Sanal Ofis Maliyet Avantajı ile büyük ilgi görmektedir.

Sanal Ofislerin Maliyet Avantajı Nelerdir?

Günümüzde girişimcilik alanında insanların hemen hepsi hazır ofislere yönelmişlerdir. Bunun en temel nedenlerinden biri ise işlerini bir ekip tarafında yürütmeleri ve ekibin organizasyonunun sağlanması açısındandır.

Buna göre sadece hazır ofisler değil birçok ofis türünün daha etkili olduğunu söylemekte fayda vardır. Özellikle de maliyet anlamında daha etkin bir rol oynayan sanal ofis ortamları için tercihleriniz son derece önemlidir.

Sanal ofislere ve sanal ofis maliyetlerinin avantajlarına değineceğimiz bu yazımızda yer vereceğimiz alt başlıklar şunlardır:

 • Maliyet tasarruflarının sanal ofisler ile ilişkisi,
 • Peki nedir bu sanal ofis
 • Sanal ofis avantajları
 • İlgili yazılar

Maliyet Tasarruflarının Sanal Ofisler İle İlişkisi

Kamara | Hazır Ofis | Sanal Ofis

Maliyet Tasarruflarının Sanal Ofisler İle İlişkisi

Girişimciler diğer insanlardan biraz daha farklıdır. Girişimcilerin fikirleri ve gerçekleştirmek istedikleri hayalleri vardır. Kişisel güvenleri sayesinde nasıl ilerleyeceklerini bilirler.

Yeni bir şirket kurmak oldukça risklidir özellikle kendinize ait ise! Siz de biliyorsunuz ki para kazanmak için paraya ihtiyacınız vardır. Böyle zamanlarda mali durumunuz mümkün olduğunca uygun olmalıdır.

İlk anda amacınız müşterilerinizi etkileyecek bir ofise sahip olmaktır fakat sadece ofise sahip olmak elbette yeterli olmayacaktır. Müşterilerinizi karşılayacak, gelen telefonları cevaplayabilecek ve aynı zamanda işinizin yüzü olacak bir resepsiyonist ihtiyacınız doğucaktır. Bir resepsiyonist veya bir sekreter istihdam edebilmek için yılda 15.000.-TL veya daha fazla maaş ödemeyi göze almanız gerekmektedir. Aynı zamanda ofisinizin güvenliğini sağlamak gibi birçok farklı gideriniz olucaktır. Bütün bu giderler yeni bir iş kurma fikrinizden vazgeçmenize sebep olabilir. Bu durumda sanal ofis hizmetinin faydalarını göreceksiniz.

Peki Nedir Bu Sanal Ofis?

Kişiye kurumsal bir telefon numarası ve profesyonel sekreter atanır. Sanal ofis kullanıcısı; telefonların nasıl karşılanması gerektiği, hangi durumlarda aktarma yapılmalı gibi detayları belirtir. Bu kısa süreçten hemen sonra sanal ofis avantajları gözlemlenebilecektir. Örneğin henüz kuruluş aşamasında olan şirketler için maliyetlerin azaltılması büyük önem taşımaktadır. İletişim adresi olarak bir cep telefonu numarası vermek, potansiyel müşterilerle arka plan gürültüsünün yoğun olduğu yerlerde konuşmak durumunda kalmak veya çağrıları yanıtlayamamak özellikle büyüme aşamasında olan bir firmaya zarar verecektir.

Öte yandan sırf sabit telefon numarası vermek için küçük de olsa bir iş yerine sahip olmak maliyet oluşturacaktır. Özellikle sahadan veya evden çalışarak işler yürütülebiliyorsa iş yeri giderleri büyük ölçüde gereksiz harcama olarak nitelendirilebilir. Bunun çözümü ise sanal ofistir. Çalışanlar nerede olursa olsun gelen çağrılar her zaman profesyonel şekilde karşılanır. Tek arama dahi kaçırılmaz. Sanal ofis ücretleri bir ofise sahip olmakla karşılaştırıldığında çok daha ekonomik kalacaktır.

Sanal Ofis Avantajları

 • Ekonomiktir: Sanal ofisle çalışmaya başlamak için büyük bütçelere gerek yoktur.
 • Prestijlidir: Sabit telefon numarası, çağrıları profesyonel sekreterin yanıtlaması karşı tarafta olumlu izlenim bırakacaktır.
 • Resmi adres olarak gösterebilirsiniz: Sanal ofis hizmeti ile resmi adrese de sahip olacaksınız. Kartvizitinizde kurumsal bir telefon numarasının yanı sıra adresinize de yer verebilirsiniz.
 • Hiçbir aramayı kaçırmazsınız: Siz nerede olursanız olun, telefonlarınız karşılanır ve size yönlendirilir. Müsait değilseniz detaylar anında e-posta ile gönderilir. Özellikle saha çalışanları için bu büyük bir avantajdır.
 • Kurulumu kolaydır:  vakit kaybetmezsiniz: sanal ofis bir gün içinde kullanıma hazırdır!
 • Verimlidir: telefonları karşılama görevini alanında uzman sanal ofis sekreterleri üstlenecektir.
 • İş bölümü sağlanır: sanal ofis kurulumu yapılırken çağrı türüne ve içeriğine göre ilgili kişiye aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin satın almayla ilgili çağrılar A çalışanına teknik problemlerle ilgili aramalar B çalışanına iletilebilir.
 • Esnektir: sanal ofis hizmetinin yanı sıra ihtiyaç duyulduğunda kolayca toplantı salonu, hazır ofis gibi seçeneklerden de faydalanılabilir. (Kamara’da sanal ofis kullanıcılarına özel indirimler de sağlanmaktadır.)
 • Risksizdir: gerçek bir ofise oranla kurulumu da, kullanımı sonlandırması da oldukça masrafsız ve kolaydır.
 • Müşteri memnuniyeti sağlanır: telefonları alanında uzman sekreterlerin yanıtlaması müşteri memnuniyeti açısından da faydalıdır
 • Çevre dostudur: Sanal ofis kullanımının gerçek bir ofise göre doğaya maliyeti çok daha azdır.
 • Çalışan memnuniyeti sağlanır: Sanal ofisle çalışıldığında her gün belirli saatlerde ofiste olmaya gerek yoktur. Bu da çalışanlara esneklik tanımaktadır.

Hemen bizimle iletişime geçin!

İlgili Yazılar

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri 🤗

 1. Sanal Ofise Geçme Nedenleri
 2. Sanal Ofis İle Gelir Nasıl Yükseltilebilir
 3. Sanal Ofise Sahip Olabilmek İçin Yapılması Gerekenler