fbpx

Günün Verimli Geçmesi İçin Stratejiler

Verim sizin içi neyi ifade ediyor? Alınabilecek en iyi sonuç değil mi? Gün içinde bir çok işle uğraşıyor bir çok planlar yapıyorsunuz. Bunu zamana yayarak işinizin daha kısa sürede bitirilmesini amaçlıyorsunuz aynı şekilde. Peki bu sürecin hem daha az sürmesi hem de istediğiniz olumlu bir sonuçla bitmesi neye bağlıdır? Tabi ki sizin veya ekibinizle vermiş olduğunuz çaba ve verime bağlıdır. İş gücü ortaya çıktığında işlerin ilerleyişi daha hızlı olacaktır. Peki günün verimli geçmesi için neler yapılabilir? Her çalışanın, yöneticinin farklı yöntemleri vardır mutlaka. Unutmamalısınız ki bu verim kavramı sadece işi değil, iş ile birlikte sizin güne başladığınız andan itibaren günü bitirdiğiniz vakte kadar olan tüm olayları kapsıyor. Hepsinin birleşimi ve verimin tüm zamana yayılması günün verimli geçmesi için en ideal yollardır.

Elon Musk, Zuckerberg gibi başarılı girişimcilerin de gününü nasıl verimli geçirdiklerini anlatacağımız bu yazıda sizin de gününüzün verimli geçmesi adına belirli stratejilere değineceğiz. Bu adımları özel ve iş hayatınızda taviz vermeden devam ettirirseniz işlerinizde olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

İşte günün verimli geçmesi adına yapabileceğiniz bir kaç hamle;

1-Güne “Sıradan” Bakmamak

Büyük bir girişimciyseniz eğer günden faydalanmanız ve en iyi sonuçları almanız gerekir Bunun için de güne sıradan bakmamalısınız. Sıradan bakmak, mesai saatinin dolmasını bekleyip saati geldiğinde işten ayrılan, bir nevi saatlerle zamanını geçiren kişiler içindir. Sıradan bakmamak ise saatin geçtiğini anlamamaktır aslında. Belki de o gün kazanacaklarınız sizin ileriki dönemlerde bir çok gününüzü kurtaracak veya rahatlatacaktır. Bundan dolayı ilk üzerine düşeceğiniz konu zamanın önemini bilmek ve zamanı en etkin şekilde değerlendirmeye çalışmaktır. Zaman sizin kurtarıcınız olabilir.

2-Belli Bir Düzene Sahip Olmak

Person Filling Up the Daily Report Schedule Form

Düzenli olmayı alışkanlık haline getirmek önemlidir. Bunu bir plan olarak da algılayabiliriz tabi. Günlük yapacağınız rutinleri belirlediğiniz saatlerde yapıp kalan işlerinizi de yine belirlediğiniz zaman ve yere göre yapmanız sizi düzenli yapacaktır. Bu düzenden sıkılmamalı ve sürdürmelisiniz. Ki, bunun meyvelerini başarılar elde ederek toplayasınız.

3-İstikrar Yakalamalı, Ertelememelisiniz

Kilit nokta bu olabilir. Ertelememek ve başarıyı sürdürülebilirlik durumuna getirmektir. Rehavete kapılmamaktır aslında. Çok zamanım var deyip geniş olmamalı, zamandan yakınıp karamsarlığa da düşmemelisiniz. Olan zamanı en iyi şekilde değerlendirmeli ve kesinlikle işlerinizi ertelememelisiniz. Sadece işlerinizi değil günlük rutinlerinizi de. Çünkü hepsi birbiri ardına sıralanmış, bağlantılı bir yol gibi düşünülebilir. Bu bağlantıyı keserseniz, yani ertelerseniz hepsi aksayabilir.

Elon Musk, Zuckerberg, Bill Gates Gibi Büyük Girişimcilerin Günü Nasıl Geçiyor?

ELON MUSK(TESLA, SPACEX)

bkse2g - Elon Musk, Zuckerberg Gibi Girişimciler Günlerini Nasıl Verimli Hale Getiriyor?

Elon Musk günde en fazla 6 saat uyuyarak günlük işine sabah 7’de başlıyor. Kahvaltıyla çok vakit kaybetmediğini belirten Musk sabah egzersizlerini de asla aksatmıyor. Başarının çok çalışmayla mümkün olduğunu kanıtlayan Elon Musk günün 10 saatini çalışmayla geçiriyor. Çalışmanın dışında da günde 1-2 saatini kitap okumaya harcıyor. Böylelikle genel kültürünü de geliştirmeye devam ediyor.

MARK ZUCKERBERG(FACEBOOK)

cd8h7f - Elon Musk, Zuckerberg Gibi Girişimciler Günlerini Nasıl Verimli Hale Getiriyor?

