Kaliteli ofislerde çalışmayı, kaliteli ofislerin hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmayı tüm girişimciler ister. Bilindiği üzere girişiminize, işlerinize başlarken işiniz dışarıda değilse bir ofise ihtiyaç duyarsınız. Ekstradan ofis için de masraf yapmak ve iyi bir şekilde dizayn etmek zorundasınız. Peki bu masraflara gerek var mı bu kadar? Ayrıca sadece masraf değil zaman da kaybedeceksiniz ve bazı işlerinizi ertelemek zorunda kalacaksınız. Bunların önüne nasıl geçebilirim diye düşünmenize de gerek yok aslında. Zaman ve paradan kaybınızın olmayacağı, hatta tasarruf bile yapabileceğiniz Kamara’nın ofis türleriyle tanışmaya hazır mısın? Kafanızda Kamara hakkında soru işareti kalmasın. Bu yazımızda kafanızdaki sorularla Kamara şirket bünyesini ayrıntılarıyla size aktaracağız.

Kamara, bünyesinde çalışan girişimcilere, çeşitli meslek gruplarından insanlara bir çok kolaylık sağlayarak onların kendi işlerine odaklanmalarını sağlar. Siz de bu imkanlardan yararlanmak istemez misiniz? O halde gelin hep birlikte Kamara’yı yakın mercek altına alalım. İşte sorularla Kamara!

Kamara Nedir, Neye ve Kimlere Hizmet Eder?

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, derneklere, firmalara ve şirketlere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti sunan bir kuruluştur. İçinde barındırdığı ofis türlerini gerek kişi/şahıslara gerekse de firmalara/şirketlere kiralayarak ofis hizmeti verir.

Hangi Meslek Gruplarından Kişiler Kamara’da Ofis Kiralayabilir?

Halk arasında “masa başı çalışan” diye tabir ettiğimiz kişilerin hepsi aslında Kamara’da ofis kiralayabilir. Özellikle girişimcilerin tercih ettiği Kamara’da bir çok dalda görev yapan mühendisler, yazılımcı/programcılar, psikologlar, muhasebeciler, avukatlar, mimarlar ve daha bir çok meslek grubundan kişiler yer alabilir.

Hazır Ofis, Sanal Ofis, Paylaşımlı Ofis Tam Olarak Nedir?

Kamara’da üç ofis türü bulunmaktadır. Bunlar Hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofislerdir.

 •  Hazır Ofisler: İşlerini fiziksel olarak ofislerde sürdüren, bir ofis ortamına ihtiyaç duyan kişilerin tercih ettiği  bir ofis türüdür.
 • Sanal Ofisler: Fiziksel bir ofis ortamına çok ihtiyaç duymayan kişilerin tercih ettiği ofis türüdür. Daha çok       freelance, home-office çalışan kişiler tercih etmektedir.
 • Paylaşımlı Ofisler: Bu ofis türü ise proje bazlı çalışan kişilerin tercih ettiği ofislerdir. Paylaşımlı ofislerde sizin gibi çalışan başka bir arkadaşınızla ortamı paylaşarak çalışmalarınızı yürütürsünüz. Çalışma alanları ortaktır ancak işinize odaklanmak adına sessizlik tüm titizlikle sağlanır.

Ofisleri Kiralama Fiyatları Ne Kadardır?

Kamara’da uygun fiyata ofis kiralayabilirsiniz. Hem de çoğu özelliği içinde barındıracak şekilde. İşte ofis fiyatlarımız:

 • Hazır Ofisler: 950 TL / AYLIK
 • Sanal Ofisler: 89 TL / AYLIK
 • Paylaşımlı Ofisler: 290 TL / AYLIK

Bu kiralar dışında herhangi bir ücret ödemezsiniz. Fatura giderleri, temizlik giderleri, ofis ekipmanları ve daha fazlası ödeyeceğiniz kiralara dahildir.

Toplantılarımı Nasıl Gerçekleştireceğim?

Kamara bunu da sizin için düşündü. Kamara’da ofis türlerinin yanında sizin için gerektiği zaman toplantı salonlarının kapısını da açarak bu hizmeti de size sağlar. Toplantı salonlarını ister saatlik ister günlük olarak kiralayabilirsiniz. İşte Kamara’da toplantı salonlarında karşılaşacağınız imkanlar ve fiyat tarifesi:

 • Toplantı odaları:  30 TL/SAATLİK
 • Toplantı esnasında özel ikramlar sunulur,
 • Projeksiyon, beyaz tahta gibi materyallerin hepsi mevcuttur,
 • Saatlik veya günlük kiralanabilir

Kamara Şubeleri Nerelerdedir?

Kamara, İstanbul’da 7 farklı prestijli noktada çalışanlarına hizmet etmektedir. İstanbul’daki şubelerimizin olduğu yerler;

 • Bostancı
 • Altıntepe
 • Beyoğlu – İstiklal
 • Levent
 • Şişli
 • Altunizade
 • Kadıköy (Ağustos ayında hizmete başlayacak)

Ayrıca Kamara yurt dışında da hizmet vermeye başladı. İşte yurt dışındaki Kamara şubelerimiz;

 • İspanya/Madrid
 • Dubai/Birleşik Arap Emirlikleri

Ulaşımın kolay, deniz ve doğa manzaralı ofislerimizde çalışmak istediğiniz takdirde size en yakın veya en uygun şubelerimize uğrayarak ofislerimizi daha yakından görebilirsiniz.

