bu sorunu yaşayan yüzlerce hatta binlerce kişi var. Büyük şirketlerde çalışanlar için bu sorun az gözükse de kendi işini kendi özel ofisinde yürüten kişiler için bu büyük bir sorundur. Nasıl mı?

Örneğin tam işlerini pür dikkat bir şekilde yürütürken bir bakmış ki A4 kağıtları suyunu çekmiş ve kağıda ihtiyacı var o anda. Bu kişi işini yarıda bırakarak o kağıtları yeniden alması lazım. Veya başka bir örnek verecek olursak, ofisi tek kişinin idare ettiğini düşündüğümüzde mecburen ofisin tüm sorumlulukları kendisine ait. Bunlardan biri  de temizlik sorumluluğu. İşlerinin yoğun olduğu bir dönemde ofisin pis olması işleri engelliyorsa bu kişi işlerini nasıl yürütecek? Elbette ofisini temizledikten sonra. Ancak arada geçen zaman kaybından dolayı geciktirdiği işi başarısızlıkla sonuçlandırsa ne olacak?

kamara sekreter ile ilgili görsel sonucu

Örnekler bununla da bitmiyor elbette. Bu kişinin dışarıda olduğunu düşünelim ve o anda önemli bir telefon gelse ofise o telefona kim cevap verecek? Sekreter varsa sekreter cevap verir ancak herkes yanında sekreter çalıştırmıyor. Veya siz dışarıdasınız ve mecburen ofisiniz kilitli. O anda önemli bir evrak veya kargonuzun geldiğini düşünün, mecburen sizin gidip şubeden almanız gerekecek. Bu örnekler  sizin işe odaklanma sorununuzu iyice artıracak örneklerdir. Bu saydığım örnekler bunlarla da sınırlı değil tabi. Siz dışardayken bir müşteriniz geldiğinde ofisin kapalı olduğunu görecek ve geri dönecek, belki de sırf bu yüzden o müşterinizi kaybedeceksiniz. İşe odaklanma sırasında yaşanan veya yaşanması yüksek ihtimal bu durumlar işlerinizin akışını bozacak ve size zaman kaybettirecek düzeydedir. Bunlara izin vermeye devam edecek misiniz peki?

Eğer devam edecekseniz çok şey de kaybedeceksinizdir bundan emin olun. Ancak Kamara’yı seçenler, Kamara’da  hazır ofis veya sanal ofis  kiralamayı seçenler bu saydığımız sorunlardan bir tanesiyle bile karşılaşmayacaktır. Neden mi?

kamara sekreter ile ilgili görsel sonucu

Çünkü Kamara içerisindeki bütün hazır ofislerin temizliği düzenli bir şekilde yapılmaktadır ve sizi işinize odaklandığınız sırada temizlik sorunuyla boğuşmayacaksınız. Siz dışarıdayken kargom gelirse kim alacak diye telaş yapmanıza gerek yok. Çünkü Kamara içerisinde gelen kargolarınızı karşılayan kişiler olacaktır elbette. Dolayısıyla da sizin bir daha zaman kaybedip şubeye gitmenize gerek kalmayacak. Ya siz dışarıdayken ofisinize gelen telefon ve müşteriler? Tabii ki bunlar da Kamara tarafından size sunulan sanal ofisler sayesinde  sekreter imkanıyla gerçekleşecek. Siz dışardayken ofisinize gelen çağrıları sekreteriniz karşılayacak ve önemli işleri kaçırmamış olacaksınız. Yine siz dışarıdayken ayağınıza gelen müşteri ile sekreteriniz ilgilenecek o anda çay, kahve ikramı bulunduracaktır. Müşteri memnuniyetini de ele alırsak bu sizin epey bir lehinize durum olacaktır. Yani siz dışardayken de işleriniz yolunda gitmeye devam edecektir.

İlgili resim

Bu durumlardan ötürü siz sadece işleriniz ile meşgul olacaksınız, bırakın diğer sorunları Kamara düşünsün. Böylelikle işlerinizi hiç zaman kaybetmeden en iyi biçimde yapma fırsatı yakalayacaksınız. İşe odaklanma konusunda hangi ofis işleten böyle bir imkandan yararlanmak istemez ki?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir