fbpx

Yeni Girişimler İçin Stratejik Tavsiyeler

Ortaya çıkardığınız fikri hayata geçirme çabası içinde olup girişimciliğe başlamayı istemiş olabilirsiniz. Zaten çoğu girişim de böyle başlamıyor mu? Bu tür yeni fikirler ortaya yeni girişimler çıkarmakta ve dolayısıyla yeni iş alanları oluşmaktadır. Siz de bu sayede kendi işinizi kurup kendi işinizin başına geçmekle sorumlu olursunuz. Peki bu süreci iyi geçirip yakaladığınız bu fırsatı en iyi nasıl değerlendirebilirsiniz? Öncelikle şu bilinmelidir ki girişimcilik sektörü devamlılık isteyen, sürekli gelişen ve değişen bir sektördür. Bu değişime ayak uydurabilecek düzeydeyseniz ve kendinize güveniyorsanız artık girişimci olmuşsunuz demektir. Geriye sadece girişimcilik sürecinizde yaşayacağınız şeyler üzerinden deneyim ve tecrübe sahibi olmanız kalıyor. Gerekli tecrübeye ulaşmak da bir hayli zamanınızı alabilir, bu süreçte göstereceğiniz sabır ve irade gücü sizi ayakta tutmaya yarayacaktır.

Girişimciliğin başında ve tecrübesiz olduğunuzu varsayarsak çoğu şeyle ilk defa karşılaşacaksınız. Belki bu süre zarfında çok da zarar edeceksiniz belli olmaz ancak bunlar normal karşılanacak şeylerdir. Bu süre içinde daha az zararlı, belki de karlı çıkmanız için yazımızda yapmanız gereken stratejik tavsiyelerden bahsedeceğiz. Bu stratejik tavsiyeleri siz de girişimize endeksleyerek çok iyi başlangıç yapabilirsiniz.

İşte size önereceğimiz, girişiminize iyi bir başlangıç yapmanız adına stratejik tavsiyeler…

1-Rekabet İçinde Olduğunuzu Unutmamalısınız

Kick Chess Piece Standing

Özel sektörde sınırlar gün geçtikçe daha çok genişliyor ve bu sınırlara yine gün geçtikçe daha çok girişimci/girişimci adayı dahil oluyor. Bu da demek oluyor ki sizin rakipleriniz çoğalıyor. Her zaman en iyisi olmak, en iyi hizmeti vermek adına en az rakipleriniz kadar, hatta onlardan daha çok çalışmanız gerektiğini bilmelisiniz. Başarıya ulaşmak ve daha çok müşteriye hizmet etmek adına bu rekabete girmekten çekinmemelisiniz.

2-Kullanıcı Geri Bildirimlerini Dikkate Alın

Yeri geldiğinde övüleceksiniz yeri geldiğinde eleştirileceksiniz de. Övülmek sizi memnun kılar hatta işinize daha iyi bağlanmanıza sebep olur ancak önemli olan yapılan eleştirilere karşı nasıl tepki vereceğinizdir. Öncelikle eleştirileri kabul etmeli hatta gerekirse kendi öz eleştirinizi de yapmalısınız. Eleştirileri dikkate alarak da nerelerde eksik olduğunuzu, nereleri hatalı yaptığınızı daha iyi analiz edebilir bir sonraki aşamalarda bunları daha iyi yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Kullanıcı geri bildirimleri sizin eksik ve hatalı kaldığınız yönler açısından önemlidir. Aksi takdirde müşterilerinizi dikkate almazsanız onlar kaybedebilirsiniz ve dolayısıyla bu da kazancınıza olumsuz olarak yansır

3-Yenilikleri, Yeni Ürünleri Takip Edin

Günümüz teknoloji çağı ve bilgiye ulaşmak artık çok daha kolay. Teknolojinin bu nimetlerinden yararlanmak da size düşer. Sektörünüz gereği yenilikleri sürekli takip etmeli ve bu yeniliklere ayak uydurmalısınız. Yeniliklerden ve değişimlerden geride kalmak sizi başarıya geç ulaştıracaktır. Belki de hiç ulaştırmayacaktır. Müşterilerinizin de ne istediğini iyi süzmeli ve bu doğrultuda bir çalışma planı oluşturmalısınız. Yenilikler ve müşteri istekleri sizin listenizin en tepesinde olmalıdır.

4-Başlangıçta Büyük Pazarlara Açılmamalısınız

Tutumlu olmak ile eş değer bir başlık aslında bu. Başlangıç aşamasında yüksekten uçmamalısınız. Aksi halde zarara uğrayabilirsiniz ki bu en son isteyeceğiniz şeydir. Pazar araştırması yaparken pazara ihtiyacı olanı vereceğinizden emin olun ve bu ihtiyaçlar üzerinde yoğunlaşın. Böylelikle hem daha emin adımlarla pazarlama sürecine dahil olursunuz hem de zarar etmezsiniz.

5-Tutumlu Olmak Sizi Bir Adım Önde Tutar

Finance Sketch Near Laptop Computer

Ortaya koyacağınız sermaye nasıl etkin kullanılabilir? Girişiminiz için belirlediğiniz kriterler nedir? Kimlerle, hangi koşullarda çalışacaksınız? Tüm bunlar planlanmalı ve planlanırken de giderler de tutarlı bir biçimde hesaplanmalıdır. Özellikle yeni girişimler için bunlar çok önem taşımaktadır. Çünkü daha girişiminizin başında gereğinden fazla harcama yapıp zarara girmek büyük bir risk olmakla birlikte toparlanmanız da baya zaman alır. Bunun önüne de ancak tutarlı bir harcama planı yapmak ve tasarrufa yönelmek gerekir.

En basiti ofisinizi Kamara’da tercih ederek uygun fiyata en kaliteli ofislerde hizmet görürsünüz ve işlerinizi yürütürsünüz. Sektörünüze uygun hazır ofis, sanal ofis veya paylaşımlı ofis türlerinden birini seçerek işe koyulabilirsiniz. Kamara’da uygun fiyatlı ofislerin yanından çokça imkandan yararlanabilir ve gerektiğinde toplantı salonlarını da kullanabilirsiniz. Esnek ve geniş düşünülmüş bir çalışma alanı olan Kamara’da girişiminizi başlatmak sizi diğer rakiplerinizden bir kaç adım önde başlamanıza yeterli olacaktır.

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine(girişimcilere), firmalara, derneklere ve şirketlere ofis hizmeti sağlayan bir kuruluştur. İhtiyacınıza uygun ofis türlerinden bir tanesini seçerek girişiminize başlayabilir en iyi biçimde de devam ettirebilirsiniz. Özellikle yeni girişimler, girişimciliğe yeni başlayanlar için ilk etapta tercih edilmesi gereken adreslerden biridir Kamara.

Kamara’da Çalışmakla Siz de Kamara’nı Ayrıcalıklarından Yararlanın!

Kamara size sadece ofis imkanı değil onlarca fırsat da sunar. Hem rahat çalışmanızı hem de işinize en iyi şekilde odaklanmanızı sağlayacak o fırsatlar;

 • Rahat ve konforlu çalışma alanları,
 • Modern, ergonomik ofis mobilyaları,
 • Tüm ofis ekipmanları,
 • Profesyonel sekreterya hizmeti,
 • Telesekreter,
 • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödenmez,
 • Samimi komşu ortamı,
 • Gelen kargolarınız karşılanır,
 • Ekibinizle çalışma aralarında teras katlarda sohbet etme imkanı, hem de Kamaratarafından ikram edilen çay ve kahvelerle birlikte,
 • Kablosuz yüksek hızlı internet,
 • Ofis düzeni ve temizliği Kamara tarafından karşılanmaktadır,
 • Tüm fatura giderleri kiraya dahil.

Girişimcilerin, özellikle yeni girişimler için, hep hayal edip çalışmalarını yürütmek istediği ortam böyle olmuşturç Ancak görüyoruz ki bunlar Kamara sayesinde hayal değil. Ofisinizi Kamara’ya taşıyarak tüm bu gerçeklikleri gözünüzle görün ve çalışarak yaşayın.

Kamara’da çalışmak sizin ekstra masraf yapmanızın önüne geçerek aslında size kazanç sağlayacaktır. Yapmanız gereken sadece ekibinizi toplamak ve bilgisayarınızı masaya kurmaktır. Gerisi Kamara’ya ait olacaktır.

Siz de girişiminiz için, özellikle yeni girişimler adına, belirttiğimiz tavsiyeleri uygulamalı ve her şeyin farkında olmalısınız. Başarıya ulaşmak isteyen bir girişimci için tüm bunların hepsi önem taşımaktadır. Bunların eksikliğini düşünürsek eğer istediğiniz konuma ulaşmakta geç kalabilirsiniz. Başarıya tüm bu tavsiyeler ışığında ve Kamara ofislerinde ulaşmak dileğiyle…

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir