Bir yılı daha geride bıraktığımız bu saatlerde genel olarak geçtiğimiz yılın değerlendirmesi yapılır. Siz de bu değerlendirmeyi kendinizce yapabilirsiniz. Ayrıca eğer bir girişimci iseniz bu değerlendirmeyi yapmak zorunluluk gibi bir şeydir. Girişimciler için yeni yıl hedefleri ve planları oluşturma çok önemlidir. Çünkü geçen yıla ait kazanımlarınız, kaybettikleriniz, hedefleriniz derken ortaya bir rapor çıktığında o rapor doğrultusunda hangi noktada olduğunuzu daha net görebilirsiniz. Herkes için, özellikle de girişimciler için yeni yıl demek yeni hedefler, yeni hayaller belki yeni iş ortamları ve yeni insanlar demektir. Peki yeni yılda nelere dikkat edilmeli, neler yapılmalı? Girişimciler için yeni yıl hedefleri ve planları nasıl oluşturma nasıl yapılmalı?

Yazımızda özellikle girişimcilerin hedefleri ve planları doğrultusunda yeni bir sayfa açması durumlarında neler yapmaları gerektiğine belli başlıklar altında değineceğiz. İşte girişimciler için yeni yıl stratejileri;

Hangi Konumda Olduğunuzu Belirleyin

Person Holding Pen Leaning on Map Near Cup

Yazımıza başlarken de bahsettiğimiz üzere geçmiş yılı kendinize, işinize göre değerlendirin. Hedeflerinize ulaştınız mı? Ulaşmadıysanız da ne kadar yaklaştınız? Bu sorulara yine kendinizce cevaplar vererek hangi konumda olduğunuzu belirlemelisiniz.

Hangi konumda olduğunuzu belirtmek size yeni bir yol harita çizmenizde yardımcı olacaktır. Çünkü yeni yıl için koyacağınız hedefler tamamen buna bağlıdır.

Planlarınızda İyileştirmeye Gidebilirsiniz

Person Holding Black Pen and Book Near Pink Ceramic Mug

Planlarınızı da yine geçen yıla göre karşılaştırma yaparak değişikliğe götürebilirsiniz. Nasıl mı? Şirketler her geçen yıl büyüme eğilimindedir. Büyüme olunca da müşteri ağı genişlemek de dolayısıyla kazancı daha da fazla olmaktadır. Bu da beraberinde daha fazla iş yükü demektir. İşler daha fazla olunca da belki ekibinize büyümeye de gidecek iş ortamınız daha genişleyecektir. Tüm bu detayları ele aldığınızda iş planınız da değişecek haliyle. Zaten bir girişimci olarak yeniliklere, gelişmelere açık olmalı zamana göre hareket etmelisiniz. Bu şartlar sizin planlarınızı doğrudan etkileyecek güçtedir.

Şimdi Daha da Tecrübelisiniz!

Belki girişimcilikte ilk yılınızdı, belki ilk yılınız olacak şimdi ya da yıllardır bu işin içerisindesiniz. Hangi yılınızda olursanız olun siz iş sürecinde geçirdiğiniz her gün daha da tecrübe sahibi olacak, işiniz hakkında daha çok bilgiye erişeceksiniz. İlk başlarda belki acemi davranmış olabilirsiniz ancak bu çok normaldir. Yeni yılda bu acemilik olmayacak geçen yıl veya yılların size kazandırdığı tecrübeler ile olaylara bakış açınız daha da farklı olacaktır.

En önemlisi özellikle iş hakkında sorunlar yaşayacağınız dönemlerde daha sakin ve sabırlı olarak çözüm aramaya başlayacaksınız.

Bir diğer örneğimiz ise ekibinizde, bünyenizde çalışanlara karşı tutumunuz, davranış olumlu anlamda değişebilecektir. Onlara bilgilerinizi aktarırken daha doğru adımlar atabileceksiniz.

Tüm bunlar sizin işinizde tecrübe sahibi olduğunuzun ve geliştiğinize dair birer örneğidir.

Yeni Yılda Değişiklikler Söz Konusu Olabilir

Söylediğimiz gibi yeni yıl sizin bazı noktalarda değişiklik göstermenizi de sağlayabilir. Neler olabilir bu değişiklikler?

Ekibinizdeki kişilerin değişikliği, müşteri olarak kimlere hitap edeceğiniz, fikirleriniz, çalışmalarınız, şirket adresiniz , zamana bağlı olarak hepsi değişkenlik gösterebilir.

Şirketinizde, ofisinizde değişiklik göstererek daha iyi lokasyonlarda çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Nasıl mı? Yeni yılda Kamara ile tanışarak 🙂

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, şirketlere ve derneklere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti sunan bir şirkettir. Ayrıca ofis hizmetlerinin yanında girişimciler için ekstra hizmetler de sunan Kamara’da bir çok imkandan yararlanma şansına sahip olacaksınız.

İşte o yararlanacağınız imkanlar;

 • Rahat ve kaliteli çalışma ortamları, ofisleri
 • Ergonomik ve rahat ofis mobilyaları
 • Profesyonel sekreter hizmeti
 • Resepsiyon
 • Bütün ofis materyalleri
 • 7’24 Güvenlik
 • Temizlik hizmeti
 • Fiber hızlı internet fırsatı
 • Diğer fatura giderlerinin hepsi kiraya dahildir
 • Yeni girişimci arkadaşlar, komşular
 • Mutfak hizmeti
 • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödemezsiniz
 • Mola verebileceğiniz ve sohbetler edebileceğiniz teraslar mevcuttur
 • Çalışırken veya sohbet ederken Kamara tarafından sınırsız çay, kahve ikramları

Tüm bu imkanlardan yararlanırken işleriniz daha hafifleyecek, işlerinize olan zamanınız daha fazla olacaktır. İşe odaklanmanız da aynı şekilde artacaktır. Üstelik daha az maliyetle!

İşinize uygun ofis türünü seçerek başlayacağınız iş sürecinde ihtiyacınız olan her şey mevcut olacaktır. Bunlara ek olarak sosyal açıdan da kendinizi rahat hissedeceksiniz. Çünkü Kamara’da sizin gibi çalışan onlarca, yüzlerce kişi olacak ve onlarla tanışma, sohbet etme imkanı elde edeceksiniz.

Gerek işleriniz hakkında gerekse de gündelik yaşamdan yine Kamara tarafından ikram edilecek olan çay, kahve ikramları ile birlikte komşularınızla sohbet edeceğiniz bu ortamlarda kendinizi yalnız hissetmeyecek, iş stresinizi olabildiğince azaltacaksınız.

Girişimciler için yeni yıl her şeyin yeniden başlangıcı veya  bir şeylerin devamı için açılan yeni beyaz sayfalar olarak nitelendirilebilir.

Gerekli istikrarı sağlamak, hedeflere ulaşmak ve başarı elde etmek isteyenler için bu yıl, geçen yıla göre daha verimli geçirilmeli. Günün verimli geçirilmesi ile ilgili detayları anlattığımız makalemize göz atabilirsiniz ayrıca.

Öğrenciler,çalışanlar ve özellikle girişimciler için yeni yıl başarılarla dolu olsun! Yeni yılda daha iyi sonuçlar almanız ve başarılı olmanız dileğiyle..

 

 

 

 

No comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.