Ofislerde Nelerle Karşılaşacaksınız?

Kiralamak istediğiniz ofis, içerisinde bilgisayarınızı kuracağınız masa, diğer tüm rahat ve ergonomik ofis mobilyaları ile birlikte size teslim edilir. Ayrıca yazıcıdan, A4 kağıtlarına kadar tüm ofis ekipmanları da size sunulmaktadır. Herhangi birinin bitmesi, tükenmesi durumunda yine Kamara tarafından yerine yenileri konularak hizmetinize sunulacaktır.

Ayrıca temizlikle uğraşma derdiniz de olmayacak ve temizlik için personel tutup ekstra masraf da yapmayacaksınız. Ofislerinizin düzeni ve temizliği Kamara tarafından düzenli bir şekilde yapılmaktadır.

İnternet Hızı Nasıl?

Kamara ofislerinde siz girişimciler düşünülerek kablosuz fiber hızlı internet hizmeti verilmektedir. İşlerinizin daha hızlı bir şekilde yürütülmesi adına dilediğiniz zamanda bu internetten sınırsız bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bahsettiğimiz üzere internet faturası da kiraya dahildir.

Güvenli Bir Çalışma Alanım Olacak mı?

Kamara ofislerinde güvenlik son derece sağlanmaktadır. Kendinizi Kamara ofislerinde 7’24 güvende hissedebilirsiniz.

Ayrıca size gelen evrak, kargo, paket gibi kargolarınız da güvenli bir şekilde sekreteriniz tarafından karşılanarak size ulaştırılacaktır. Yani siz dışarıdayken bile işleriniz devam edecek herhangi bir müşteri veya zaman kaybı yaşamayacaksınız.

Profesyonel bir sekreterle çalışmak sizin için ayrı bir avantajdır.  Her sekreter 40 saatlik bir eğitimden geçerek sizi en iyi şekilde temsil eder.

Stopaj Vergisi Ödenecek mi?

Stopaj vergisi, gelir vergisine bağlı kazançlara göre hasılatın ilgili kişilere ödenmesi esnasında kaynakta kesilen ve o ilgili adına vergi dairesine yatırılan bir vergidir. Stopaj vergisine dair daha detaylı bilgi için “İş Yeri Kirasında Neden Stopaj Olur?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Ofis kiraladığınızda belli bir miktarda stopaj vergisi ödersiniz. Ancak sanal ofis tercihlerinde stopaj vergisi ödenmez.

Evi İş Yeri Adresi Olarak Gösterebilir miyim?

Evinizi iş yeri adresi olarak gösterebilirsiniz. Ancak bunun öncesinde eğer eviniz kiraysa ev sahibiniz ile bu durumu paylaşmalı, home-office şeklinde çalışmanız gerektiğini söylemelisiniz.

Evi iş yeri adresi olarak gösterirken de stopaj vergisi ödersiniz. Ayrıca profesyonel olmak adına da web sitenize, kartvizitlerinize bu adresi yazmanız yararlı olacaktır.

Molalarda İstirahat ve Sohbet Edebileceğim Alanlar Var mı?

Elbette. İşten kalan zamanlarınızda istirahat etmek isterseniz teras katlara, balkonlara, bahçeye çıkabilir ikramlar eşliğinde manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca yalnız da olmayacaksınız! Çünkü Kamara içinde bahsettiğimiz üzere sizin gibi onlarca girişimci yer almaktadır. Bu kişilerle arkadaşlık kurarak koyu sohbetlere dalabilirsiniz. Çay, kahve gibi servisler yine Kamara tarafından sınırsız bir şekilde sizlere ikram edilmektedir.

Tüm bu sorularla Kamara şirketinin ne için var olduğunu, neye/kime hizmet ettiğini ve müşterilerine sunduğu imkanları kabataslak biçimde sizlere aktardık. Bu tip sorularla Kamara sistemini iyi anladığınızı ve yine bu sorularla Kamara şirketini iyi tanıdığınızı umuyoruz.

Girişimcilikte esas hedef başarıdır. Başarı da ancak istikrar yakalanırsa sağlanır. Bu istikrar da işinize çok iyi odaklanmak ve işinize olan bağlılığınızla gerçekleşir. İşe iyi odaklanmanız, istikrarı yakalamanız, başarılı olmanız ve sonucunda büyük kazançlar elde etmeniz adına Kamara sizin fazla zaman ve para harcamanızı engelleyerek bu zamanı işlerinizde harcamanıza vesile oluyor. Siz de başarmak istiyor ve daha çok müşteriye ulaşıp prestijli olmak istiyorsanız Kamara’da kendinize uygun ofis türünü tercih edin ve girişimcilik serüveniniz hem keyifli hem de bol kazançlı geçsin.

No comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.