fbpx

Zeki ve Girişimci İnsanlar Hayatlarına Hangi Yöntemleri Uygular?

Elbette her insanın hayatına uyarladığı bir kaç yöntem vardır. Uyarladıkları yöntemlere uyan ve belki plan dahilinde devam ettiren kişi sayısının daha az olduğuna da dikkat çekmek isterim tabi. Herkesin planladığı düzen kendilerine göredir bilhassa. Genelde amaç olumlu sonuçlar alarak işlerinin veya uğraşlarının başarıya ulaşmasıdır. Peki Zeki ve Girişimci İnsanlar hayatlarında hangi tür yöntemleri uyguluyorlar? Zeki ve girişimci insanların farklı bakış açıları veya farkındalık yaratabilecek yöntemleri var mıdır? ” Zeki ve Girişimci İnsanlar ” gerçekten kimlerdir bunlara bakalım bu yazımızda.

Bu yazımızda zeki ve girişimci insanların hayatlarında hangi tür yöntemleri uyguladıklarına bir kaç başlık halinde ele alıp değerlendireceğiz. Bakalım kendinizi bu grubun içinde görebilecek misiniz 🙂

Kendilerine Acımazlar

Risk kavramından bahsedebiliriz bu başlık altında. Başarılı ile başarısız insanların arasındaki bir çok farktan en etkili olanı belki de budur. Başarısız insanların risk almaya korkmaları ve kendilerine acımaları, dolayısıyla da geri çekilmeleridir. Riski göze alan girişimci zaten cesaretlidir de.

Bir diğer nokta ise saplantı. Geçmişte çok defa başarısızlıklarla karşılaşıp olumsuz sonuçlar almış olabilirsiniz. Bunu saplantı haline getirmeyip de olaya olumlu taraftan bakmak gerekir aslında. Nasıl mı? Siz o başarısızlıklarla tecrübe kazanmış oldunuz aslında. Nerede hata yaptığınızı gördünüz ve bir sonraki girişiminizde o hatadan ders çıkararak en azından hataları aza indirgemiş olacaksınız. Bunun için de kendinize acımayın ve risk almaktan asla korkmayın. Bir hata yaptım diye yine hata yapmaktan da korkmayın. Belki de amacınıza hata yapa yapa ulaşacaksınız ve bu yapmış olduğunuz hatalar sizin başarıya ulaşırken basmış olduğunuz basamaklar olacaktır.

Kararlarından Taviz Vermezler

Close-up Photo of Man Wearing Black Suit Jacket Doing Thumbs Up Gesture

Girişimci olmak sadece anı yaşamak değildir aslında. İleriyi de görmek, olacakları tahmin etmektir bir nevi. Girişimleri için bir karar alırlar ve kararı uygulayacağı zamanı da belirlerler. O zamana kadar da faaliyete geçmezler çoğunlukla. Dışarıdan bakıldığında bu geç kalmışlık gibi bir durum yaratabilir kimi kesim tarafından, hatta oluşuz yorumlar da yapılabilir. Ancak “Zeki ve Girişimci İnsanlar” almış olduğu bu risk ile ve kararlarından ödün vermeden, taviz vermeden, dışarıdan gelen olumsuz yorumları çok da dikkate almadan kararını uygulayacağı zamanı beklerler. Bu, girişimcinin kendine olan güveni ve kararlılığının da göstergesidir.

Dinlemesini Ve Konuşmasını İyi Yaparlar

3 Women in Suit Sitting

İş sahasında, ofis veya şirket ortamında her ne kadar son karar size de ait olsa da, yönetici siz olsanız bile bir karar verecek olsanız bunu ekibiniz dahilinde yapmanız en sağlıklısı olacaktır. Girişimci, vizyona sahip ve gerçekten şirketin geleceğini düşünen yöneticiler buna çok dikkat ettikleri gibi işe ve karar aşamasına ekibini de dahil eder. İstişare ortamında geçen görüşmelerde çok iyi dinleyici olurlar ve sıra kendilerine geldiklerinde çok da iyi anlatır, konuşurlar. Bu şekilde ortaya sağlıklı kara çıkarılarak doğru adım atmış olurlar.

Kendi Yaşamlarından Ödün Vermezler 

Girişimciler için ilk hedef amaçlarına ulaşmak, şirketini ileriye taşımak olsa da bunu yapmak için her şeyden vazgeçmezler. Özellikle de kendi özel yaşantılarını ertelemezler. Hatta başarılarının büyük çoğunluğunu buna bile borçlu olabilirler. Nitekim, aileyle zaman geçirmek, arkadaş-dostlarla zaman geçirmek kendisine özellikle iş hayatı için ayrı bir keyif ve motivasyon sağlayabilir. Bundan dolayı iş yaşamı içerisinde sadece işinize odaklanmakla kalmayın aileniz ve diğer sevdiklerinizle de vakit geçirerek bunun tadını çıkarmaya çalışın.

Çevrenizde Olumlu İnsanlara Yer Açın 

Etrafınızda bir çok insan olabilir. Sizle ve işinizle alakalı yorum yapıp sizi yönlendirmek isteyenler de olacaktır elbette. Önemli olan çevrenizdeki insanların size olumlu anlamda ne kattıklarıdır. Gerçekten o işle ilgilendikleri için mi yorum yapıyorlar yoksa sırf yorum olsun diye, sizi işinizden etmek için mi yorum yapıyorlar buna karar verin. Ve sizi gerçek anlamda engelleyen, sizin şevkinizi kıran kişileri eleyin. Zeki ve girişimci insanlar genelde bunu yaptıkları için başarıya odaklanırlar.

Ayrıca girişimci, ofisinin olduğu yerde kendisi gibi girişimle uğraşan, kendi sektöründen veya herhangi sektörden girişimcilerin olmasını ister. Hem girişimcilikle alakalı konulardan bahsetmek hem iş hakkında fikir danışmak hem de iyi vakit geçirerek olumlu geri dönütler almak için her girişimci bunu ister.

Bundan dolayı girişimcinin ofisini nerede seçtiği çok önemlidir. Girişimcilerden uzak bir yerde ofis açıp böyle beklentilere kapılmak yanlıştır bir bakıma.

Kamara Ofisleri Beklentilerinizi Karşılayabilir!

Girişimcilerin, girişimcilik fikirlerinin ve iş sohbetlerinin çok olduğu yere çalışmak istiyor, ofisinizi orada kurmak istiyorsanız Kamara sizin için biçilmiş kaftandır. Neden mi?

Kamara’dan kısaca bahsedecek olursak:

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine yedi farklı şubede hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis ile birlikte toplantı salonları gibi bir çok imkanı veren bir kuruluştur. İçerisinde bulundurduğu girişimcilerle bir aile haline dönüşen Kamara’da kendinizi yabancı hissetmeyecek, bütünün bir parçası gibi olacaksınız.

Kamara’dan Nasıl Bir Şekilde Yararlanacaksınız?

Kamara’da sektörünüzün uygunluğuna göre ofis türü seçerek (hazır ofis, sanal ofis, paylaşımlı ofis) sadece işinize odaklanabilirsiniz. Ofis içinde başka bir işle uğarşmanıza gerek kalmayacak. İşte Kamara tarafından yararlanacağınız bir kaç imkan:

  • Rahat ofis ortamı
  • 7/24 güvenlik
  • Resepsiyon
  • Profesyonel sekreterya
  • Elektrik, su, ısınma gibi giderlerin hepsi kiraya dahil
  • Fiber internet
  • Tüm ofis ekipmanları
  • Temizlik
  • Sınırsız çay, kahve ikramları

Bu imkanları baz aldığımızda gerçekten büyük bir kazanım elde edeceksiniz. Bunları örneklerle açıklayalım.

Örneğin iş gereği dışarıda olmanız gerekti ve o sırada ofisinize bir telefon veya müşteri geldi. Bunu normal şartlarda geri çevirmeden nasıl karşılarsınız? Tabii ki sekreter aracılığıyla. Kamara’da bu sekreter profesyonel bir şekilde size verilecek ve bu sayede gelen evrak, kargo gibi paketlerle birlikte telefonlarınız ve müşterileriniz geri çevrilmeyecektir.

Yine aynı şekilde her giderin kiraya dahil olduğu ve yine temizliğin Kamara’ya ait olduğu ofis ortamlarında uygun fiyatlara ofis kiralayacak ve sadece işinize odaklanmış olacaksınız.

Bahsettiğimiz üzere sizin gibi bir çok sohbet edeceğiniz girişimci arkadaşınız olacak. Bu komşuluk yaptığınız arkadaşlarınız ile yine Kamara’nın sınırsız çay, kahve ikramlarıyla birlikte iş sohbetlerine dalacak ve verimli sonuçlar elde edeceksiniz.

Etrafınızdaki olumsuz fikirlerden kurtulmak ve yine etrafınızda kendiniz gibi girişimcileri görerek onlarla iletişim halinde olmak adına, üstelik imkanlarını da göz önüne aldığımızda Kamara sizin için uygun bir ofis ortamı oluşturacaktır. Ofisinizi seçmek, imkanlardan yararlanmak ve yeni girişimci arkadaşlarınızla tanışmak adına Kamara şubelerine sizi de bekleriz.

” Zeki ve Girişimci İnsanlar ” dediğimiz kişilerin hayatlarına uyguladıkları bu yöntemler ile başarı hedeflerine ulaşmaya çalışır ve genelde de ulaşırlar. Bu adımları, bu uygulamaları siz de hayatınıza uyarlayarak ” Zeki ve Girişimci İnsanlar ” arasında kendinize yer bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir