fbpx

Yüksek Verim İçin Hafta Sonu Nasıl Değerlendirilmeli?

Zihinsel rahatlık nedir sizce? Ne yaparsak zihinsel olarak rahatlarız veya hangi eylemler bizim zihnimizde yorgunluğa sebep veriyor? Bu soruların da cevabı çok basit aslında. Olaya sadece girişimciler yönünden değil de işini devam ettiren herkes tarafından bakarsak, ki bunlara öğrenciler de dahil, haftanın başından sonuna kadar sürekli bir koşuşturmaca, devam eden çalışmalar ve dolayısıyla bunların sonucunda insanda ister istemez oluşan stres… Gerek başaramama stresi gerek geç kalınmışlık hissinden oluşan strestir bunlar. Bu olaylara genel baktığımızda insanın zihinsel olarak yıpranması kaçınılmazdır. Bunun sürekli devam etmesi durumunda kişi maalesef yüksek verim yerine daha az verim alacak. Bu da işlerine yansıyacaktır doğal olarak.

Yüksek verim alınması ve işlerin daha iyi devam etmesi için insanın zihnini dinlendirmesi, az da olsun işinden uzak olması lazım belli zamanlarda. Bunun için de en ideal zaman hafta sonlarıdır. Özellikle de Pazar günleri. Bu yazıyı da Pazar gününe aldık bilerek 🙂

Veya iş halinde olsa bile zihnini rahatlatabilir. Nasıl mı? Ekipten arkadaşlarla veya kendisi gibi çalışan diğer kişilerle arkadaşlık kurup belli zaman aralıklarında, molalarda sohbetler kurarak. Eğer ofisinizi Kamara’da tercih ettiyseniz bunu yapmak çok daha kolay! Çünkü yüzlerce girişimcinin yer aldığı Kamara’da teraslarda, bahçelerde bol ikramlı sohbetler kurabilme şansına sahipsiniz. Bu ortamda zihninizin dağınık, kalabalık olması düşünülemez bile.

Bu yazımızda işini devam ettiren herkesin, girişimcilerin ve öğrencilerin hafta sonunda zihinlerini nasıl rahatlatıp neler yapabileceklerine değineceğiz. İşte hafta sonunda yapmanız gereken bir kaç rutin;

Enerji Toplamanızı Sağlayacak Bir Aktivite

Ä°lgili resim

Hemen hemen her insanın bir hobisi vardır. Hobisini gerçekleştiremeyecek zamanı bulamasa bile ailesi, arkadaşları ile gezmeyi tercih edebilir. Hafta sonunu iyi değerlendirmek adına hobilerinize güvenebilirsiniz. Örneğin gezmek, halı saha maçları, balık tutmak, dağcılık, kamp ve daha fazlası… Sizin enerjinizi, sizi çok da yormadan tabi, yükseltecek her türlü aktivite sizin zihninizi rahatlatmak için yeterli olacaktır. Bu zaman diliminde hiç işinizi düşünmez tamamen eğlenmeye bakarsınız.

Tek Başına Zaman Geçirmek

Çoğu insan da yalnız olmayı, tek başına zaman geçirmenin daha etkili olduğunu düşünür. Bu da bir yöntemdir tabi. Tek başınıza yürüyüş, bisiklet turları veya müzik ile kendinizi tamamen dışarıdan soyutlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak kişinin kendini değerlendirmesi ve gelecekte neler yapmasına karar vermesi gibi düşünceler çoğu zaman tek iken oluşur. Bu yönden bu zamanlarda denemeler, makaleler veya günlük yazabilirsiniz. Yazmak insanın duygularını, düşüncelerini kağıda dökerek insan zihnini rahatlatan en büyük rutinler arasındadır. Görüldüğü gibi tek başınıza olsanız bile yapılacak, sizi rahatlatacak rutin çoktur. Bunları değerlendirmeyi bilmelisiniz.

Elektronik Eşyalardan Uzak Durmayı Deneyin

technology addict ile ilgili görsel sonucu

Günlük hayatta olsun çalışırken olsun her zaman elektronik eşyaları kullanırız. Çoğu zaman da şarttır onları kullanmak. Sürekli mail kontrolleri, sosyal medyada gezinme ve sürekli bir şeyler araştırma derken bir bakmışsınız kendinizi elektronik eşyalara kaptırmışsınız. Bu da insan zihnini yıpratan en büyük tetiklerden biridir. Hafta içi çalışmalarınızda olmasa bile hafta sonunda bu kullanımı oldukça en aza indirgeyin. Teknolojiyi fazla kullanmadığınız günün sonunda göreceksiniz ki hem mental olarak hem de fiziksel olarak gerçekten kendinizi rahat ve huzurlu hissedeceksiniz.

Geçtiğimiz Haftayı Değerlendirin

Ne kadar işlerden teknolojiden uzak olsanız da ipleri elinizden bırakmamanız gerekir. Nitekim devreye yine plan girecek. Hafta sonunda geçtiğimiz haftayla ilgili kendinizce geniş çaplı bir değerlendirme yapabilirsiniz. Bu sizin işinizde hangi aşamalarda olduğunuzu, ne kadar yol kat ettiğinizi ve başarmak için nelerin gerektiğini gösterecektir. Dolayısıyla gelecek hafta için belirleyeceğiniz hedefi de geçtiğimiz haftaya göre belirleyecek ve sürekli üstüne koymaya dikkat edeceksiniz.

Gelecek Hafta İçin Kapsamlı Bir Plan Yapın

Ä°lgili resim

Geçtiğimiz haftayı değerlendirirken gelecek haftanın temellerini de oluşturmaya başlayın. İşinizden yüksek verim almak için hangi yolları izlemelisiniz, eksik olduğunuz yerler nedir bunları belirlemeniz gerekir. Bu planlamayı yapmak için haftanın başlamasını yani Pazartesiyi beklemeyin. Pazar günleri bunun için en ideal gündür. Hangi günler neler yapacağınızı, toplantılarınızı Pazar gününden ayarlayarak haftaya daha hazırlıklı girmelisiniz. Ki, başarılı girişimciler yüksek verim almak adına ve istikrar sağlamak adına planlı yaşamayı alışkanlık haline getiren kişilerdir.

Haftaya genel baktığımızda çalışan kişilerin sürekli olaylar içinde, çalışmalar içinde olduğu görülüyor. Dolayısıyla beraberinde gelen bunalım, zihinsel yorgunluk gibi olumsuz kriterler ancak hafta sonunu iyi değerlendirerek yok olabilir. Siz de hafta sonunu bahsettiğimiz başlıklardan yola çıkarak değerlendirirseniz işlerinizde hem yüksek verim alırsınız hem de yapacağınız planlamayla da haftaya daha zinde ve rahat başlarsınız.

Çalışırken de Zihninizin Rahat Olması İçin Ofislerinizin Konumu Önemlidir

Girişimciler olarak düşündüğümüzde çalışmaların çoğu şirketlerde, ofislerde geçmektedir. Dolayısıyla haftanın çok büyük bir zamanını girişimci evden çok ofiste geçirir. Bundan ötürü seçeceğiniz ofisin de işlerinizi olumlu/olumsuz etkileyeceğini unutmayınız.

Kimse olumsuz etkilenmesini istemez tabi. Peki gerçekten olumlu etkilenmesi için nasıl yol izlenmeli, hangi ofisler seçilmeli? Bunla beraber çalışırken birileriyle sohbet etmeniz, kafanızı az da olsun rahatlatmanız gerektiğini vurguladık. Dolayısıyla ofisinizin konumu da çok önemlidir.

Birden çok şubesi bulunan ve en iyi konumlarda müşterilerine hizmet eden Kamara, girişimcilere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti sunan bir şirkettir. Kamara’da siz sadece ofis kiralamıyor yeni arkadaşlıklar da ediniyorsunuz. Ayrıca Kamara’nın sizin için sunduğu fırsatlara da değinecek olursak en ideal ofislerin Kamara’da olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kamara’da sizleri bekleyen ve hoşunuza gidecek tüm fırsatlar;

 • Rahat ve kaliteli çalışma ortamları, ofisleri
 • Ergonomik ve rahat ofis mobilyaları
 • Profesyonel sekreter hizmeti
 • Resepsiyon
 • Bütün ofis materyalleri
 • 7’24 Güvenlik
 • Temizlik hizmeti
 • Fiber hızlı internet
 • Diğer fatura giderlerinin hepsi kiraya dahildir
 • Yeni girişimci arkadaşlar, komşular
 • Mutfak hizmeti
 • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödemezsiniz
 • Mola verebileceğiniz ve sohbetler edebileceğiniz teraslar mevcuttur
 • Çalışırken veya sohbet ederken Kamara tarafından sınırsız çay, kahve ikramları

Tüm bu imkanları bir arada değerlendireceğiniz Kamara ofislerinde çalışmak çok kolay! Çünkü zaman kaybınız yok ve bütün hepsi kiraya dahildir. Dolayısıyla maliyetiniz de fazla olmayacaktır.

Bunların yanı sıra toplantılarınız için Kamara’da yer alan son derece kaliteli ve donanımlı toplantı salonlarını da kullanabileceksiniz. Böylece müşterilerinize hem en iyi hizmeti verecek hem de daha çok başarı elde edebileceksiniz.

Ayrıca bahsettiğimiz gibi Kamara’da yer alan teraslar  ve bahçelerde diğer girişimci arkadaşlarınız ile eğlenceli sohbetler de kurabilirsiniz.

Yazımızın başında zihinsel dağınıklıkların sebepleri olarak bahsettiğimiz başarısızlık, zaman ve yüklü işler gibi terimler Kamara’da en aza inecektir. Çünkü işinizi yapmak adına gereken zamanı fazlasıyla bulacak dolayısıyla işlerinizi düzenli şekilde yürüttüğünüzde erteleyeceğiniz iş olmayacaktır. Bu da sizi büyük yükten kurtaracaktır. Dolayısıyla başarıya ulaşmak da zor olmayacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir