fbpx

Herkes Sanal Ofis Açabilir Mi? – Sanal Ofis Rehberi

sanalofis

Herkes için sanal ofis ve toplantı salonları.

Sanal Ofis Nedir ve Nasıl Kullanılır?

sanalofis

Sanal ofis, herhangi bir mekanda çalışma zorunluluğu olmayan ve şirket kurmak isteyen kişiler için prestijli bir adres sağlayan kiralama sistemidir. Resmi olarak bir şirket kurmak için mutlaka bir adrese ihtiyaç duyulur. Sanal ofis, yeni şirket kurmak isteyen girişimciler için farklı bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

sanal ofis nedir
Sanal ofis uygulaması şirketiniz için prestijli bir adres sunarken aynı zamanda şirketinize gelen telefonları karşılama, gerektiğinde toplantı salonu ayarlama, postalarınızı gönderme ve kabul etme işlerini de yürütmektedir.

Sanal ofis açma işlemlerinde yasal olarak herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Sanal ofis normal bir ofis kiralamaya göre çok daha ekonomiktir. Dolayısı ile sektöre yeni giren girişimcilerin sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır.

Sanal Ofis Açma Şartları Nelerdir?

Hazır ve sanal ofis sartlari

Herkes İçin Sanal Ofis

Sanal ofis kurma süreci oldukça kolay ve hızlı bir süreçtir. Yeni bir girişiminiz için sanal ofis tercih edecekseniz öncelikle hangi türde bir şirket kuracağınıza karar vermeniz gerekir. Bunun için şahıs ve sermaye şirketlerini inceleyip, hangi şirket türünün sizin için uygun olabileceğini belirleyebilirsiniz.

Tek başına çalışan, çalışacağı işte herhangi bir ortağa ihtiyacı duymayan kişiler genellikle şahıs şirketi kurmayı tercih etmektedir. Fakat çalışmayı planladığınız iş çok ortaklı ve büyük sermaye gerektiren bir iş ise limited şirketi ya da anonim şirket tercih edebilirsiniz. Sanal ofis kiralamak için öncelikle bir kira kontratına ihtiyacınız vardır.

Kira kontratını doldurduktan sonra, imza sirküleri ve dilekçe gibi belgelerle birlikte tercih edeceğiniz sanal ofisin bağlı olduğu vergi dairesine müracaat etmeniz gerekir. Başvurunuzu tamamladıktan sonra vergi dairesi memurlarının yapacağı incelemenin ardından şirketiniz yasal olarak kurulmuş olur.

 Herkes Sanal Ofis İle Şirket Kurabilir

Hazır Ofis Örnek Ortamı

Hazır Ofis Teras

Sanal ofis ile şirket kurmak sektöre yeni girecek girişimciler için oldukça avantajlı bir durumdur. Sanal ofisin çok daha ekonomik olması nedeniyle, mali açıdan daha rahat bir yol izlemiş olursunuz.

Herkes için sanal ofis prestijli bir adres sağlaması ile şirketinizin sektör içinde daha prestijli bir noktada olmasını sağlar.

Sanal ofislerin çağrı merkezleri sayesinde şirketinize gelen telefonlar sekreterler tarafından cevaplandırılarak size gerekli dönüşler yapılır. Telefonlarınızın bu şekilde karşılanıyor olması şirketinizin kurumsallığı açısından oldukça önemlidir.

Şirketinizin adına yollanan ve yine şirketinize gelen kargo ve postalarla da sanal ofis çalışanları ilgilenmektedir.

Bu sayede hiçbir işinizi aksatmadan büyük bir titizlikle çalışmış olursunuz. Sanal ofislerin herhangi bir mekan sınırı yaratmaması iş verimliliğiniz üzerinde de olumlu etki gösterebilir.

Sanal ofis sayesinde istediğiniz yerde, istediğiniz zaman, rahatlıkla çalışabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda hazır ofisin toplantı salonunu kullanabiliyor olmanız da sanal ofisin bir diğer avantajıdır. İş görüşmelerinizi ve toplantılarınızı dilediğiniz zaman toplantı salonlarında düzenleyebilirsiniz. Küçük bir bütçe ayırarak, rahat ve verimli bir şekilde işlerinizi yürütmek için sanal ve hazır ofisler kesinlikle düşünmeniz gereken bir uygulamadır!

İlgili Yazılar

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri 🤗

Stres Yönetimi Ve Yeni Ofis Çözümleri

Sanal Ofiste Verimliliği Artırmanın 6 Yolu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir