Bu yazımızda sanal ofisten hazır ofise geçme nedenlerinin neler olduğuna dikkat çekeceğiz. Sanal ofislerde bulamadığınız bazı imkanları hazır ofislerde bulma şansınız daha da yüksektir. Ayrıca daha düzenli bir iş süreci için hazır ofisler önerilmektedir. İşte yazımızın içerisinde sanal ofisten hazır ofise geçme nedenleri için alt başlıklar;

  • İşlerin daha da büyümesi,
  • Resmi adres gösterebilmek,
  • Çevre edinmek,
  • Çalışan kişi sayısının artması,
  • Oturmuş bir düzene geçmek

Girişimler birbirine göre farklılık göstermektedir. Gerek iş, amaç, hizmet gerekse de çalışma koşulları ve ortamı açısından birbirine benzeyen noktaları da vardır ayırt edici özellikleri de vardır. Bu bağlamda her girişimi bir tutmamak gerekir. Peki hangi girişim hangi çalışma ortamına daha uygun? Ya da siz bir girişimci olarak kendinizi hangi çalışma koşullarında daha rahat görüyorsunuz?

Çoğu girişimciliğin teknoloji dünyasında olduğunu varsaydığımızda, özellikle tek çalışanlar için, bu gibi girişimleri yapmak hazır, fiziksel ofis ortamlarına ihtiyaç duyulmamaktadır. Nitekim  ev ortamında home-office veya freelance olarak da bu alandaki çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Keza bazı girişimler için de hazır ofis ortamları şarttır. Özellikle ekip olarak çalışıyorsanız bu bir ihtiyaç haline gelmektedir. Hem ekibinizi daha iyi yönetmek hem de belirli bir adresinizin olması adına önemli bir karardır hazır ofislere geçmek.

Peki sanal ofisten hazır ofise geçmek hangi nedenlere bağlıdır? Bir kaç başlıkta bu nedenleri açıklayacak olup sanal ofis ile hazır ofisin farklarına da değineceğiz. İşte sanal ofisten hazır ofise geçmek için bir kaç neden:

İşlerin Daha da Büyümesi

Girişimcilikte sürekli kendini değiştirmek, geliştirmek ve yenilemek önemlidir. İlk başladığınız yere göre daha ileride olmayı amaçlayarak yola çıktığınızda ve iyi planlamalar da yaptığınızda istikrarlı bir iş süreciniz olacaktır. Bu bağlamda işleriniz daha da büyüyecek ve neticede daha çok elemana da ihtiyaç duyacaksınız. Yine müşteri sayısında ve gelirleriniz de artış gösterecektir. İlk etapta belki de tek başınıza başladığınız işte home-office olarak çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Ancak belirttiğimiz üzere işlerin büyümesi size hazır ofisleri ihtiyaç haline getirecektir. Sanal ofisten hazır ofise geçme nedenleri arasında işlerin büyümesi olabilir.

Resmi Adres Gösterebilmek

Müşteri sayınızın artması ile birlikte müşterilerinizin size ulaşımının daha kolay olması adına sabit bir ofisinizin olması size yarar sağlayacaktır. Adresinizin belirgin olması adına hazır ofisleri tercih edebilirsiniz. Kamara hazır ofislerini tercih ettiğinizde de adresini resmi adres olarak gösterebilecek ayrıca da sekreter imkanından yararlanarak da müşterilerinizin size ulaşması daha da kolaylaşacaktır. Diğer türlü home-office çalışmak sizi bir çok yerde iş yapmaya teşvik zorlayabilir. Gerek kafe ortamlarında gerekse de başka ortamlarda çalışabilirsiniz. Ancak adresinizin resmi olması size avantaj sunacakken bu noktada hazır ofisleri tercih etmeniz de önemli bir faktördür.

Çevre Edinmek

Erken Yaşta Girişimciliğe Atılmak Size Neler Kazandırır?

Çevre Edinmek

İş hayatında çevre faktörü oldukça önemlidir. Nitekim kendinize geliştirmek adına bazen üst akla ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu noktada çevredeki sektörünüzden tecrübeli kişiler size yardımcı olabilir. Sadece bunun için değil diğer sektörlerdeki kişilerle de sohbetler ederek bilgiler edinebilir fırsatçı girişimci edasıyla da bu elde ettiğiniz bilgileri kendi işlerinizde lehinize kullanabilirsiniz. Çevre edinerek referansınız da artacakken belki bu edindiğiniz çevre ile yeni işler kazanacak müşteri sayınız da artacaktır. Her işe olumlu yönden bakmanızda da fayda vardır. Kamara ofislerinde yüzlerce girişimci kendi işleriyle meşgul olurken aynı zamanda boş vakitlerinde teraslarda, bahçelerde sohbetler, muhabbetler kurarak hem kaynaşmış oluyorlar hem de işleri hakkında yeni fikirler edinmektedirler.

Çalışan Kişi Sayısının Artması

Giriş cümlelerinde de bahsettiğimiz üzere işlerin gelişmesi ve ilk güne göre daha da büyümesi müşteri ve kazanç anlamında artış gösterecektir. Buna bağlı olarak da size gelen iş talebi de artacakken siz daha çok ekip arkadaşına ihtiyaç duyabileceksiniz. Bu ekibinizi daha iyi konumlarda, hazır ofislerde yönetmek hem kolay hem de etkili olacaktır. Diğer türlü dağınık bir görüntü verecekken işlerinizde aksaklıklar da yaşanabilir. Dolayısıyla işlerden verim almak ve daha iyi bir ekip yönetimi için sanal ofisten hazır ofise geçiş sağlanabilir.

Oturmuş Bir Düzene Geçmek

Oturmuş Bir Düzene Geçmek

Oturmuş Bir Düzene Geçmek

İşlerinizi planlı bir düzen içinde değil de istediğiniz zaman istediğiniz yerde yapmanız düzensiz bir çalışma sergilemenize sbep olur. Ancak diğer durumda hazır ofislerde olarak belirgin mesai saatlerinde ofisinizde olma mecburiyeti hissedersiniz. Aynı zamanda ekibinizin bulunması ve sizin işinizde hedeflerinizin de belirli olması sizi daha oturaklı bir düzende tutmak için yeterli sebeplerdir.

Sana ofisten hazır ofise geçmek için başlıca nedenler genel olarak bunlardan oluşmaktadır. Daha düzenli bir iş süreci, işlerinizin büyümesine bağlı olarak müşteri, kazanç ve ekibinizdeki kişilerde artışın olması ve daha sosyal bir alanda çalışma isteği hazır ofislere geçme sürecinizi hızlandıracak sebeplerdir. Ayrıca hazır ofislerde kendinizi daha çok işinize kaptırabilecek neticesinde verimli bir iş süreci oluşturmuş olacaksınız.

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri

Hazır Ofis Nedir? Hazır Ofis Tercih Etmek için 3 Neden