fbpx

Herkes Sanal Ofis Açabilir Mi? – Sanal Ofis Rehberi

sanalofisnedir

Sanal Ofis Nedir?

sanalofis

sanalofisnedir
Sanal ofis, herhangi bir mekanda çalışma zorunluluğu olmayan ve şirket kurmak isteyen kişiler için prestijli bir adres sağlayan kiralama sistemidir. Resmi olarak bir şirket kurmak için mutlaka bir adrese ihtiyaç duyulur. Sanal ofis, yeni şirket kurmak isteyen girişimciler için farklı bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Sanal ofis uygulaması şirketiniz için prestijli bir adres sunarken aynı zamanda şirketinize gelen telefonları karşılama, gerektiğinde toplantı salonu ayarlama, postalarınızı gönderme ve kabul etme işlerini de yürütmektedir. Sanal ofis açma işlemlerinde yasal olarak herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Sanal ofis normal bir ofis kiralamaya göre çok daha ekonomiktir. Dolayısı ile sektöre yeni giren girişimcilerin sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır.

Sanal Ofis Açma Şartları Nelerdir?

sanalofisacmasartlari

sanalofissartlari

Sanal ofis kurma süreci oldukça kolay ve hızlı bir süreçtir. Yeni bir girişiminiz için sanal ofis tercih edecekseniz öncelikle hangi türde bir şirket kuracağınıza karar vermeniz gerekir. Bunun için şahıs ve sermaye şirketlerini inceleyip, hangi şirket türünün sizin için uygun olabileceğini belirleyebilirsiniz. Tek başına çalışan, çalışacağı işte herhangi bir ortağa ihtiyacı duymayan kişiler genellikle şahıs şirketi kurmayı tercih etmektedir. Fakat çalışmayı planladığınız iş çok ortaklı ve büyük sermaye gerektiren bir iş ise limited şirketi ya da anonim şirket tercih edebilirsiniz. Sanal ofis kiralamak için öncelikle bir kira kontratına ihtiyacınız vardır. Kira kontratını doldurduktan sonra, imza sirküleri ve dilekçe gibi belgelerle birlikte tercih edeceğiniz sanal ofisin bağlı olduğu vergi dairesine müracaat etmeniz gerekir. Başvurunuzu tamamladıktan sonra vergi dairesi memurlarının yapacağı incelemenin ardından şirketiniz yasal olarak kurulmuş olur.

 Sanal Ofis İle Şirket Kurmak

sanalofissirketi

sanalofissirketkurmak

Sanal ofis ile şirket kurmak sektöre yeni girecek girişimciler için oldukça avantajlı bir durumdur. Sanal ofisin çok daha ekonomik olması nedeniyle, mali açıdan daha rahat bir yol izlemiş olursunuz. Sanal ofislerin prestijli bir adres sağlaması şirketinizin sektör içinde daha prestijli bir noktada olmasını sağlar. Sanal ofislerin çağrı merkezleri sayesinde şirketinize gelen telefonlar sekreterler tarafından cevaplandırılarak size gerekli dönüşler yapılır. Telefonlarınızın bu şekilde karşılanıyor olması şirketinizin kurumsallığı açısından oldukça önemlidir. Şirketinizin adına yollanan ve yine şirketinize gelen kargo ve postalarla da sanal ofis çalışanları ilgilenmektedir. Bu sayede hiçbir işinizi aksatmadan büyük bir titizlikle çalışmış olursunuz. Sanal ofislerin herhangi bir mekan sınırı yaratmaması iş verimliliğiniz üzerinde de olumlu etki gösterebilir.

Sanal ofis sayesinde istediğiniz yerde, istediğiniz zaman, rahatlıkla çalışabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda sanal ofisin toplantı salonunu kullanabiliyor olmanız da sanal ofisin bir diğer avantajıdır. İş görüşmelerinizi ve toplantılarınızı dilediğiniz zaman toplantı salonlarında düzenleyebilirsiniz. Küçük bir bütçe ayırarak, rahat ve verimli bir şekilde işlerinizi yürütmek için sanal ofis kesinlikle düşünmeniz gereken bir uygulamadır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir