South Park dark meeting spotlight lights in a room

Bu günlerde toplantı salonlarını yenilemek moda. Google News’e göz attığınızda onlarca yenilenmiş toplantı salonu görebiliyorsunuz. Sizin ofisinizin de iş dünyasındaki rekabetin bir parçası olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda endüstrinin trendlerini yakalamanın önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Ünlü otellerden bir çoğu toplantı ve etkinlik salonlarını yeniden inşa ediyor, renklerini, duvar kâğıtlarını gelişen konjonktüre göre değiştiriyor. Toplantı salonunun bulunduğu kat dahi stratejik olarak belirleniyor. Üçüncü kata inşa edilen toplantı salonları ulaşımı, etkinliğe ara verildiğinde mola yerlerine gitmeyi kolaylaştırıyor.

Bu yenileme işlemlerinin maliyetinin düşük olduğunu söylemek zor hele bazılarına yapılan toplam harcamanın 22 milyon dolar olduğunu düşünürsek. Yapılan değişiklikler ile toplantı salonları kullanıcı dostu ve çeşitli etkinliklere uygun olacak şekilde dizayn ediliyor.

Buna benzer yapılan yenileme işlemleri de benzer rakamlara hatta daha fazlasına mal oluyor. Tabii bu harcamalardan sonra ortaya çıkan toplantı salonlarının tasarım ve işlevsellik bakımından çok başarılı olduğunun da altını çizmeliyiz.

BU KRİTERLER SİZE UYUYOR MU?

Eğer aşağıdaki durumların sizin toplantı salonunuz için de geçerli olduğunu düşünüyorsanız toplantı salonunuzu yenileme zamanı gelmiş demektir.

1. Her toplantı salonu elbette eskiyecek yıpranacaktır bu bazen ufak tefek tamirlerle düzeltilebilir fakat bu tarz küçük restorasyonlar yeterli gelmiyorsa yenileme gündeme getirilmelidir. Eğer tavan dağılmışsa, duvarlar çatlamışsa, sandalyeler gıcırdıyorsa teknik yapı aksıyorsa yenileme zamanı gelmiştir.

2. Toplantı salonu trendleri gelir ve geçer fakat siz tasarımınızı yenilemezseniz toplantı salonunuz Retro bir görünüme sahip olacaktır. Bu da olumlu bir izlenim yaratmaz. Eğer müşterilerinizin 1980’lerin dizilerindeki gibi bir atmosferde bulunmasını istemiyorsanız, yenileme zamanı gelmiştir.

3. Pazarlama programınızı değiştiriyorsanız veya farklı bir hedef kitleye hitap etmeye başladıysanız ya da hitap ettiğiniz topluluğun demografisi değiştiyse toplantı salonunu yenilemeniz yeni formata göre dizayn etmeniz yerinde olacaktır.

4. Uzun süredir toplantı salonunuzda herhangi bir değişiklik yapmadıysanız bu da yenilemek için iyi bir neden olabilir.

BIRAKIN TÜM BUNLARLA KAMARA İLGİLENSİN!

Yukarıda toplantı salonunu yenilemenin maliyetlerinden bahsettik tabii bu maliyetin yanı sıra inşaat/restorasyon süreci de var. Kamara’nın Toplantı Salonu kiralama hizmetini tercih edersiniz böyle şeylere ne zaman ne de nakit ayırmak zorunda kalırsınız. Firma tıpkı Hazır Ofis sisteminde olduğu gibi “siz sadece işinize odaklanın” felsefesi ile Toplantı Salonu seçeneğini sunuyor. Toplantı salonunuzda telekonferansa uygun alt yapınız, beyaz tahtanız, projektörünüz ve sıcak içecekleriniz hazır. Toplantınızı gerçekleştireceğiniz ortam ise oldukça konforlu. Kamara toplantı salonlarıyla verimli, yaratıcı ve profesyonel iş toplantılarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.