fbpx

Sorunların Çözümü İş Hayatı Süresince Nasıl Olur

İş hayatı size bir çok başarı katabiliyorken çoğu zorluğu da beraberinde getirir. Bu zorluklar karşısında mücadele verip iyi bir konuma gelebilmek de tamamen sizin göstereceğiniz davranışlarla olabilecek bir durumdur. Ne kadar sabırlısınız veya ne kadar iradenizi kontrol edebiliyorsunuz ? Bu iki kriter sizin tüm iş yaşantınızı etkileyecek önemli kriterlerdir. Bilindiği üzere sorunların çözümü sorunun da ne olduğuna bağlı olarak süresi değişebiliyor. Öyle bir anda öyle sorunlar karşılaşırsınız ki çözmek için adeta bir seferberlik uygulamak zorunda kalırsınız. Ancak bazı sorunlar ise sizin tek başınıza daha kısa sürede çözmenizi gerektirebilecek sorunlar olabilir.

Tüm bunlar doğrultusunda sorunlar er ya da geç, şirketinizin menfaati üzerine çözüme kavuşturulmalıdır. Göstereceğiniz sabır ve irade bu sorunun çözümündeki temel yapıtaşlarıdır. Peki sorunlarla nasıl mücadele edecek, hangi stratejik yolları deneyeceksiniz? Bu yazımızda siz girişimcilerin, büyük düşünenlerin iş hayatı içerisinde karşılaştıkları sorunlara karşı nasıl bir yol izlemesi gerektiğini başlıklar halinde açıklayacağız.

İşte sorunların çözüme kavuşturulması için uygulamanız gereken bazı başlıklar;

1-Öncelikle İşiniz Sizin İçin Doğru Bir Tercih mi?

Man In Black Formal Suit Jacket

İşini severek yapmak, işe bağlılık konusunda çok önemlidir. Çünkü sevilmeden yapılan işler verimsiz geçmekle birlikte başarısızlıkla sonuçlanma ihtimali de yükselir. İşi isteyerek, sevmeden yapmak işten soğumanıza sebep olur. Bu sorunla karşılaşmamak için öncelikle yapmanız gereken, işe başlamadan önce, hangi alanda iyiyseniz ve hangi alana ilginiz varsa o alanda işe başlamak ve yine o alanda ilerlemenizdir. Bu düşünceyle yola çıkarsanız emin olun elinizdeki işi daha çok seversiniz ve başarı kapıları size açılır. Başarı geldikçe de işinize olan bağımlılığınız artacaktır. O yüzden anahtar cümle, sevdiğiniz işi yapmak olacaktır.

2-Takımınız, Arkadaşlarınız İle İletişiminiz Sıcak Olsun

adult, african american woman, business

Sorunları tek başına çözmeye kalkmak, sorunu takıma paylaşmamak çok büyük bir hatadır ve size çok büyük bir zarar verebilir. Sorunlar oluştuysa bunu tüm çalışma arkadaşlarınıza aktarmalı ve gerekirse toplantılar yaparak birlikte hareket etmelisiniz. Böylece fikir alışverişleri daha çok olur ve sorunun çözümü daha kısa sürede gerçekleşir. “Birlikten kuvvet doğar” sözünün karşılığını da bir nevi yaşayarak almış olursunuz.

4-Sorunlar Karşısında Sakinliğinizi Korumalısınız

İşler istediğiniz gibi gitmeyebilir, yetiştirilmesi gereken projelere gecikebilir, kazandığınız miktar sizi tatmin etmeyebilir tüm bunlar aslında sorunları oluşturan gizli sebeplerdir. Bu sorunlar karşısında öncelikle aceleci davranmamanız gerekmekte. Çünkü uzun vadede çalışıyorsunuz ve yaptığınız planların çoğu da uzun vadede gerçekleştirilecek planlardır. Bu çıkan sorunların çözümü için de ekstra bir plan yapabilir ve gidişatı bu yönde değerlendirebilirsiniz. Tabi ki önce derin bir nefes alarak ve mantıklı, planlı düşünerek. Aksi durumda sorunu çözeyim derken daha çok olumsuzlukla karşılaşabilirsiniz.

5-Küçük Meseleler Büyütülmemeli!

Bahsettiğimiz gibi sorunlar küçük de olabilir büyük de olabilir. Ancak eften püften meseleler de çok ciddi bir sorun olarak değerlendirilmemelidir. Nitekim ofis içinde anlaşamadığınız kişi veya kişiler olabilir, öncelikli olarak ikili anlaşmayı sağlamalısınız. Bu sorunu çok da büyüterek büyük bir sorun haline getirmemelisiniz. Bunun gibi bir çok daha örnek verilebilir. Önemli olan burada bu küçük gibi görünen sorunları büyük bir sorun haline getirmemektir.

6-Liderlik Özelliğinizi Kullanarak Sorun Çözücü Olan Kişi Olun

adult, blur, boss

Siz girişimciliğe başlamadan önce tüm bunları ön görmelisiniz. Bu sorunların çıkabileceğini tahmin ederek ona göre bir plan ve hazırlık yapmalısınız. Yönetici ve liderlik potansiyelinizi de her zaman çalışanlarınıza hissettirmelisiniz. Liderler iyi yönetmeli, iyi bir planlama yapmalı ve sorunlarda da başrolde olmalıdır. Başrolde olmasındaki amaç nedir peki? Liderler birleştirici gücü temsil ederler. Sorunlarda büyük sorumluluğu alırlar ve çözüme kavuşturulması için de fonksiyonel düşünürler. Siz de bu liderlik özelliğinizle sorunların çözümü için önderlik etmelisiniz.

7-Unutmayın ki Sosyal Hayatınız da Var!

İş yaşantınız sürekli yoğun, stresli ve sorunların eşiğinde geçebilir. Ancak unutmamalısınız ki iş hayatı kadar sosyal hayatınız da var ve buna da ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu ikisini orantılı bir şekilde yürütebilirsiniz. Stresten uzaklaşmak için ailenizle, arkadaşlarınızla daha çok vakit geçirerek iyi bir kafayla işinize yoğunlaşabilirsiniz. Ayrıca sorunları ailenizle, arkadaşlarınızla da paylaşmak onlarla istişare edeceğiniz anlamına da gelmektedir. Onlardan alacağınız değerli tavsiyeler sizin iş yönünüzü etkileyebilecek unsurda da olabilir. Bunları göz ardı etmeden iş ve sosyal hayatınızı en iyi şekilde planlamalı ve sorunların çözümü için birinden bile taviz vermemelisiniz.

Gereksiz Harcamalar Size Ekonomik Sorun Oluşturmasın

abundance, bank, banking

Girişiminize başlarken harcamalarınız da bir hayli artacak ve ilk başta bazı sorunlarla karşılaşacaksınız. Ancak iyi bir ofis seçimi size en iyi hizmeti sunmakla birlikte çoğu imkanı da sağlayarak hizmet etmelidir. Kamara ofisleri bu doğrultuda seçebileceğiniz uygun fiyatlı ofislerdir. Kamara’da bahsettiğimiz gereksiz harcamalardan uzak ve hatta sizi tasarrufa yönlendiren ofisler size hizmet etmeye hazır!

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, firmalara ve derneklere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti veren bir kuruluştur. Ofislerin yanında girişimciler için gerektiği zamanlarda toplantı salonlarının kapılarını da açmaktadır. İşinizin yürümesi için en iy, ortamlarda yüksek kaliteli hizmetler sunan Kamara’da sizi bekleyen onlarca imkan da vardır. Hem de hepsi ödeyeceğiniz kiraya dahil bir şekilde, ekstra para ödemeden!

 • Rahat ve ergonomik ofis mobilyaları,
 • Tüm ofis ekipmanları mevcut bir şekilde kullanımınıza hazır,
 • Ofisin düzenliği ve temizliği Kamara tarafından yapılmaktadır,
 • Profesyonel sekreter hizmeti,
 • Resepsiyon,
 • Sanal ofis seçiminde stopaj vergisi yok,
 • Fiber hızlı internet kullanımı,
 • Tüm gider faturaları kiraya dahildir,
 • Arkadaşlık edebileceğiniz onlarca, yüzlerce girişimci,
 • Profesyonel ofislerde çalışma imkanı,
 • Sınırsız çay ve kahve servisleri

Ve daha fazlasını Kamara ofislerinde bulabilirsiniz.

Görüldüğü üzere ekonomik anlamda karşılaşması yüksek ihtimal sorunlar Kamara ofislerinde tarihe karışacak. Ofisiniz için gerekli tüm mobilyalar, diğer ekipmanlar (fax, yazıcı, kağıt vb.) ce daha fazlası Kamara ofislerinde mevcut ve ekstra para ödemeyeceksiniz.

Üstelik işe daha iyi odaklanmak adına doğru bir tercih vermiş olmakla birlikte başarıya da ulaşacaksınız. Daha az sorun ve daha fazla imkanla kısa sürede başarıya ulaşmak sizin ve ekibinizin işinize bağlanmanızı da artıracak önemli bir etkendir.

Tüm bu sorunların çözümü yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi sizin göstereceğiniz sabır ve iradenin karşılığında gelecektir. Kamara ile doğru bir ofis tercihiyle de sorunlarınız daha azalacak ve daha az stresle işinizi en iyi şekilde devam ettirebileceksiniz. Siz de sorunları daha aza indirgemek ve en iyi imkanlardan yararlanmak istiyor, başarmak istiyorsanız Kamara şubelerine uğrayarak tüm bunları daha yakından görebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir