The Simpsons season 9 episode 22 smoke meeting

İş merkezlerinde toplantı salonlarının yıl içinde büyük oranda boş kaldığı bir sır değildir. Peki neden bu böyle?

Bu basit bir fikre dayanıyor, firmalar genelde toplantı salonlarını iş merkezlerini pazarlamak amacıyla kullanıyorlar oysa sosyal buluşmalar için toplantı salonları oldukça önemli bir potansiyele sahiptir. Firma bünyesinde bulunan toplantı salonları kullanılmaya kullanılmaya yerlerini otellerin toplantı salonlarına bıraktılar, şirketlerce bu seçeneğin daha uygun olduğu düşünüldü.

Düşünce yapısındaki basit değişiklikler ve yaratıcı fikirlerle boş Toplantı Salonu göz alıcı bir yapıya kavuşturulabilir. Diğer firmaları ikna etmede toplantı salonunuzun onlarınkinden veya otellerde bulunanlardakinden daha iyi olduğunu göstermek çok önemlidir. Gerekli araçlara ve paraya sahipsiniz yapmanız gereken sadece bu yazının kalanına göz atmak!

Toplantılarınızı Oteller Yerine İş Merkezinizde Gerçekleştirmelisiniz

Şimdi etkin olarak ticari faaliyetlerde, eğitimlerde ve sosyal aktivitelerde kullanılan toplantı salonunun faydalarını inceleyelim;

Kaliteli Teknolojik Cihazlar
Otellerdeki cihazlar toplantı başlamadan önce kurulmalı, bittikten sonra da kaldırılmalıdır fakat iş yerinizde bulunan toplantı salonu her zaman kullanıma hazırdır. Toplantı için kendi yerlerini aktif olarak kullanan modern şirketlerin büyük bir çoğunluğu otellerdeki teknolojik cihazların daha kalitelilerine hatta otellerde bulunmayan araç ve gereçlere sahiptirler.

Saat Esnekliği
Oteller genellikle herhangi bir etkinlik için ayrıcalıklı rezervasyon isterler. Buna rağmen oteller hemen yer ayırtabilme potansiyeliyle firmalara zamandan tasarruf ettirirler fakat oteller saat konusunda titizdirler, süreniz bittiğinde size baskı uygulamaları oldukça muhtemeldir. Kendi toplantı salonunuzda etkinliğin zamanında bitmesi en fazla “mesaiye kalma” olarak adlandırılabilecekken otellerde bu mümkün olmayabilir ya da ekstra maliyet olarak geri dönebilir.

Atmosfer ve Çevre
Bu noktada otellerin bariz biçimde avantajlı olduğunu düşünebilirsiniz fakat otellerde çok fazla hareket ve gürültü vardır. Çocukları olan aileler, turistler, yüksek sesli müzikler, başka etkinlikler vs. tüm bunlar toplantınıza, markanıza odaklanmayı oldukça güçleştirir. Bu zorluk kendi toplantı salonlarınızda yoktur minimum eforla maksimum odaklanmayı sağlayabilirsiniz.

Zu leonardo da vinci last supper

Yiyecek
Otel yiyecekleri… Yalnızca bu iki mülayim kelime bile otellerdeki yemeklerin kalitesi ile ilgili size bir şeyler ifade ediyor olmalı. Otel yiyeceklerinin limiti sınırlıdır lezzetinin ise çok iyi olduğunu söylemek güçtür. Kendi toplantı salonunuzda yemek konusunda daha esnek davranabilirsiniz toplantı yapacağınız kişiler ağırlıklı olarak ne türde yemekten hoşlanıyorsa o türde yemek hazırlatabilirsiniz. Bu önemli bir avantajdır.

Maliyet
Toplantı salonunun maliyetini hesaplamak zaman zaman aldatıcı olabilir. Küçük bir sosyal aktivite düzenleyecek iş yeri için maliyetler genelde kişi başı 30-50 dolar civarında olur bu rakam kendi toplantı salonlarını kullanacak firmalar içindir. Otellerdeki toplantı salonları kullanıldığında kullanılan araç gereçler, servis, park gibi ekstralar da faturaya yansıyor.

 

TOPLANTI SALONU HAZIR!
Yukarıda toplantı salonunun işlevinin ne kadar önemli olduğuna değindik. Kamara’da bu önemin farkında ve bu yönde hizmet veriyor. Firmanın vermiş olduğu İstanbul Anadolu yakasında toplantı salonları  hizmeti verimli bir toplantı geçirmeniz için size tüm olanakları sunuyor; hızlı, telekonferansa uygun internet altyapısı, beyaz tahta, projektör cihazı, dinlenme alanları bunlardan bazıları. Prestijli iş toplantılarınızda, seminerlerinizde, sunumlarınızda Kamara’nın toplantı salonu hizmeti yanınızda. Deniz manzaralı toplantı salonlarında keyifli ve konsantre bir şekilde toplantılarınızı gerçekleştireceksinizdir.