Sanal şirket veya ofisin tanımını yapacak olursak, sanal ofis çoğunlukla bir ofise ihtiyaç duymadan çalışan kişilerin tercih ettiği türden ofis veya şirket alanlarıdır. Sanal ofisi normal ofisten ayıran yanı ise sabit bir yeri olmaması, uzaktan istediğiniz yerden işlerinizi yürütme gibi bir imkanı olmasıdır. Tabi sadece bununla bitmiyor, bir çok farkı ve hatta yararı da var sanal şirket kavramının.

Sanal ofis, resmi adresi size sağlar ve siz bu sayede müşterilerinizi prestijli bir lokasyonda karşılayabilirsiniz. Peki sanal ofisi daha çok kimler tercih ediyor? Sanal ofis genellikle freelancer çalışanlar, proje bazlı çalışanlar veya yaptıkları iş nedeniyle daha çok seyahat halinde çalışanlar veya home-ofice çalışanlar için idealdir ve onlar tarafından tercih edilir.

Kamara-Sanal Şirket Avantajları Nelerdir?

Sanal şirket size bir çok yönden avantaj sağlar. Bu avantajların tamamından faydalanmak isteyen bir girişimci için en iyi yer Kamara şirketi olacaktır. Çünkü Kamara sayesinde sanal ofisinizde birden çok avantajla karşılaşacak, işleriniz de o ölçüde kolaylaşacaktır. Gelelim Kamaradaki sana ofisin faydalarına;

  • Büyük bütçeler harcamanıza gerek kalmayacak, çünkü sanal ofis ekonomiktir.
  • Sabit telefon numarası, gelen telefonları profesyonel sekreter sayesinde karşılanması, resmi adres olarak göstermeniz prestij açısından önemlidir. karşı tarafa olumlu iz bırakacaktır.
  • Sekreter ve telesekreter sayesinde siz dışarıda olsanız bile hiç bir aramayı kaçırmazsınız. Bu sayede de yeni müşteriler kazanabilirsiniz.
  • Yine sekreteriniz sayesinde size gelen kargolar, evraklar geri dönmeyecek siz olmasanız bile o kargolar sizin adınıza teslim alınacaktır.
  • Kurulumu kolaydır, bunun için ekstra zaman harcamazsınız. Böylece zamandan kazanırsınız. Unutmayon ki bir girişimci için zaman çok çok önemlidir.
  • İş bölümünden söz etmek mümnkündür. Örneğin size gelen telefonun aranma durumuna göre farklı kişilere yönlendirilmesi yapılabilir. Bu sayede ortaya bir takım oyunu çıkar.
  • İhtiyaç duyulduğunda toplantı odaları, konferans salonları veya hazır ofisler de kullanılabilir. Bu yönden esnektir.
  • Sanal ofislerin diğer hazır ofislere göre maliyeti daha azdır. Bu yönden de çevre dostudur diyebiliriz.
  • Risk oranı azdır. Kullanım kolaylığı ve parasal yönden ucuz olması risk oranını azaltır.

Ofis, girişimci için olmazsa olmazdır denilebilir. Bu, sanal ofis veya sanal şirket de olabilir yoksa bütün materyalleri ile donatılmış hazır ofisler de olabilir. Girişimcilere kolaylık sağlamak adına çeşitli ofis imkanları sunan Kamara bu ofisleri de bünyesinde barındırır. İhtiyacınız olan her şeyi bulacağınız ofislerden yararlanmak için Kamaranın şubeleriniz ziyaret edebilirsiniz.

Kamarada seçeceğiniz ofis ile birlikte yapmanız gereken sadece laptopunuzu alarak, yanında çay veya kahve eşliğinde işlerinize koyulmak olacaktır. Diğer bütün işler Kamaranın hizmetleri sayesinde gerçekleşecektir. Bu sayede işleriniz verimli geçecek ve başarıya ulaşacaksınız.