Girişimciler kurdukları şirketin başarılı olup iyi bir ivme yakalayarak büyümelerini gözlemlemek isterler. Bu kesinlikle hemen olacak bir iş değildir ancak tamamen şirketin içeriğine, yönetici ve çalışanlara bağlıdır. Daha doğrusu bunu dizayn etmeye bağlıdır. Bu amaçla yola çıkmış bir çok girişim örneği yanlış yönetimler ve yanlış planlamalar yüzünden çok ileriye gidememiş ve başarısız sonuçlanmıştır. Şirketin büyümesi nelere, hangi davranışlarınıza bağlıdır? Nasıl bir yönetim anlayışı sergilenmelidir? Yazımızda bunların içeriğine değinerek şirketinizin büyümesine etki eden faktörlerin neler olduğuna değineceğiz.

1-Attığınız Her Adımı Kayıt Altına Alın

Girişim süresince bir çok şey yapacak ve bir çok şeye karar vereceksiniz. Bu yaptığınız işler ve verdiğiniz kararların birleşimi sizi bir sonuca ulaştıracaktır elbette. Bu sonucun da olumlu olması istenir elbette. Kararlarınızı ve davranışlarınızı sürekli kontrol altına alarak ilerleyiş ve gelişiminizi gözlemleyin. Bu sizin için büyük referans olacaktır.

2-Ekibinizi Bütün Süreçlere Dahil Edin

Group of People in Conference Room

Şirket işi ekip işidir. Başarı veya başarısızlık tek bir kişiye indirgenemez. Ekip içinde yapılacak her hamle direkt sonuca etki edeceğinden dolayı siz de kendi kararlarınızda veya yapacağınız işlerin tümünde ekibinizi bu işlere dahil ederek onların da işlere katılımını sağlayarak bir bütünlük sağlamış olursunuz. O ekip ruhunu yakaladıktan sonra çark daha iyi dönecek ve siz şirket olarak iyi yerlere gelebileceksiniz.

3-Diğer Kişileri de Sisteminize Dahil Edin

Sadece ekibinizle de sınırlı kalmayın. Etrafınızdaki insanlar örneğin aileniz, arkadaşlarınız veya iş ortaklarınız gibi kişilerin de desteğini alarak sisteme dahil edebilirsiniz. Bu kişilerin desteğini arkanızda görmek sizin işlerinize karşı motivasyonunuzu ister istemez yükseltecektir. Bu da sizin lehinize durumlar ortaya çıkaracaktır.

4-Küçük Detaylara Çok Takılmayın

İş sürecinde olumsuz bir kaç şeyle karşılaşabilirsiniz. Bu olumsuzlukları olabildiğince çok derinlemesine inmeden aşmaya çalışın. Çünkü sorunların derinlerine çok takılırsanız diğer istemediğiniz sorunlarla karşılaşır ve dolayısıyla içinden çıkılamaz bir durumun içinde olursunuz. Bu da sizin ilerlemenizi engeller.

5-Maddi – Manevi Olarak Kendinizi Rahat Ettirin

Person Holding Coins

Dışarıya çok bağımlı olmamaya çalışın. Bu özellikle de borçlanma konusunu ilgilendirir. Çünkü bir girişimi başlatmak ve sürdürebilmek kolay ve ucuz değildir. Borçlanma yapabilir etrafınızda çoğu zaman destek de hissetmeyebilirsiniz. Bu noktada ofis, şirket tercihleriniz de büyük önem taşır. Çünkü hem daha avantajlı  hem de siz çalışırken sizin rahat etmenizi sağlayan ofislerde çalışmak sizin için en mantıklı çözüm olacaktır.

Ofis seçiminizi Kamara tarafından kullanarak girişimciliğinize güçlü bir başlangıç yapabilirsiniz. Çünkü Kamara’da çalışırken kendinizi rahat ve özgün hissedecek maddi ve manevi açıdan da sıkıntılar yaşamayacaksınız

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, şirketlere, derneklere ve firmalara hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti veren bir şirkettir. Kamara’da yararlanacağınız imkanlarla birlikte işleriniz artık çok daha kolaylaşacak. İşte Kamara’da yararlanacağınız o imkanlar;

 • Rahat ve kaliteli çalışma ortamları, ofisleri
 • Ergonomik ve rahat ofis mobilyaları
 • Profesyonel sekreter hizmeti
 • Resepsiyon
 • Bütün ofis materyalleri
 • 7/24 Güvenlik
 • Temizlik hizmeti
 • Fiber hızlı internet fırsatı
 • Diğer fatura giderlerinin hepsi kiraya dahildir
 • Yeni girişimci arkadaşlar, komşular
 • Mutfak hizmeti
 • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödemezsiniz
 • Mola verebileceğiniz ve sohbetler edebileceğiniz teraslar mevcuttur
 • Çalışırken veya sohbet ederken Kamara tarafından sınırsız çay, kahve ikramları

Tüm bu imkanlardan da görüldüğü üzere ofis ortamınız düzenli, rahat ve bir o kadar da istediğiniz bir düzen içinde olacaktır. Neticesinde sizi yormayacaktır da. Çünkü işiniz dışında ilgilenmeniz gereken şeylerle Kamara ilgilenecek, dolayısıyla o vaktinizi tamamen işlerinizde kullanacak, işlerinize daha iyi odaklanacaksınız.

Ayrıca uygun ofis kiralarıyla birlikte maddi olarak da rahatlayarak şirketin büyümesi daha hızlı sürece yayılabilir. Çünkü dışa bağımlılığınız daha az olacak ve kendi imkanlarınızı kendiniz oluşturabileceksiniz.

Manevi olarak baktığımızda ise yalnız kalmayacağınızı belirttik. Çünkü ifade ettiğimiz gibi Kamara, binden fazla müşteriye hitap etmektedir. Bu da sizin gerek kendi sektörünüzden gerekse de diğer sektörlerden insanlarla tanışmanız onlarla arkadaşlık, komşuluk yaparak sohbetler kurmanız demektir. Bu desteği Kamara bünyesinde daha çok hissedebilirsiniz.

Şirketin büyümesi ve kazancınız müşterilerinize de bağlıdır. Kamara ofislerinde profesyonel bir girişimci olarak müşterilere göstereceğiniz kaliteli hizmetler ve ortaya çıkaracağınız kaliteli ürünler müşterilerinizin size karşı güvenini artırmakla birlikte taleplerini de artıracaktır.

Görüldüğü üzere şirketin büyümesi bir çok şeye bağlıdır. Önemli olan bunların hepsini bir arada tutabilmek ve iyi dizayn etmektir. Liderlik ve yöneticilik tecrübenizi de konuşturarak şirketinizi, girişiminizi bu faktörler eşliğinde büyütebilirsiniz.