fbpx

Kamara | Bostancı | Virtual Office

Bostancı Hazır Ofis | Hazır Ofis & Sanal Ofis
Bostancı Hazır Ofis | Hazır Ofis & Sanal Ofis
Bostancı Hazır Ofis | Hazır Ofis & Sanal Ofis
Bostancı Hazır Ofis | Hazır Ofis & Sanal Ofis
Bostancı Hazır Ofis | Hazır Ofis & Sanal Ofis
Bostancı Hazır Ofis | Hazır Ofis & Sanal Ofis
Bostancı Hazır Ofis | Hazır Ofis & Sanal Ofis
Bostancı Hazır Ofis | Hazır Ofis & Sanal Ofis

See It With Your Own Eyes, Not From Photos

Get An Appointment Now and Join Our Facility Tour!

Get an Appointment
Noisoft
Noisoft
13:31 04 Jun 20
Kamara ofis firmasından çok memnunuz, yaklaşık 2 yıldır birlikte çalışıyoruz ve her ihtiyacımızda... yardımcı oldular, Özellikle Dilek hanımla çalıştığımız için şanslıyız, tüm çalışanlar güler yüzlü ve kamara ailesinde olmak bir ayrıcalık. İstanbulun pekçok noktasında firmanın şubeleri mevcut ve ihtiyacınıza göre diğer şubelerin toplantı salonlarını ve ofislerini kullanabilmek gerçekten avantaj. Fiyatları da piyasanın altında olmasıyla gayet uygun. Hazır veya Sanal ofis ihtiyacı olan firma veya şahıslara kesinlikle tavsiye ederiz. Teşekkürler Kamara Ailesiread more
engin karadeniz
engin karadeniz
10:23 04 Jun 20
Yıllardır bir parçası olmaktan çok memnun olduğumuz firma. Profesyonellik ve samimiyeti bir arada sunabilmeleri... çok büyük bir değer katıyor. Bizden yardımlarını bir an esirgemeyen Dilek Hanım ve Kerime Hanım başta olmak üzere tüm ekipleri en büyük artıları. Merkezi konumu ve kalitesiyle Anadolu yakasında mutlaka değerlendirilmesi gereken bir seçenek. Daha uzun yıllar birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağız.read more
Mesud Korkut Üzüm
Mesud Korkut Üzüm
08:57 02 Jun 20
Dernek ve Derneğimizin İktisadi İşletmesi olarak 2 yıldır Kamara / Bostancı Şubesini kullanıyoruz. Gerek Şube... çalışanları Dilek Hanım ve Kerime Hanım ve gerekse de Sadık Bey bizlerle harika bir iletişim halinde bulunuyorlar. Derneğimize gönderilen posta, kargo ve tebligatların alınması, bunlara ait alındı bildirimi, telefonların aktarımı ve üyelerimizle olan iletişimleri mükemmel bir şekilde gerçekleşiyor. Ofisten aldığımız fiziki alanların yönetilmesi ve Dernek Yönetim Kurulu Toplantılarımızın yapılması esnasında toplantı salonlarında bizleri rahat ettirebilmek için olağanüstü gayret ve emek sarfediyorlar. Esnek çözüm anlayışı ve hızlı aksiyonlar alma konusunda uzman bir kadro. Kendilerine buradan tekrar teşekkür ediyoruz.Fikri Mülkiyet Hakları Koruma Derneği ve Fikri Mülkiyet Hakları Koruma Derneği İktisadi İşletmesi.read more
Okan Samast
Okan Samast
08:32 04 Mar 20
Seminer için gitmiştim. Ulaşımı kolay ancak park sorunu var. Binayı bulmakta zorlanabilirsiniz. Sokağın... girişindeki soldan ikinci bina.read more
Cesur Devrim
Cesur Devrim
09:49 15 Jan 20
Öncelikle, beni gittiğim zamanlarda,daima güleryüzü ile karşılayan Kerime ve Dilek hanım için bile Kamara ile... iyiki tanıştım diyebilirsiniz.Sizi hiç kırmazlar ve yardımcı olurlar.İçi dışı temiz güzel insanlardan oluşan bir topluluk diyebilirim.İK’yı seçimlerinden dolayı tebrik ederim.read more
Temel Sinan BAYRAKTAR
Temel Sinan BAYRAKTAR
05:47 05 Dec 19
Çalışmaya başladığımız ilk günden beri güler yüzleri anlayış ve işimizi kolaylaştırmak için harcamış... oldukları emek ve ekstra gayretleri için Özellikler Kerime, Karin Ve Dilek Hanımlara çok ama çok teşekkür ederiz.. Bizlere sunmuş oldukları hizmetler paha biçilemez... Çalışmalarında kolaylıklar dilerim..read more
Cem Kocabaşa
Cem Kocabaşa
18:24 07 Nov 17
Mükemmel deniz manzarası, merkezi konumu ve bahçesiyle şahane bir yer. Çalışanlar çok güzel yüzlü ve... profesyonel.read more
Onur Onat
Onur Onat
07:53 01 Dec 11
We are in Studio Offices for more than 1 year.. We love to work here.. Best meeting room in Istanbul!
Next Reviews

What Is A Virtual Office?

The virtual office service is a service where organizations can legally register their addresses and conduct their operations at. It is suitable for civil society organizations, firms, representative offices and any other organization that does not need a physical permanent office. As part of this system, the clients can benefit form the following features:

 • As a legally accepted system, a virtual office will allow you to register your virtual office's address as your legal correspondence address, and conduct legal declarations and other legal processes with that address.
 • Through the independent phone number that is assigned to each virtual office user, users can benefit from the professional secretariat service of Kamara. With this service, their calls will be responded with the name of the organization, will be notified to the appointed liaison, and will be transferred to the specified phone number when necessary.
 • The flexibility that virtual office users need is supported by the absence of long-term binding contracts and financial liabilities.

Advantages of Bostancı


500 meter distance to Bostancı İDO ve Şehir Hatları ferry ports,

250 meter walking distance to the minibus route,

1.5 km distance to Bostancı Bridge in the highway,

400 meter distance to the Bostancı station of the Haydarpaşa-Gebze suburban train line which is under construction and planned to be opened soon.Click Here for Directions
 

Why should you choose?

 • Official address registry
 • Secretariat service for working hours and voice mail for after hours
 • Taking delivery of posts and packages
 • Becoming part of a large business network

Quick Quote

Quick Quote

 • Official address registry

 • Professional secretariat

 • Taking delivery of posts and packages

 • Access to meeting halls

 • Voice mail service for calls received out of working hours

 • Office equipment such as fax and photocopy machines

 • IVR announcement; you can put welcoming announcements to the calls received.

 • You won't pay stoppage.

Frequently Asked Questions

What Is A Virtual Office? What Are Its Advantages? How Does It Work?

Can we forward our existing phone number to your system?

If you wish, you can transfer your phone number to the operator we work with, so that your calls will be forwarded to us and we will receive them. Our usual practice is to assign a phone number to every new user, so you can forward your existing phone number to the number we assign to you. If you do not want to use our service, you can purchase your phone number.

Will I have a permanent office space that I can use daily?

You will not have an independent office space. However, you can use all the office spaces at any of our facilities at an hourly or daily basis. This way, you will have the chance to pay only for the days you need an office space, and you will save a lot.

Will there be a problem in tax audits?

The firms that are using our virtual office service have not had an issue so far. As the buildings belong to us, there will not be a problem in terms of tax regulations or audits. It is sufficient to have one of the firm partners or a legal representative present during the audits. Tax audits or inspections usually take place within two days after your accountant register to the tax office.

Is 'virtual office' legal?

It is a legal and accepted system. There are law offices that we serve. Our facility managers will help you throughout the registry process.

I have some questions, how can I reach you?

You can call us from +90 850 532 2009 from Monday through Saturday between 09:30 - 18:30. You can also send an e-mail to info@kamara.com.tr for your questions.

Can I register associations, joint-stock companies, limited liability companies or sole proprietorships?

You can register your association with a virtual office. This is accepted by the provincial associations directorate. You can also register your joint-stock company, limited liability company and sole proprietorship with a virtual office. In case your financial advisor is unsure about this, they can call us and we will give the necessary details.

What Happens When An Unexpected Guest Shows Up?

Even if you have an independent office space, you don't need to be at your office all the time. If an unexpected visitor shows up, we will inform you by phone. If you are available and will come to meet with the visitor, we will host them at the meeting hall until you arrive. If you cannot come, we will let your visitor know that you are out of office, offer them some drinks, and will see them off.

What is the term of the contract? What is the procedure for early termination?

There are no long-term contracts or financial liabilities at Kamara. You can operate your business in a flexible way. You can terminate your contract anytime with a written notice one month prior to termination.

Can I work and meet with my clients at any facility that I want?

You can work or host your clients at any facility that you want. It is sufficient to book your office or meeting hall beforehand. Your office space and meeting hall is always ready.

I don't want to change my tax office. What should I do?

Your tax office should be the one governing the neighborhood of the facility that your office is in. Your tax number won't change. You need to follow this procedure even if you move to a different flat at the same building. There will be no troubles in changing the tax office. It is sufficient to get notarial approval for one more paper. In brief, the only difference that will occur will be an expense of approximately ₺70. If you wish, you can consult this issue with our financial advisors free of charge.

Affordable Pricing Options


Affordable Pricing Options For Everyone Are At Kamara!

Kamara offers serviced offices, virtual offices and meeting halls at affordable prices for any initiative and firm. You can see our introductory prices.Get A Quote

Modern Meeting Hall

30/Hour

 • Special catering
 • Complimentary self-service tea and coffee at our office spaces and cafeteria
 • Projector / White board / Flip chart*
 • Hourly or daily rentals

Co-working Space

290/Month

 • Desk use in quiet common areas
 • Reception service for welcoming your clients and visitors
 • High-speed wireless internet access
 • Complimentary self-service tea and coffee at our office spaces and cafeteria
 • Use of fax machine and printer
 • Becoming part of the Kamara family with 1000+ members, monthly meetings for expanding your business network

Serviced Office Solutions

950/Month

 • Meeting hall use free of charge*
 • Detached, fully-furnished, specially-decorated office space
 • High-speed wireless internet access
 • Use of fax machine and printer
 • Daily and weekly cleaning service
 • Complimentary self-service tea and coffee at our office spaces and cafeteria
 • Becoming part of the Kamara family with 1000+ members, monthly meetings for expanding your business network

Our Facilities

Call us for further information

Call us for further information about virtual offices, we will answer all your questions. Reserve your spot at Kamara now and further your business!
0850 532 63 47