Zuckerberg sabah en geç 8’de işe koyuluyor. Uyanır uyanmaz da Facebook ve dünya gündemine kısa bir göz atıyor. Daha sonrasında ise tıpkı Elon Musk gibi sabah egzersizlerini aksatmıyor. Ayrıca haftada 3 gün spor yaptığı da bilinmektedir. Bu spor sayesinde fiziksel ve ruhsal olarak kendisine iyi geldiğini söylemektedir. Haftada 60 saatlik bir çalışma süresi olan Zuckerberg uyku düzenini asla değiştirmiyor ve kalan vakitlerini de ailesine vakit ayırarak, kitap okuyarak ve yeni yerler keşfederek kültürel anlamda kendini zenginleştirme şeklinde değerlendiriyor.

BİLL GATES(MİCROSOFT)

2f4ac2 - Elon Musk, Zuckerberg Gibi Girişimciler Günlerini Nasıl Verimli Hale Getiriyor?

Bill Gates günde mutlaka 7 saat uyur ve o da güne egzersizlerle başlar. Ayrıca sabah uyandığında ilk işi gazetelerin manşetlerine bakmak olur. Gates, gün içinde yapacaklarını mutlaka önceden planlar ve not defterini asla yanından ayırmaz. Günün kalan vakitlerinde ise ailesine zaman ayırarak ve kitap okuyarak geçirir. Kalan boş vakitlerinde ise kendisi ile baş başa kalır ve yeni yerler, bilgiler keşfeder.

Büyük girişimcilerden üç tanesinin günlük aktivitelerini, zamanı nasıl değerlendirdiklerini ve işlerine ne kadar sür harcadıklarını görmüş olduk.

İşin temelinde planın, fikirlerin bunların yanında sürekliliğin olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Siz de girişimcilik serüveninizde günlük planlarınızı bu ve buna benzer aktivitelerle yapabilirsiniz. İş ile özel hayat arasındaki dengeyi de sağlayan bu sistem ile birlikte işleriniz daha iyi olacaktır. Ayrıca psikolojik anlamda kendinizi daha rahat hissedecek bu da işinize bütünüyle olumlu yansıyacaktır. Günün verimli geçmesi adına bu aktiviteler ayrı bir değer kazanacaktır sizin için. Bunların yanında sportif bir yaşam ve kitap okuyarak zenginleşen bir kültüre de sahip olacaksınız. Tüm bunların hepsi sizin uygulayacağını günlük plan ve stratejileriniz sonucu meydana gelecektir.

Unutmayın Verimli Bir İş Kaliteli Ofislerde Gerçekleşir

Günlük plan, iyi bir ekip ve uygulayacağınız stratejilerle birlikte size en iyi hizmeti verecek olan çalışma alanlarınız, yani ofisler de kilit bir rol oynar. Ofisinizin konumu, imkanları, size sunduğu kolaylıklar işinizin süreci için önemli kriterlerdir.

Kamara, sizin için tüm imkanları sağlamakla birlikte kaliteli ofis hizmeti ile de çalışma alanınız için tercih edilmesi gereken bir yerdir.

Kamara, binden fazla girişimciye, şirketlere ve firmalara hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis imkanı sağlayan ayrıca gerekli olduğunda toplantı salonlarını da hizmetinize sunan bir kuruluştur.

İşinize uygun ofis türünü seçerek siz de Kamara ailesine katılabilir, işlerinizde verimi yüksek noktalara kadar çıkarabilirsiniz. Peki Kamara’da sizleri neler bekliyor, nasıl ofis ortamlarıyla karşılaşacaksınız? İşte Kamara’nın girişimciler için sunduğu birbirinden güzel ve ilgi çekiççi fırsatlar:

 • Rahat ve kullanışlı ofis ortamları,
 • Ergonomik ofis mobilyaları,
 • Tüm ofis ekipmanları hazır bir halde sizi bekler,
 • Profesyonel sekreterya hizmeti,
 • Resepsiyon hizmeti,
 • Kamara tarafından ofislerin temizlik hizmeti,
 • 7’24 güvenlik,
 • Fiber hızlı internet,
 • Ayrıca diğer tüm fatura giderleri kiraya dahildir,
 • Ofislerin tümü uygun kira fiyatlarına sahip,
 • Onlarca hatta yüzlerce girişimci ile arkadaşlık kurma imkanı,
 • Kamara tarafından sınırsız çay, kahve ikramı

İşe odaklanmak için, işin verimini maksimum seviyeye ulaştırmak için Kamara ofislerinin tercihi yerinde bir karar olacaktır. Ofislerin uygun konumlarda olması, imkanları ve kalitesi ile kaliteli ve kazançlı bir iş sürecine sahip olacaksınız.

Büyük girişimcilerin günlük rutinlerini, işe ayırdıkları saat ve çalışma stratejilerini baz alarak çalışma sürecinde vereceğiniz kararları Kamara gibi yüksek kaliteli ve imkanların olduğu ofislerde çalışarak desteklemelisiniz. Sonucunda verimli, istikrarlı, düzenli ve nihayetinde başarılı bir iş hayatını karşılayacak durumda olacaksınız.

Günün verimli geçmesi adına izleyeceğiniz bu yolun sonunda başarılı olmanız dileğiyle…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir