Gelişen teknoloji, özel kuruluşların artması ve beraberinde gelen rekabetçilik ortamı insanları daima ileri götürmeye şartlandırmaktadır. Yani insanlar ister istemez ileriye gitmek, daha geniş düşünmek ve daha radikal kararlar alma noktasına gelmektedir. Bu, gerek hayat şartlarının gerekse de iş sürecinin insanlar üzerinde kurduğu egemenliği, şartlaşma biçimini temsil eder. Bu noktada yeniliklere açık olmak her zaman önemli bir niteliktir. Sadece iş süreci içinde de düşünmemek gerek bunu. İster lise öğrencisi, üniversite öğrencisi olun isterse de yüksek kıdemli bir girişimci olun hiç fark etmez. Yeniliklere, teknolojiye ayak uydurmak, daima ileriyi hedeflemek ve istikrarı sağlamak yaş veya mevki fark etmeksizin tüm kesime hitap etmektedir.

Peki bu yeniliklere açık olmak nasıl gerçekleşecektir? Kolay yöntemleri var mı? Veya gerçekten çağa ayak uydurmak zor mu? Son sorudan başlayalım biz, kesinlikle zor değil. Neden? Çünkü artık günümüzde eskiye göre daha fazla imkan, bilgiye daha hızlı ulaşım kanalları var. İnsanlar artık oturduğu yerden tek bir tuşla sınırsız bilgi kaynağına ulaşabilmekte. Bu imkanları yararlı bir biçimde kullanmak ve en önemlisi yönetmek insanların ufkunu açmakta birebir olacaktır. Bu bolca imkanlar eşliğinde yeniliklere açık olmak için neler yapmanız gerektiğini bazı başlıklar altında ele aldık. Siz de bu başlıkları dikkate alarak daha yenilikçi bir girişimci profili çizebilirsiniz. İşte yeniliklere açık olmanız için yapmanız, sahip olmanız gerekenler…

Zihninizi Her Zaman Rahat Tutmalısınız

Stres, baskı gibi terimler sizi iş dünyasında geride tutabilecek tehlikeli kavramlardır. Bu kavramlardan kurtulmak ancak zihninizi rahatlatmakla olabilir. Bunun için de çeşitli yöntemler vardır. Meditasyon hareketleri, dinleyeceğiniz müzikler veya iş dışı yapacağınız diğer rutinlerin hepsi zihninizi rahatlatabilir. İş stresinden uzaklaşmak adına, meslektaşlarınızla istişareler yaparak türlü türlü yöntemler ve fikirler de edinebilirsiniz. Ofisinizi Kamara’da tercih ettiğinizde bahsettiğimiz istişareleri gerçekleştirebileceğiniz yüzlerce komşunuz, arkadaşınız olacaktır.

Modern Çağa Ayak Uydurmalısınız

View of Cityscape

Yapmanız gereken en temel şey bu aslında. Çağa ayak uydurmak. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi sürekli değişen ve gelişen bir hayat döngüsünün içerisindeyiz. Bu da bizi yenilikçi olmaya, modern hayata geçiş için şart koşuyor. Modern çağa ayak uydurmanın en temel yolu da teknolojiye güvenmek ve güncel haberleri, olayları takip etmektir. Diğer bir yolu ise size gelen fikirleri hemen reddetmeniz değil de bir kaç ihtimali de düşünerek değerlendirmektir. Bu yaklaşımlar sizin modern çağa ayak uydurmanızı daha da kolaylaştıracaktır.

Olaylara Geniş Pencereden Bakın

Two Man and Two Woman Standing on Green Grass Field

Olayları farklı farklı yorumlarla şekillendirmeli, gerekirse neden sonuç ilişkilerini de irdeleyerek çözüme kavuşturmalısınız. Bu size olumlu bir sonuç verecektir şüphesiz. Biraz önce de bahsettiğimiz gibi size gelen fikirleri hiç sorgulamadan reddetmeniz sizin olaylara bakış açınızın dar olduğunu gösterir. Bundan kurtulmak ancak geniş düşünmek, neden sonuç ilişkisine bakmak ile olur.

Çekingen Düşüncelere Girmeyin

Girişimci olmak geride durmamak, içine atmamaktır. Düşüncesini özgür bir biçimde öz güvenli bir şekilde dışarıya yansıtmaktır. Siz de bu olguyla düşüncelerinizde asla geri adım atmamalı ve girişkenlik göstererek düşüncelerinizi ifade etmelisiniz. Bu da sizin yeni düşüncelere, fikirlere dolayısıyla yeniliklere kapı açmanızı sağlayacaktır.

Yenilikleri Bir Fırsat Olarak Değerlendirin

Yeniliklere karşı uzak olsanız bile yenilikleri bir dönüm noktası olarak da görebilirsiniz. Bu yenilikler size çok farklı işler yaptırabilir, yeteneğinizi ortaya çıkarabilir. Buna izin vermediğiniz sürece de bu tip şeylerden mahrum kalabilirsiniz.

Yenilikçi Girişimcilere Yeniliklerle Dolu Kaliteli Ofisler!

Yenilikçiliğe inanmış, yeniliklere açık olmak isteyen kişiler vizyonları dahilinde çalışacakları alanlarda da yeniliklere ve kaliteye inanmalı, o tip yerleri tercih etmelidir. Bu noktada Kamara ofislerini tercih ederek yenilikçi olmanızda daha etkin bir görüntü sergileyebilirsiniz.

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, firmalara, derneklere ve şirketlere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti veren bir kuruluştur. Ayrıca gerektiği zaman toplantı salonlarının kapısını da açan Kamara’da onlarca imkan sizi bekliyor. İşte çalışırken eğleneceğiniz; zamandan ve maddiyattan kayıp değil de kazançlı çıkmanızı sağlayacak o imkanlar;

 • Rahat ofis ortamı,
 • Ergonomik ve kullanışlı ofis mobilyaları,
 • Tüm ofis ekipmanları mevcuttur,
 • Profesyonel sekreter hizmeti,
 • Telesekreter,
 • Gerektiğinde toplantı salonlarınız kullanabileceksiniz,
 • Sanal ofis tercihinizde stopaj vergisi ödemezsiniz,
 • Resepsiyon,
 • Temizlik hizmeti,
 • Fiber hızlı internet,
 • Tüm faturalar kiraya dahildir,
 • Arkadaşlık, komşuluk kuracağınız yüzlerce girişimci,
 • Sohbetler ve çalışma sıralarında Kamara tarafından ücretsiz çay, kahve servisler.

Kamara’da kaliteli ofislerin yanında bahsettiğimiz o yenilikçi tarzı da rahatlıkla yakalayabileceksiniz. Yine bunların yanında bahsettiğimiz üzere zamandan, maliyetten fazlasıyla karlı çıkarak planlamanızı o yönde daha avantajlı ve lehinize sonuçlar çıkartacak bir şekilde yapabileceksiniz. Bu planlama neticesinde de istediğiniz başarıyı elde etmek çok da zor olmayacaktır.

Yine bahsettiğimiz gibi Kamara ofislerinde çokça girişimci arkadaşınız, komşunuz olacak ve onlarla istişareler hallinde olabileceksiniz. Bu da sizin zihninizin rahatlamasına yol açarak daha iyi kararlar vermenizi ve doğal olarak daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

İşe odaklanma kısmında yine başka işlerle meşgul olmayacağınız için daha iyi odaklanabilecek, işlerinizi başarılı bir şekilde devam ettirebileceksiniz. Bu başarılı süreç de size prestij kazandıracaktır.

Tüm bu imkanlar ve kazanabilecekleriniz ışığında ofis tercihinin yenilikçilikle bağdaşlaştığını, ne kadar etkili olduğunu daha iyi anlamalı ve kararınızı bu yönde vermelisiniz.

Kamara hakkında daha detaylı bilgileri edinmek ve ofislerin kira fiyatlarını da öğrenmek adına “Sorularla Kamara” başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.