Girişimcisiniz, şirketiniz için çalışıyorsunuz veya pazarlamacısınız. Amacınız ürününüzü piyasaya sürmek ve en iyi şekilde satmak ise bunun inceliklerini bilmeniz gerekir.  Yeni ürününüz veya hizmetiniz ne kadar iyi olursa olsun, ürününüzü doğru bir şekilde tanıtamadığınız sürece beklediğiniz kadar iyi derecede geri dönüş alamazsınız. Hedef müşterilerinize ulaşmakta zorluk çeker hatta elinizdeki müşterileri bile kaybedebilirsiniz. Hedef müşterilerinize yeni ürün veya hizmetinizi tanıtmak için aşağıdaki teknikleri uygulayabilirsiniz.

 

1-Şuanda bulunan mevcut müşterileriniz için özel bir ön sunum hazırlayın. Mevcut müşterilerinize yeni tekliflerinizi sunarsanız müşterileriniz kendilerini büyük olasılıkla daha değerli hissedecektir. Onlarla bunun için bire bir toplantılar düzenleyebilir, ürünlerinizin faydalarını özel olarak detaylı bir biçimde anlatabilirsiniz. Hem bu yöntemle hatalarınız en aza da inmiş olacaktır.

2-Müşterilerinizi fikrinizi yaymaya yönlendirin. Müşterilerinizi sizin için çalışmaya davet edin. Onlara, yeni ürün veya hizmetinizi, kendi siparişlerinde indirim alma hakkı sunun.

3-Varolan bi ürünün satışını yaparken ücretsiz örnekler veya indirim kuponları verin. Bu şekilde onlara yeni tekllifler sunacağınız zaman hazırlıklı olacaklardır. Böylece müşterilerinizi korumuş olacaksınız.

4-Müşterilerinize bir teklif yapın. Özel tanıtım fiyatları sunun. Aynı zamanda teklifin süresini de kontrol edin. Süreç boyunca yoğun talep gelmesine karşılık önlemlerinizi almaya çalışın.

5-Ürünlerinizin faydalarını mutlaka vurgulayın. Yeni tekliflerinizin avantajlarından müşterilerinize bahsedin hatta ilanlar oluşturun. Hatta  kendi web siteniz veya bloğunuzda ürünlerin avantajları adına bir sayfa açabilirsiniz. Form sayfaları oluşturarak da müşterilerinizin olumlu veya olumsuz görüşlerini görebilirsiniz.

6-Çalışanlarınızdan yeni teklifi yaymalarını isteyin. Yeni ürün veya hizmetin yararları hakkında onları tam olarak bilgilendirin ve müşterilere ulaşmasını teşvik edin. Facebook, Twitter gibi sosyal medya ağ araçları da burada etkili olabilir.

7– Ücretsiz reklamcılıktan en iyi şekilde yararlanın. Forum siteleri ve basın bültenleri ile teklifinizin daha çok duyulmasını sağlayın. Sosyal medyada popüler olan sayfalar ve kişiler ile irtibata geçin ve daha çok müşteriyi bilgilendirmeye çalışın.

8-Dikkat çekici olun. Yeni teklif için kullanabileceğiniz sosyal medya araçlarından sonra daha çok göz önünde bulunmak için teklifinizi cazip hale getirmeye devam edin ve dikkat çekmeye devam edin.

 

Müşterilerinize ulaşmak, daha fazla müşteriye ulaşmak ve ürününüzü en kolay şekilden piyasaya sunmak istiyorsanız bu 8 yolu uygulamanızda fayda var. Güvenli ve kazançlı bir ticaret sizin sunumunuza bağlı.