Öncelikle ofis kavramının ne demek olduğunu belirtelim yazımızın ilk bölümünde. Ofis, gerek memurun gerekse gerekli meslek gruplarından kişilerin işlerini yürütebilmeleri adına ihtiyaç duyulan bir alandır. Peki kimlerin ofislere ihtiyacı vardır, bunlar hangi meslek grupları? Memurundan tutun da mühendisine, mimardan avukata kadar geniş meslek gruplarının işlerini yürütebilmeleri adına ofislere ihtiyacı vardır. Peki ideal ofis kavramı neler çağrıştırıyor sizde? Bir ofis nelere sahip olursa ideal ofis adını alır?

İdeal ofis, kişiye bir değil birden çok kolaylık ve imkan verir. İdeal ofiste temel bulunulması özelliklerden bir kaç tane sıralarsak, bunlar ofisin sürekli temizliği yani temiz kalması, kişinin laptopunu koyacağı ve işini yürüteceği donanımlı bir masa, kendisinin oturduğunda rahat edeceği ve misafirlerinin veya müşterilerinin ayakta kalmaması için rahat sandalyeler, müşteri memnuniyeti için güzel girişler ve etkili resepsiyon, hatta telefonlarınızı karşılayacak bir sekretere sahip olmanız ideal ofis kriterlerinin sadece bir kaçıdır.

Ancak işlerin yoğun gittiği esnada temizlik gibi, sekreter olmadan telefonlara bakmaya çalışmak  hatta dışardayken telefonlara bakamamak gibi sorunlarla karşılaşmayı da düşünmelisiniz. Bu sorunlardan da ancak ekstra masraf harcayarak kurtulabilirsiniz. Ayrıca ofisiniz için gerekli malzemelere – bunlar masa, sandalye, kağıt gibi malzemeler – de masraf harcamak zorunda kalacaksınız.  Peki gerek var mı hem böyle sorunlarla karşılaşmaya hem de ekstra ücretler ödemeye? Özellikle işlerin yoğun tempo alacağı zamanlarda böyle şeylerle uğraşmak sizi geri plana atar ve işlerinizi aksatır.

Peki bu işlerle uğraşmadan nasıl ideal ofis denilen ofislere sahip olunabilir. Çok basit! Kamara sayesinde. Kamara, size hazır ofis ve sanal ofis gibi ideal ofis ortamlarını sunarak işlerinizi yürütmenizde yardımcı oluyor. Hem de bütün hizmetleri ile birlikte. Nasıl mı?

Kamara ofise ihtiyaç duyan kişilere hazır veya sanal ofis şeklinde seçenekler dahilinde ofis imkanı sunarak sizin sadece işinize odaklanmanızı sağlıyor. Bunla da bitmiyor. Yukarıda saydığımız sorunlarla hiç bir şekilde sizi uğraştırmıyor. Ofisler içerisinde sizi rahat ettirecek ergonomi masa ve sandalyeler, düzenli bir şekilde ofis ve tuvalet temizlikleri, müşteriyi memnun edecek resepsiyon sunmaktadır. Ayrıca ısınma sorunu da yaşamayacaksınız çünkü hazır ofislerde bulunan termostatlı ısınma soğuma sistemi bulunmaktadır.

Sanal ofisin, sizin işlerinizin kolaylaşması açısından en yararlı imkanlarından birisi sekreterdir. Kamara, size gelen telefonların karşılanmasını, siz yokken gelen müşterileri en iyi biçimde ikramlarla ağırlanmasını sağlayan bir sekretere sahip olma fırsatı veriyor. Böylelikle siz dışardayken de işleriniz akıcı bir şekilde devam edecek ve ne, zaman kaybı yaşayacaksınız ne de müşteri kaybı! Dolayısıyla ekonomik anlamda da kaybınız olmayacak ve hatta sizin ofis görünümünü gören ve iyi bir karşılamayla kabul edilen müşteriler sayesinde diğer insanlara da duyurularak şanınız artacaktır.

Bu sizin için faydalı imkanlara ekstra ücret vermenize gerek yok Kamara’da. Çünkü hepsi her şey dahil ödeyeceğiniz kiranın içerisindedir.

Ayrıca Kamara içerisinde yer alan toplantı salonları sayesinde iş için toplantılarınızı, görüşmelerinizi o odalarda yapabilme fırsatınız olacak.

Kamaranın size sunduğu ve önemli imkanlardan birisi de sosyalliktir. Nitekim ofis ortamında bir çok işle meşgul olacak çoğu zaman işlerden sıkılma noktasına geleceksiniz. Dolayısıyla kendinize minik molalar vermek isteyeceksiniz. Eğer ofisiniz Kamara dışında olsaydı yine bu vakti tek geçirmek zorunda kalacaktınız ancak Kamara sayesinde diğer ofislerde bulunan kişilerle yeni arkadaşlıklar kuracak ve molalarınızda yine Kamara tarafından ikram edilen çay, kahve eşliğinde sohbet edeceksiniz. Bu sayede stres atarak işinize daha verimli bir şekilde döneceksiniz.

Kamara’nın hazır ofis veya sanal ofislerinden yararlanarak ideal ofis kavramına ulaşmak isteyen çeşitli meslek gruplarından kişilerin hiç düşünmeden Kamaraya uğramaları gerekmektedir. Böyle imkanlar dahilinde işine odaklanmayı kim istemez?

Hazır ve Sanal Ofislerle ilgili bilgi almak istiyorum

[contact-form-7 404 "Not Found"]