İnternette bu konuyu araştırdığınız zaman aşağıdaki sorular ve yorumlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu konuları netleştirmek için bu yazıyı yazmaya karar verdik.

  • Sanal ofis yasal olarak herhangi bir ofisten farksızdır.

Sanal ofis yasaldır. Türk ticaret kanunu’nda şirket adresi gösterilecek yerin detaylı bir tanımı yoktur. Örneğin ayrı su saati olmalı, ayrı girişi olmalı gibi detaylı tanımlamalar yoktur. Önemli olan firmanın işlerini yapabileceği; resmi yazışmaları yürütebileceği sabit bir yerinin olmalı yeterlidir. Kamara ofis şubeleri bünyesinde 1000 üzerinde şirket kurulumu yapılmıştır. Kanuna aykırı bir durumla hiç karşılaşılmamıştır. Sonradan şirket kapatılması, faliyetlerinin dondurulması gibi bir durum da hiç yaşanmamıştır.  Özetle sanal ofis yasal değildir diye bir tabir YANLIŞ’dır. Sanal ofis yasaldır.

  • Evini adres göstermek daha maliyetlidir.
Varsayalım ki eviniz kira olsun ve evinizi şirketinizin resmi adresi olarak göstermek istiyorsunuz. Kiranızın da 2000 TL olduğunu düşünelim. Sadece stopaj vergisi adı altında bu durumda ayda 500 TL vergi ödemeniz gerekmektedir. Sanal ofis’te ise bunu çok daha ucuz rakamlarla halledebilirsiniz. Ayrıca Kamara sanal ofis çok daha güvenlidir. Her evrağınız, tebligatınız teslim alınır. Size anında bilgi verilir. Size bütün bu süreçlerle ilgili de her zaman ücretsiz danışmanlık verilir. Mali müşavirinize stopaj vergisini ve tebligatlara zamanında yanıt vermenin önemi mutlaka sorunuz.

 

  • Evini adres göstermek güvenlik sorunları yaratabilir.
Sanal ofis kullanmanız her zaman daha güvenlidir. Bütün evraklarınız işinin ustası sekreterlerimiz tarafından teslim alınır. Anında size bilgi verilir. Bir evrak bile kaybetmezsiniz. Hiçbir zaman istemeyiz ama ticari hayatta bir hata yapar da haciz memurları gelirse bunları evinizde karşılamak hem mahalle dedikoduları hem de aileniz için çok acı bir deneyim olacaktır. Bunu hiçbir zaman istemezsiniz. Bu konuda detaylı sorularınız olursa bizi arayınız.

 

  • Sanal ofiste açılış yoklası sorunsuz geçer.
Her ay onlarca sanal ofis farklı şubelerimizde açılış yapmaktadır. Resmi anlamda bir zorluk yaşamazsınız. Vergi ve yoklama memurları da sanal ofisin avantajlarının farklındadır. Kötü niyetli bir kişi zaten sanal ofis kullanmaz. Bir handa minik bir ofis tutar, içine birkaç mobilya alır ve piyasayı dolandırır. Sonrasında da hiç iz bırakmadan yok olur. Sanal ofislerde kamera kayıtları, santral sistemleri, komşular olduğundan dolayı kötü niyetli kişiler zaten sanal ofis kullanmazlar.

Özetle sanal ofis güvenlidir. Kamara olarak kendi özmal binalarımızda bu işi yapıyoruz. Kiracının kiracısı değil, mal sahibinin kiracısı oluyorsunuz. Sizi de binalarımıza bekleriz.Şişli, Bostancı, Beyoğlu, Altıntepe, Levent ve Zorlu Center şubelerimiz ile İstanbul’un her yerindeyiz.İstanbul’da 125 ofis ile çalışma alanımızı günden güne genişletmeye devam ediyoruz.
Toplantı salonlarımız ile iş ve özel etkinlikleriniz için modern alanlar sunuyoruz.