Girişimciliğe çıkacağınız bu yolda veya kurumsal işlerde olsanız bile çalışmak ve yeni tecrübelere sahip olmak adına fikirler çok önemlidir. Siz ortaya çıkaracağınız fikir sayesinde aslında kıvılcımı yakmış oluyorsunuz. Bu yeni fikirler sayesinde de girişiminizi başlatıp daha ileriyi hedefleme çabası içinde olmayı arzuluyorsunuz. Çoğu başarılı girişimin de ortaya çıkan fikirler sayesinde olduğunu unutmayalım. Gerek insanlık için yeni buluş fikirleri olsun gerekse de tamamen sizi ilgilendiren bir fikir olsun fikir kavramı hiç bir zaman değişmeyecektir. Ortaya çıkaracağınız yeni fikirler sizi o fikrin kahramanı yapabilir.

Bahsettiğimiz gibi ister girişimci olun ister esnaf isterse de kurumsal anlamda iş yapma amacınız olsun, olmazsa olmazınız fikirleriniz olacaktır. Peki bu fikir ortaya nasıl çıkarılabilir, yeni iş fikirleri nasıl oluşur? Yazımızda bu sorulara cevap niteliğinde yeni fikirlerin oluşabilmesi için bir kaç ipucuna değineceğiz.

1-Bilginin Sahibi olmalısınız

Woman Holding Sticky Note

Bilginin olmadığı yerde fikir üretmeniz maalesef çok zordur. Peki bu bilgilere nasıl ulaşabiliriz? Çok da zor değil aslında. Araştırarak, okuyarak, panellere ve seminerlere katılarak bu bilgiler öğrenilebilir. Alanınızda önemli ve tecrübeli kişilere de ulaşmanız, onlarla istişareler kurup fikir almanız, bilgilerinden faydalanmanız size değer katacaktır. Bu doğrultuda edineceğiniz bilgiler sizin olaylara bakış açınızı genişletecek ve daha çok fikre ulaşma imkanı da sunacaktır. Bu yüzden yeni bilgiler öğrenmeye çalışmalı ve bu bilgileri ortaya çıkaracağını yeni fikirlerinizde kullanmalısınız.

2-Yeni Deneyimlere İmza Atmak

Alanınızda sınırlı olmayın. Zaten girişimcilik sınır tanımayan bir sektördür. Siz de bu sınırları zorlayarak, bilginin de peşinden giderek yeni deneyimler edinebilirsiniz. Örneğin yazılımcı olarak sadece web programlama yapmak yerine bunun yanında görsel programlamaları da öğrenebilirsiniz. Yeni deneyimler yeni bilgiler doğuracaktır. Yeni bilgiler ise kafanızda yeni fikirler meydana getirecektir.

3-Hayal Kurun!

boy, child, childhood

Hayaller kurmanız sizin sınırları zorlamanız için gerekli bir eylemdir. Hayal kurmayı bir zaman kaybı olarak görmemelisiniz. Çünkü siz hayal kurarken aslında işler için istemsiz bir şekilde çözümler üretmiş oluyorsunuz. Beyniniz “aslında şu şöyle olsa daha iyi olur” gibi söylemlere teşvik ediyor sizi. Hayal kurmaktan asla vazgeçmemeli daima sınırları aşan bir profil çizmelisiniz. Çünkü girişimcilik bunu gerektirir.

4-Dürüst Bir Yaklaşım Sergilemek En İyisi

Fikirlerinizi meydana getirirken iç sesiniz sürekli kuşkulu sorular sordurur kendi kendinize. Bu sorular yerini gerekli eleştirilere de bırakır. Siz de kendinize bu öz eleştirileri yapmalısınız gerektiğinde. Çünkü bu öz eleştiriler doğrultusunda daha iyi çözümlere ulaşabilir ve fikirlerinizi daha iyi yönde geliştirebilirsiniz. Dürüst bir yaklaşım her zaman sizi doğruya götürecektir. Aksi halde sorunları görmezden gelip kendinizin her zaman en iyisi olduğunuzu düşünmek sizi ilerleyen zamanlar için olumsuz etkileyebilir.

5-Oturup Beklemek En Büyük Yanlışlık Olacaktır

Ortaya çıkardığınız yeni fikirler ancak siz harekete geçerseniz size bir şeyler kazandırabilir. En önemlisi fikrin değer kazanması ve sürekliliği buna bağlıdır. Harekete geçme zamanınızı da belirlemenizde fayda var. Bunun için de belli kıstaslar var. Sermaye, zaman, cesaret gibi. Tüm bu özellikleri kendinizde görüyorsanız girişimciliği başlatmanın vakti gelmiş demektir aslında. Siz de fikrinizi hayata tutundurmak adına harekete geçmeli, fazla beklememelisiniz.

Kaliteli Fikirlerinizi Kaliteli Ofislerde Hayata Geçirin!

Her şeyin kaliteli, profesyonel ve geleceğe yönelik planlar ile oluşmasını isteyebilirsiniz. Bu noktada tercihleriniz de çok önemli. Örneğin ofis tercihin gibi. Ofisler de uzun vadeli planların bir parçası gibi düşünülebilir. Ancak iyi araştırılması gerekir. Ofislerin kalitesi, size sunacağı hizmetleri de düşünecek olursak işlerinizin daha dizaynlı oluşması için büyük önem taşımaktadır.

Kamara ofisleri sizin için biçilmiş kaftandır! Neden mi? Bir girişinin isteyeceği hemen hemen her şey Kamara ofislerinde mevcut! İşte Kamara ve Kamara’da bulacağınız yenilikler, imkanlar, kolaylıklar.

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, girişimcilere, derneklere, şirketlere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti veren bir kuruluştur. Ayrıca gerektiği zaman toplantı salonlarının kapısını da açan Kamara, girişimcilere çeşitli kolaylıklar sunmakla birlikte bir çok imkan da sağlıyor.

İşte Kamara’da karşılaşacağınız imkanlar;

 • Rahat ofis ortamı,
 • Ergonomik ve kullanışlı ofis mobilyaları,
 • Tüm ofis ekipmanları mevcuttur,
 • Profesyonel sekreter hizmeti,
 • Telesekreter,
 • Gerektiğinde toplantı salonlarınız kullanabileceksiniz,
 • Sanal ofis tercihinizde stopaj vergisi ödemezsiniz,
 • Resepsiyon,
 • Temizlik hizmeti,
 • Fiber hızlı internet,
 • Tüm faturalar kiraya dahildir,
 • Arkadaşlık, komşuluk kuracağınız yüzlerce girişimci,
 • Sohbetler ve çalışma sıralarında Kamara tarafından ücretsiz çay, kahve servisleri

Tüm bu imkanlar neticesinde zamandan ve paradan kaybınız olmayacaktır. Ayrıca işinize daha iyi odaklanabilecek, işinizden daha net sonuçlar alabileceksiniz. Bu da sizi başarıya götürecek en büyük etkenlerden biri olacaktır kesinlikle.

Yeni fikirlerin ortaya çıkması için yeni bilgilere, deneyimlere ulaşılması gerektiğini söylemiştik. Bu bilgilere ulaşmak da yeni insanlar tanıyarak, deneyimlerinden faydalanarak gerçekleşebilecek bir durumdur. Kamara’da bu ortamı rahatlıkla yakalayabilirsiniz. Çünkü Kamara’da sizin gibi yüzlerce girişimci yer alıyor. Bu kişilerle sohbet ortamı kurarak gerek işler hakkında gerekse de diğer konular hakkında, Kamara’nın çay, kahve ikramları ile birlikte, sohbetler kurabilir yeni bilgiler edinebilirsiniz.

Yeni fikirler sizi yeni deneyimlere, yeni başlangıçlara götürecektir. Göstereceğiniz cesaret ve içinizdeki tutku bu yolda sizin en büyük yardımcılarınız olacaktır. Fikirlerinizin girişime dönüşüp başarılar elde etmeniz dileğiyle…