Bir girişimcinin hedeflerinin gerçekleşmesi doğrultusunda mutlaka yönetimini kendisinin üstleneceği ve ekibini idare edeceği bir şirket veya sermayesine uygun ofis kurmasına ihtiyacı vardır. Bu ofis veya şirketin nerede hangi şartlarda kurulacağı da önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Çünkü gerek siz yöneticilerin gerekse çalışan kişilerin refahı ve iş gücü adına bu oldukça önemlidir.

Bu yazımızda şirket veya ofisini İstanbul’un Şişli semtinde açmak isteyen girişimciler için Şişli’yi tanıtacağız. Umarım bu yazımız sizin için aydınlatıcı olur.

Konum Olarak Şişli

Şişli, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alır ve toplam 25 mahalleye sahiptir. Kültür açısından bir çok tarihi yapıtı barındıran Şişli; Beşiktaş, Beyoğlu ve Kağıthane gibi önemli ilçelerle komşuluk yapmaktadır.

şişli ile ilgili görsel sonucu

 

Ulaşım, Eğitim, Sağlık ve Kültür Açısından Şişli

Şişli’de ulaşım oldukça kolaydır. Gerek Şişli içinde gerekse de diğer ilçeler ile ulaşım kolaylıkla mümkündür. Ulaşım oldukça rahat. Metrobüs, toplu taşıma araçları ve hatta çevre semtlerden yürüyerek de Şişli’ye ulaşabilirsiniz. Ayrıca Şişli’ye değer katan bir diğer yapıt da  tarihi Bomonti Bira Fabrikasıdır. Sağlık alanında da önemli faaliyet gösteren Şişli’de önemli sağlık kuruluşları yer almaktadır. Ayrıca Şişli’de bulunan Çağlayan Adliyesi de Şişli’nin İstanbul için önemli yerleri arasında olmasının kanıtıdır.

İnsanlar ve Komşu Semtler Arası İletişim/İlişki

Anadolu’nun pek çok kesiminden insan barındıran Şişli’de nüfusun yaklaşık dörtte birini İstanbul kökenliler oluşturur. Bu sayede gerek işleriniz hakkında gerekse başka özel sebeplerden dolayı çok farklı ve kültürde insanlarla iletişim kurarak çevrenizi genişletebilir, alanınızı geniş tutabilirsiniz. Bunun yanı sıra Şişli’de İstanbul hatta Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Marmara, Bilgi, Beykent ve Bahçeşehir üniversitelerinin kampüsleri bulunmaktadır. Yani Şişli’de oldukça genç ve okuyan nüfus vardır. Belki de bu üniversitelerde okuyan öğrencilerin çoğu sizin şirketinize stajyerlik başvurusu için gelecek hatta ilerleyen senelerde şirket bünyenize dahil olacaktır.

İş Dışında da Şişli’yi Seveceksiniz!

Yoğun iş temposu, sıkıcı toplantılar, ihaleler ve ardından gelen stresler yüzünden çoğu zaman işlerden bunalacak ve kendinizi sosyal hayata atmak isteyeceksiniz. Bunun için başka semtlere veya illere seyahat etmenize gerek yok, çünkü sizi iş stresinden kurtaracak aktiviteler Şişli’de mevcut. Örneğin ilk olarak tarihi yerleri gezmeyle başlayabilirsiniz.  Teşvikiye Camii, Bomonti Bira Fabrikası, Abide-i Hürriyet anıtı, Harbiye Askeri Müzesi gibi yerler Şişli’nin tarihi mekanlarıdır. Ayrıca sanata, tiyatroya ilginiz varsa  Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda bir konsere katılabilir veya Yıldız Kenter Sahnesinde bir tiyatro oyunuyla sanata karşı olan gereksiniminizi giderebilirsiniz. Tüm bunlar ve daha da fazlası Şişli’de sizleri bekliyor!

Harbiye Askeri Müzesi ile ilgili görsel sonucu

Harbiye Açık Hava Tiyatrosu ile ilgili görsel sonucu

Girişimciler için bulunmaz bir yer olan Şişli kuracağınız şirket veya ofis için belki de İstanbul’un en uygun semtidir. Sonuç olarak merkezi bir yerde yaşayıp İstanbul’u avuçlarınızın arasına almak isteyenlerle beraber uzun yıllar sürecek komşuluk ilişkileri sizi bekliyor. Pek çok iş merkezi, banka ve benzer kurumların bulunduğu Şişli’de iş hayatınıza kolaylıkla yön verebilirsiniz.Sizin için Şişli’de ofis kurmak çok cazip olacak gibi. Tesisimizi gezmeye ne dersiniz? Bir yolunuz düştüğünde bizi ziyaret edip kahvemizi içebilirsiniz, veya bizi +90 212 9631020 numaralı telefondan arayabilirsiniz.