STARTUP WEEKEND’DE KAMARA RÜZGARI

Girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmesini sağlayan Startup Weekend İzmir 54 saat süren bir maratonun ardından son buldu. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı etkinlikte bir birinden orijinal fikirler ortaya çıktı. Hazır Ofis Sanal Ofis ve Toplantı salonu kiralama hizmetleriyle iş dünyasına katkıda bulunan Kamara firması ilk üç girişimciye derecelerine göre altı aylık, ücretsiz sanal ofis gold, silver ve bronz sanal ofis hizmeti hediye etti. Ödüllendirilen girişimciler böylelikle prestijli bir iş telefonuna ve profesyonel sekreterlik ve kargo takip hizmetine sahip oldular.

SANAL OFİS SİSTEMİNİ YAKINDAN TANIYALIM

Kamara’nın sunduğu ve Starup Weekend İzmir Yarışması’nda ilk üçe giren proje sahiplerine ödül olarak verdiği Sanal Ofis sistemini inceleyelim. Sanal Ofis sistemi çok kısa bir sürede profesyonel bir iş telefonuna, başarılı bir sekretere sahip olmanızı sağlayan bir seçenektir. Kamara yetkililerini arayıp şirketinizin adını, telefonun nasıl açılması gerektiğini ve hangi durumlarda size aktarılmasının uygun olacağını belirtmeniz yeterli hemen size bir iş telefonun tahsis ediliyor ve kullanıma hazır hale getiriliyor. Bu sayede siz nerede olursanız olun müşterileriniz, iş verenleriniz, işinizle ilgili bilgi almak isteyenler sizle profesyonel bir telefonla sizle iletişim kurabiliyorlar. Sanal Ofis sisteminin artısı bununla da bitmiyor dilerseniz Kamara yetkilileri kargolarınızı sizin yerinize alıyor, ve sizi kargo bekleme derdinden kurtarıyor.

YARATICI FİKİRLERE YARATICI ÇÖZÜMLER

33 iş fikrinin yarıştığı yarışmada ilk 10’a kalacak adaylar online oylama ile seçildi ardından ilk üç ise jürinin seçimi ile belirlendi.
Birinci olan ve Kamara’dan 6 ay Ücretsiz sanal ofis gold paket hizmeti kazanan
adlı proje oldu. Proje mobil cihazlarla şehir içinde dilediğiniz bir konuma sanal bayrak dikmenizi sağlıyor böylece taraftarlar destekledikleri takımın bayraklarını istedikleri yere sanal olarak dikebiliyorlar, rakip takımın taraftarlarının da bu bayrakları sanal olarak kaldırma imkanı mevcut.
İkinci olarak Kamara’dan 6 ay Ücretsiz sanal ofis silver paket hizmeti ile ödüllendirilen proje ise Cardino oldu. Proje sayesinde posta kartlarının üzerine basılan özel bir çerçeve mobil cihazlarla okunabiliyor, bu sayede posta kartı gönderdiğiniz kişi kartı telefonuna okuttuğunda sürpriz olarak sizin önceden hazırladığınız videoyu görebilecek.
Üçüncü olan ve Kamara’dan 6 ay Ücretsiz sanal ofis bronz paket hizmeti kazanan proje ise Shake and Speak oldu. Proje özellikle konuşma engeli olan bireylerin herkesle rahat iletişim kurması için hazırlanmış. Konuşma engeli olan kişiler Shake and Speak adı verilen yazılım ile çok basit el veya istenirse ayak hareketleri ile kelimeler cümleler oluşturup akıllı telefonun sesi ile konuşabiliyor.