Startup Firmalar Hangi Yolları İzliyor?

Startup Firmalar Hangi Yolları İzliyor?

Startup Firmalar Hangi Yolları İzliyor?

Startup Firmalar Hangi Yolları İzliyor?

Bu yazımızda startup firmalar hakkında detaylara değinerek nasıl oluştuklarına ve büyümek için hangi yöntemlere başvurduklarına değineceğiz. İşte startup firmalar hakkında bilinmesi gerekenler ve yazımızın içerisinde yer alacak alt başlıklar;

  • Herhangi bir sorunu belirlemek,
  • İlk olarak sanal ofis yöntemini kullanabilirsiniz,
  • İşinizi büyüttünüz mü? O zaman istikamet hazır ofis
  • Sürekli gelişim sağlamak önemlidir
  • Diğer firmalarla anlaşmalar yapabilirsiniz

Yazımıza başlarken startup kavramının ne olduğuna açıklık getireceğiz. Startup sizin için neleri ifade ediyor? Ne anlama geliyor? Bu soruların cevabı herkese göre farklılık göstermektedir. Kimi insana göre startup çok havalı şirketler anlamına gelirken kimisine göre de daha ilkel şirketler anlamına gelmektedir. Gerçekte ise startuplar, bir sorunun çözümü için iş geliştirmek, şirketleşme anlamında temelleri atmak, aslında sonucun başarılı olacağının garanti olmadığı bir kavramdır. Devrim yapılan her şeyin bir başlangıcı olduğu da unutulmamalıdır. Büyük şirketlerin bir anda büyüdükleri söylenemez. Her başarının bir bedeli muhakkak olacaktır.

Bu bedelin girişimcilik sektöründe çalışmaktan geçtiği de aşikar. Hangi alan olursa olsun bir işin başarıya ulaşması için çok çalışmak gerektiğini unutmamak gerekir. Peki hemen batan şirketler, başarıya ulaşamayan şirketlerin bir çalışması yok muydu? Belki vardı ancak çalışmanın tek başına geçerli olduğu da söylenemez. Çalışmanın yanında iyi bir süreç planlaması özellikle ekonomi anlamında uzun vadeli planlar yapılması ve bu planlara uyarak çalışmalara devam edilmesi neticesinde başarı kavramı elde edilir. Plansız bir çalışmadan verim alınamayacağı gibi başarıya ulaşmak da zor olur. Küçük küçük ama etkili biçimde başlayıp büyük başarılar elde etmek girişimcilikte startuptan geçmektedir. Çalışmak ve hizmet etmek istediğiniz alanda startup olarak başlayıp büyük şirket haline dönüşebilirsiniz. Peki startupşar hangi yolları izliyor? Büyük şirket konumuna ulaşmak için hangi evrelerden geçmek gerekiyor onlara değinelim.

Herhangi Bir Sorunu Belirlemek

Herhangi bir sorunu belirlemekten kastımız aslında insanlara nasıl hizmet vereceğinizi belirlemektir. Hangi alanda çalışacağınızı belirlemek sizin ilk adımınız olmalı. Bunu belirlemek için de tabi nelerle uğraştığınızı, nelere ilgili olduğunuzu bilmekte fayda var. Hangi alanda çalışacağınızı bilmiyor veya kararsız iseniz “Doğru Kariyer Seçimi İçin Gerekli Yöntemler” adlı yazımız tam da size göre 😉 Hangi alanda çalışacağınıza karar verdikten sonra planlama, sermaye oluşturulması gibi aşamalara geçebilirsiniz. Bunun için gerek devlet girişimcilik desteği gerekse de anlaşmalı bankalardan kredi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

İlk Olarak Sanal Ofis Yöntemini Kullanabilirsiniz

Startup bir şirket olarak hemen büyük bütçeli ofislerde çalışmanıza gerek olmayabilir. En azından müşteri sayınızın artmasına ve işlerinizin büyümesine kadar. Bu süre zarfında fiziksel ofisler yerine sanal ofislerde çalışmak daha mantıklı olacaktır. Çünkü giderleriniz ona göre daha az olacak ve neticesinde harcamalarınızı daha rahat kontrol edebileceksiniz. Sanal ofis olarak Kamara’yı tercih etmeniz size büyük avantajlar sağlayacaktır. Kamara’da sanal ofise sahip olarak prestijli bir yapıya bürünür, müşterilerinize daha rahat ulaşmak adına da sekreter aracılığını ücretsiz olarak kullanabileceksiniz. Ayrıca istediğiniz zaman Kamara’da toplantı odalarını da kullanma şansına sahip olacaksınız. Bu gibi avantajların yer aldığı ve adresinizi resmi adres olarak göstereceğiniz sanal ofislerde girişimciliğinize startup adı altında başlamak en mantıklı yöntem olacaktır.

İşinizi Büyüttünüz mü? O Zaman İstikamet Hazır Ofis 💫

Hazır Ofis

Hazır Ofis

Sanal ofis ortamında işinizi kurup müşteri sayınızı artırmanız neticesinde kazançlarınız da artacaktır. Buna bağlı olarak da şirketiniz her geçen gün daha da büyüyecektir. Bu noktada ise işlerinizi fiziksel ofis ortamlarına taşıyarak hem ekibinizi daha iyi kontrol edebilir hem de belirli bir lokasyonunuz olur. Hazır ofislerde de çeşitli avantajlardan yararlanacağınız Kamara loskasyonlarında işlerinizde başarı göstererek müşteri sayınız her geçen gün artacak şirketinizi gün geçtikçe daha da büyüteceksiniz. Çünkü Kamara’da hazır ofise sahip olmak işlerinize olan odaklanmanızı artırarak ekstra işlerden muaf olabileceksiniz. Temizlik, ofis materyali, sekreter gibi şeylerin Kamara tarafından size sunulacağı bir ortamda size düşen sadece işlerinize odaklanmaktır.

Sürekli Gelişim Sağlamak Önemidir

Startup şirket olarak girişimcilik sektöründe ayakta kalmak ve istikrar elde etmek adına sürekli firmanızın gelişimi için ter dökmelisiniz. Bunun için gündemdeki olayları, iş dünyasını takip ederek eksiklerinizi kapatabilirsiniz. Rakip olarak ise bu dönemlerde kendinizi görmeniz lazım. Çünkü her geçen gün üstüne koymak zorunda olacağınız bu sektörde bugün yaptıklarınız dün yaptıklarınızın önüne geçmelidir. Aynı zamanda kendi gelişimizi de devam ettirerek şirketinize ekstra katkı da sağlayabilirsiniz. Bunu yapmanın yollarından biri de çevresel faktördür. Çevrenizdeki kişilerin tecrübelerinden yararlanarak, onların yaptıkları işlerinde nasıl yöntem izlediklerine bakarak gelişiminizi o yönde sürdürebilirsiniz.

Diğer Firmalarla Anlaşmalar Yapabilirsiniz

Diğer Firmalarla Anlaşmalar Yapabilirsiniz

Diğer Firmalarla Anlaşmalar Yapabilirsiniz

İşlerinizi daha da büyüterek gelişiminiz devam ettirdiğiniz sırada diğer firmalarla iş ortaklığı da yapabilirsiniz. Startup şirketlerin büyümelerinde önemli bir faktör olan bu yöntem ile birlikte hem iş dünyasındaki varlığınız daha çok hissedilir hem de diğer şirketler tarafından da saygınlığınız artar. Reklamınızı da yapacağınız bu yöntemle birlikte şirketleşmek ve büyümek anlamında büyük bir adım atmış olursunuz.

Startup şirketlerin nasıl başlayıp hangi yöntemlerle büyüdüklerine dair evreler genel anlamda bunlardan oluşmaktadır. Tabi bunlarla sınırlı olmamakla birlikte artırılabilir de. Ancak en temelde ne için çalışacağınıza, hangi sorunlara çözümler üreteceğinize karar vermek daha sonrasında da çok çalışmanız gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Diğer türlü pek gelişim kaydedemez olduğunuz yerde sayarsınız.

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri 🤗:

  1. İlk Girişim Faaliyetiniz İçin Ofis Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
  2. Erken Yaşta Girişimciliğe Atılmak Size Neler Kazandırır?
  3. Hazır Ofis İle Sanal Ofis Farkları

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir