fbpx

Sanal Ofis Nasıl Kurulur

Sanal Ofise Geçme Nedenleri

Sanal kelimesi sizlere neyi çağrıştırıyor? Sanal demek daha çok internet ve bilgisayar ortamlarında olmak demektir. Ofisin sanala taşınması da budur aslında. Sanal şirket, sanal ofis kavramları buradan gelmektedir. Fiziksel bir çalışma ortamı olmaksızın işlerin internet, bilgisayar hatta sosyal medya üzerinden yürütüldüğü ortamlara sanal şirket adı veridir. Peki yazımızın da konusu olan: Sanal Ofis Nasıl Kurulur sorusunu hiç düşündünüz mü? Veya sanal ofis sayesinde hangi avantaj ve dezavantajlarla karşılaşacağım iye düşündünüz mü?

Bu yazımızda Sanal Ofis Nasıl Kurulur ve sanal ofislerin avantajları/dezavantajları üstünde durarak, girişimciliğini sanal ofis şeklinde yürütmek isteyenlerin aklındaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağız.

Sanal Ofis Nasıl Kurulur, Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis, belirttiğimiz üzere fiziksel bir ofis ortamına ihtiyaç duymadan ayrıca yasal adres, iletişim ve sekreterlik hizmetlerinin bir arada kullanabildiği bir ofis türüdür. Sanal ofise rağbet her geçen gün daha da artmaktadır. Özellikle bireysel ve freelancer çalışalar için imkanları ve ortamı daha uygundur sanal ofislerin. Bu yüzden özel sektörlerin de gelişmesine bağlı olarak sanal ofise rağbet baya artmıştır.

Kamarada Sanal Ofisin Avantajları Nedir?

Sanal ofisle birlikte bir çok avantaja sahip olursunuz. Bunlardan bir kaçı şu şekildedir:

  • Ekonomiktir,
  • Prestijlidir,
  • Resmi adres olarak gösterebilirsiniz,
  • Verimlidir,
  • Risksizdir,
  • Müşteri ve çalışan memnuniyeti daha kolay sağlanır

Sanal ofislerde normal ofislere nazaran daha düşük bütçelerle başlayabilirsiniz, bu yönden ekonomik bir boyutu vardır. Ayrıca sabit telefonunuzun olması ve çağrıları profesyonel sekreterlerin karşılaması sizin prestijinizi artıracak yöndedir. İşlerin profesyonel olarak işlendiği bir ortamda müşteride olumlu bir izlenim bırakacaktır.

Bunlardan ayrı olarak yine bahsettiğimiz gibi resmi adres olarak gösterebilirsiniz. Kartvizitinizde kurumsal bir adres ve kurumsal bir telefon numarası olacaktır.

Profesyonel sekreterler sayesinde hiç bir aramayı kaçırmazsınız. Siz dışarıda olsanız bile gelen aramalar sekreterler tarafından karşılanarak işleriniz yine yürüyecektir. Bu sayede müşteri kaybetmek yerine müşteriler de kazanabileceksiniz.

Normal hazır ofislerden farkı olarak kurulumu daha kolaydır. Bir gün de bile kurulumunuzu rahatça yapabilirsiniz.

Kamarada sanal ofis hizmetinin yanında ihtiyaç duyulduğunda hazır ofis veya toplantı odalarına da erişim mümkündür. Bu yönden esnek bir çalışma alanı size sunar. Ayrıca Kamarada Sanal ofis kullanıcılarına özel indiri fırsatları da sunulmaktadır.

Sanal ofis çalışanlarında sınırlı mesai diye bir şey söz konusu değildir. Çalışma saatleri yönünden çok esnektir ve bu da çalışanın işine gelir.

Ayrıca Kamarada sanal ofis hizmetinden yararlanan girişimciler stopaj ödemez.

Kamara sınırları içinde sadece işinizle meşgul olacaksınız. İşinize odaklanmanın önüne geçecek tüm meşguliyetleri Kamara zaten hallediyor. Girişimcilikte, işinizde başarıya ulaşmak ve daha işinize odaklanmak için tüm engelleri kaldıran Kamara size ayrı bir değer de veriyor.

Sanal Ofisleri Kimler Tercih Eder

Hangi meslek grupları sanal ofis ortamında çalışmaya daha atkındır bunu ele alalım.

Sanal ofisleri daha çok Home-Office veya freelancer çalışanlar tercih eder. Buna bağlı olarak işi için sürekli seyahat halinde olup, işini internet üzerinden halleden girişimcilerin tercihi de sanal ofistir. Bunlar için zaman ve yer çok da önemli değildir aslında. Hazır ofislere, donanımlı ofislere hatta bir ekibe bile gerek duymadan işlerini halledebilirler.

Sanal Ofisler Yasal mı?

Sanal ofisi resmi adres olarak göstermek, profesyonel sekreterlere de sahip olmak sanal ofisin yasal olduğunu gösterir. Bunun için “Sanal Ofisler Yasal mı ?” makalemizi okuyarak daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

“Sanal Ofis Nasıl Kurulur”, sanal ofis benim işime yarar mı, sanal ofiste hangi imkanlardan yararlanacağım gibi soru işaretlerini yok etmek adına size bir önerimiz var.

Sizin de işiniz için sanal ofise ihtiyacınız olabilir. Bunun için Kamaraya uğramalısınız. Kamara, 7 farklı şubede binden fazla müşterisine hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmetleri verir. Rahat ve eğlenceli çalışma alanlarıyla müşterilerini fazlasıyla memnun eden Kamara ailesi içerisinde sizi de görmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir