Girişimcilikte ofis kavramının önemini artık herkes biliyor. Peki ofis ortamı ve ofis lokasyonu, sizlere sunduğu imkanlar ve çalışma koşullarını nasıl ayarlayacaksınız? Size en yakın olmasını istediğiniz ofis lokasyonları nerelerdedir? Nasıl bir ofis ortamına sahip olmak istiyorsunuz? Tüm ofis detaylarıyla birlikte yazımızın içerisinde yer alacak alt başlıklar şöyledir:

  • Ofis ortamı ve ofis lokasyonu sizce nasıl olmalı?
  • Sizce İstanbul için en iyi ofis ortamları nerelerdir?
  • Ofis lokasyonunuzun neresi olmasını isterdiniz?

Ofis kavramı size neyi ifade ediyor? Ya da ofisin gerçekten girişimcilikte bir ehemmiyeti var mı diye sorsak? Olmazsa olmaz mıdır sizin için? Ofis ortamlarının elbetteki bir ehemmiyeti olmakla birlikte bazıları için ihtiyaç haline de gelebilir. Bu kişiler genellikle fiziksel ofis ortamına ihtiyaç duyan kişiler olmakla birlikte işlerini daha geniş platformlara sunan kişilerdir. Ancak ofise ihtiyaç duymayan kesimler de vardır. Gerek freelance gerekse de home-office çalışanlara göre her yer ofis ortamıdır. İster kafe ortamlarında olsun isterse de evde olsun işlerini rahatlıkla sürdürebilirler. Ancak ofis kavramı kişiyi işine daha da bağlamakta, mecburi hale getirmektedir. En azından bir düzenin olduğu ofis ortamlarında işler daha düzenli gitmekte olup planlı bir süreç işlenmektedir. Önemli soru sizin için ofis ortamı ve ofis lokasyonu nasıl olmalı sorusudur.

Ofis ortamları adresinizin sabit olmasını da sağlamakla birlikte müşterilerinizin size ulaşımını da kolaylaştıracaktır. Ayrıca yine ofis ortamlarında çalışmak kişinin motivasyonunu da artırmakla birlikte iş başarısını da etkileyecek önemli bir faktördür.

Ofis Ortamları Sizce Nasıl Olmalı?

Ofis ortamı elbetteki önemli bir faktördür ancak her ofis ortamının aynı olmadığı da bilinmelidir. Bazı ofis ortamları var ki orada çalışan kişileri gerçekten sıkar. Ancak bazı ofis ortamları da var ki kişiyi çok yönlü düşündürmeye teşvik eder, işlerine olan verimliliği daha çok artar. Ofis seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar da vardır. Ofis ortamlarında sizi nelerin karşılayacağı, ofisinizin konumu, oradaki çevresel faktör gibi etkenlere dikkat etmek önemlidir. Herkesin gönlünde yatan bir ofis ortamı vardır elbette. Bu ofis ortamlarına kavuşmak çok da zor olmasa gerek. Nitekim Kamara‘da  dilediğiniz, hatta sınırları zorlayan ofis ortamlarını rahatlıklar bulabilirsiniz. Çünkü Kamara, girişimcilere oldukça donanımlı ve bir çok imkanlarıyla birlikte ofisleri hizmete sunmaktadır. Bu ofislerde girişimciliğinize devam etmek aynı zamanda sosyal ortamınızın artması da demektir. Böylelikle kendi gelişiminize de devam ettireceğiniz bu ortamlarda başarıya ulaşmak çok da zor değildir.

Sizce İstanbul İçin En İyi Ofis Ortamları Nerelerdir?

Türkiye’nin en büyük ve çalışma anlamında en geniş imkanlara sahip olan şehri İstanbul’da girişimciliğinizi sürdürmek hem kolay hem zordur. Biraz fazla özveri ve çalışma isteyen bu şehirde istediğiniz ofis konumunu bulmak biraz maliyetli olmakla birlikte zordur. En iyi yerlerde ofis kiralamaya kalksanız ciddi rakamlara mal olacaktır. Diğer türlü de kendinizi çok geliştiremeyeceğiniz, sosyal ortamı fazla bulamayacağınız yerlerde çalışmak zorunda kalabilirsiniz. İstanbul’un iş anlamında en iyi lokasyonları olarak Levent, Beyoğlu, Maltepe gibi yerler örnek verilebilir. Bu noktalarda daha kolay ofis sahibi olabileceğinizi de hatırlatmak isteriz. Kamara şubelerinin de yer aldığı bu semtlerde daha uygun fiyatlara ofis sahibi olabilirsiniz.

Ofislerinizin Hangi Lokasyonlarda Olmasını İsterdiniz?

Bir girişimci olarak ofislerinizi iyi ortamlarda istemeniz oldukça normaldir. Ofislerin konumuna göre fiyatlandırması da değişecektir elbette. Özellikle İstanbul’da işlerine devam eden kişiler ofis seçimini iyi yapmalıdırlar. İstanbul’da birbirinden güzel semtler, iş ortamları mevcuttur. Hangi lokasyonun size daha yakın olduğunu, hangi lokasyonda çalışmanın size olumlu katkılar sunacağını da araştırmanız gerekmektedir. Şirket mantığının daha yaygın ortamlarda çalışmanız elbetteki size olumlu katkılar sunacaktır. Ancak şu da bilinmelidir ki bu gibi ortamlarda çalışmanın kolaylığı kadar zorlukları da vardır. Biraz önce bahsettiğimiz fiyat konusu, evinize olan uzaklığı ve bunun gibi daha bir çok detay. Kamara bu noktada yine girişimcilere kolaylık sağlamaktadır. Çünkü İstanbul’da çeşitli lokasyonlarda ofis hizmeti veren Kamara’da ofis kiralamak çok daha kolay. Maltepe, Altunizade, İstiklal, Şişli, Bostancı, Levent Beyoğlu ve daha bir çok noktada hizmetlerini sürdüren Kamara’da kendinize en yakın konumu seçerek işlerinize başlayabilirsiniz.

Girişimcilikte ofis mantığı çok önemli bir yere sahiptir. Girişimciliğe başlarken ilk adımınızın olacağı ofis seçimini iyi yapmak, istediğiniz lokasyonlarda ofislere sahip olmak iş sürecinizi de etkileyecek faktörler arasında yer alır. İşlerinizin daha iyi ilerlemesi ve çalışmalarınızda verimliliği daha da artırmanız adına Kamara ofislerine uğramanızda fayda vardır. Yazımızın içerisinde de belirttiğimiz gibi İstanbul’un bir çok semtinde bulunan lokasyonlarıyla birlikte size sunulan imkanlar sizin tamamen işlerinize odaklanmanızı sağlayacaktır. Hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis seçenekleriyle birlikte toplantı odalarından da yararlanabileceğiniz Kamara’da istediğiniz ofis ortamlarını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Hazır ve Sanal Ofislerle ilgili bilgi almak istiyorum