fbpx

Yönetici Olmak ve Kendi İşinin Başına Geçmek Ne Kadar Doğrudur?

Bir yere, şirkete, kuruluşa bağlı kalıp oraya çalışmak mı rahattır yoksa bağımsız bir şekilde yönetici olmak, kendi işinizi patronu olmak ve ekibinizi yönetmek mi? Bu kişiden kişiye farklılık gösterebilen bir durumdur. Ancak her iki seçimin de avantajlı ve dezavantajlı durumları vardır. Önemli olan bu avantajlardan ne denli yararlanabileceğinizdir. Bu yine tamamen kişinin elinde olan bir şeydir. Yönetici olmanın vermiş olduğu ekstra sorumluluklar vardır elbet. Bir ekibi idare etmek, iş planı yapmak, uzun vadede şirketinizi iyi bir konuma getirmek ve diğer şirketlerle olan ilişkileriniz gibi unsurlar buna örnek verilebilir.

Bunların hepsiyle ilgilenmek gerçekten büyük uğraşlar gerektirir ve bunlar için gerçekten çok uzun zamanlar da harcayabilirsiniz. Ancak şunu da unutmayın ki işinize ne kadar iyi ve hizmete uygun yaparsanız o kadar çok kazanacaksınız ve prestijiniz daha iyi olacak. Bu gelen kaliteli hizmetten ötürü çok müşteriye ulaşacak ve tanınırlığınız da artacaktır. Bu da sizi başarılı bir girişimci olmanıza sebep olacaktır.

Yazımızda yönetici olmak ve kendi işinin başına geçmek isteyen, bir nevi çoğu sorumluluğu üstüne almak isteyen girişimcilerin neler yapması gerektiğini, başarıya hangi yollarla ulaşacağını ve dikkat etmesi gereken noktaları anlatacağız.

1-Giderlerinizi İyi Planlayın

Ballpoint Pen on Top of White Printer Paper Beside 100 U.s. Dollar Bill

Özellikle girişimciliğe yeni başladıysanız bu maddeye çok önem vermeniz gerekiyor. Çünkü bir çok alanda gideriniz olacak ve bunları toparlamak da baya zamanınızı alacak. Ofis seçiminden, personel maliyetine, ofis ekipmanlarından diğer bir çok şeye kadar giderleriniz olacaktır. Önemli olan az maliyetle iyi işler çıkarabilmek ve kısa zamanda kara geçebilmektir. Örneğin ofisinizi Kamara’ya taşıyarak uygun fiyatlarla, üstelik bütünüyle hazır olan ofislerde çalışmaya başlayabilirsiniz. Böylelikle ofis ekipmanları için harcayacağınız parayı başka şeyler için harcayarak kara geçebilirsiniz. Giderleriniz için ekonomik bir plan oluşturmak şirketinizin geleceği adına önemli bir başlangıç olacaktır.

2-Fiyatı İyi Belirleyin

Müşteri memnuniyeti, müşteri kazanmak sizin istikrarınız ve tanınırlığınız adına oldukça önemlidir. Nitekim piyasaya süreceğiniz ürünlerin kalitesi de bunu tetikleyen bir unsurdur. Piyasaya sürdüğünüz ürününüzün kalitesine göre ne çok fazla ne de gereğinden az, uygun bir fiyat belirleyerek müşterilerinize sunabilirsiniz. Bu sayede hem siz zarar etmeyeceksiniz hem de müşterileriniz bu ürünü almak için ikinci defa düşünmeyecektir. Çünkü fiyat her iki taraf için de en uygun olanıdır.

3-Müşteri Memnuniyetini Kaybetmeyin!

Man In White Dress Shirt And Maroon Neck Tie Shaking Hands With Girl In White Dress

Ürününüzün kalitesi kadar davranışınız, üslubunuz ve ofisinizin ortamı da müşteri memnuniyeti için önemli etkenlerdir. Nitekim ofisinize gelen bir müşteri istemediği bir tabloyla karşılaşırsa bir daha gelmek istemez ve siz müşteri kaybetmiş olursunuz. Peki bunun önüne nasıl geçebilirsiniz? Ofisinizi Kamara’ya taşıyarak tabi ki. Çünkü Kamara ofislerinde sizin profesyonel sekreterleriniz olacak ve ofisinize gelen müşterileri en iyi biçimde karşılayarak onlara çay, kahve ikramında bulunacaktır. Müşterilere yalnızlık duygusu hissettirmeyecek profesyonel ekibiniz siz olmasanız bile işlerinizin devamını sağlayacaktır. Yine Kamara tarafından ofis düzeni, temizlik hizmeti de mevcuttur. Bu sayede ofisinize gelen müşteri veya ziyaretçinizin dağınık, pis bir ofisle karşılaşması mümkün değildir. Bu görüntü ve sıcak karşılama onlarda olumlu bir izlenim bırakmakla birlikte yeni müşteriler kazanmanıza da sebep olacaktır. Müşteri memnuniyeti adına karşılamanın ve ofis görüntüsünün önemi bir kez daha anlaşılıyor.

4-Boş Vakitleriniz de Olacak

Gereğinden fazla çalışacağınız zamanlar da olacak boş vakitleriniz de olacak. Boş vakitlerinizi oldukça verimli geçirmeniz gerekmektedir. Çünkü işinize daha iyi odaklanıp rahat bir kafayla çalışmanız için zihninizi boşaltmanız ve bedenen dinlenmeniz de gerekecek. Bu boş zamanlarınızı ailenizle, arkadaşlarınızla aktiviteler yaparak veya işiniz hakkında istişarelerde bulunarak geçirebilirsiniz. Bunun olumlu etkisini ise kesinlikle göreceksiniz.

5-Sosyal Hayatınız Değişebilir

Grayscale Photo Woman

Çalışma saatlerinden bahsetmişken yine bu saatlerin uzayabileceğini ve işlerinizin yetişmesi için ekstra vakitler harcayacağınızı da söylemek de fayda var. Bundan dolayı da boş vakitleriniz daha az olacak kendinize vakit ayırma konusunda sıkıntı çekeceksiniz. Ancak başarıya ulaşarak da bu emeğinizin karşılığını alabileceksiniz.

Bu döngü içinde sosyal hayatınızın değişeceği sizi korkutmasın. Zamana alışacağınız bu düzende yine çoğu insanla iletişim halinde bulunacak onlarca toplantıya katılacaksınız. Yeni insanlar tanıma fırsatı da doğacak bu sayede. Yeni insanlar tanımanız da farklı sektörlerden yeni bilgilere ulaşmanızı sağlayacak ve sizin ufkunuz açılacak.

Kamara Ofislerinde Yeni İnsanlarla Tanışarak Gelişiminize Katkıda Bulunun

Bahsettiğimiz üzere ofisinizi Kamara’yta taşımanız tek bir alanda değil bir çok alanda yararınıza olacaktır. Bunlardan biri de sizin gibi girişimci insanlarla tanışarak sosyalliğinizin artacak olmasıdır. İşten kalan zamanlarınızda bu kişilerle gerek iş hakkında sohbetler ederek gerekse de normal sohbetler ederek vaktinizi geçirebilirsiniz. Çaylar ve kahveler Kamara’dan 😉

Kamara’da Başka Hangi İmkanlardan Yararlanacaksınız?

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, firmalara ve derneklere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti sunan bir kuruluştur. Ayrıca toplantı salonlarını da müşterilerinin hizmetine sunar. Bunların yanında;

  • Rahat ofis ortamı,
  • Tüm ofis ekipmanları mevcut,
  • Profesyonel sekreterya,
  • Resepsiyon,
  • Temizlik hizmeti,
  • Faturaların hepsi kira içinde,
  • Fiber hızlı internet,
  • Çay, kahve servisleri,
  • Sanal ofis seçiminde stopaj vergisinin ödenmemesi

gibi bir çok imkandan da faydalanabilirsiniz. Bu imkanlara bakıldığında girişimcinin yapacağı tek şey bilgisayarını masaya kurmak ve işine odaklanmaktır. İşine odaklanan ve ekibini iyi yöneten bir yönetici için ise başarı uzak değildir.

Hem uygun fiyatlı hem de bütün imkanların sağlandığı Kamara ofislerinden yararlanmak için Kamara şubelerine uğramanız yeterli olacaktır.

İyi bir yönetici olmak, kendi işini en iyi biçimde ilerletmek ve ekibini iyi koordine etmek büyük bir emek ve donanım ister. Siz de iyi bir yönetici olmak için şirketinizin vizyonu adına adımlarınızı sağlam atmalı ve planlamanızı uzun vadeli yapmalısınız. Bu yapacağınız işler doğrultusunda ise istediğiniz başarıya ulaşmak imkansız değildir. Bu tamamen sizin elinizdedir. İyi bir yönetici olup başarılar elde etmeniz dileğiyle..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir