fbpx

Sanal Ofis Kiralamanız İçin 5 Etkili Sebep

 2020’de tüm dünya birdenbire değişti. Koronavirüs salgını iş hayatı da içinde olmak üzere yüzleşmemiz gereken birçok şeyi etkiledi. Eğitim, sağlık, sosyal hayat, öncelikler, ihtiyaçlar, vb. şeyler konusunda artık farklı düşünüyoruz. Yaşanan bu olumsuz dalgalardan iş hayatı derinden etkilendiği için, firmalar bazı çalışanları ile yolları bile ayırdı. Tüm bunların sanal ofis kiralama ile ne ilgisi var diyebilirsiniz ama inanın çok yakından ilgili. Yaşanan gelişmeler sebebiyle çalışma biçimlerimizdeki ve ihtiyaçlarımızdaki değişiklikler farklı ofis anlayışlarını da yaygınlaşmasını da beraber getirdi.

Şimdi devir ekonomi devri, bu sebeple sanal ofis ihtiyacı her zamankinden de çok. İşsizlik var ve bir dolu genç ya da deneyimli hayalleri olan girişimci de var. Bir de bunlara freelancerlar ekleniyor. Tüm bunlar sanal ofis kiralamayı gündemimizde tutuyor.

Bu yazımızda sizlere sanal ofisi daha yakından tanıtacağız ve sanal ofis kiralamanız için 5 sebebi aktaracağız. Keyifli okumalar.

Sanal Ofis Nedir?

Mekan tanımaksızın size her yerden çalışma imkan veren ofise sanal ofis denir. Biraz daha açarsak, özellikle freelance çalışan kişilerin tercih ettiği içinde normal bir ofisin barındırdığı birçok özelliği olan kiracılara sunar. Freelancerların tercih etmesinin sebebi ise çoğunlukla bir ofise ihtiyaç duymadan çalışan kişiler kapsamında olmasıdır.sanalofisnedir

 

Sanal ofisi normal ofisten ayıran en belirgin özellikleri sabit bir yeri olmaması ve size uzaktan istediğiniz yerde çalışabilme imkanı sunmasıdır. Daha birçok özelliğini sıralayabileceğimiz sanal ofis sizlere sağlam bir resmi adres verir ve prestijli bir lokasyonda müşterilerinizi karşılaşmanızı sağlar. Freelancer, proje bazlı çalışan veya yaptıkları iş nedeniyle daha çok seyahat halinde çalışanlar veya HUT home-office çalışanlar için oldukça  ideal olan sanal ofis tercih edilmeye devam edecek.

 

sanalofis

Sanal Ofis Nasıl Kurulur?

 

Sanal ofis kurmak istiyorsanız, öncelikle yaşadığınız ülkenin yasal mevzuatlarına hakim olmalısınız. Örnek verecek olursak yaşadığımız ülkede şirket kurmak isteyen bir girişimci sanal ofiste kuracak olsa bir tebligat adresi göstermek zorundadır. Şirketinizin resmi yazışma  adresin yasal olduğu içini dilerseniz sanal ofis olarak gösterebilirsiniz. İsmi sizi aldatmasın. Sanal da olsa ortada hizmet veren gerçek bir ofis vardır.

 

Yapmanız gereken ilk şey, sanal ofis hizmeti veren prestijli ve güvenilir bir kurum seçmek. Ardından seçtiğiniz sanal ofis hizmeti veren firmayla yasal adresinizi gösterebilmek için bir sözleşme yapmanız gerekir. İşler resmiyete döküldüğünde, sanal ofis hizmeti sunan  firmanın size belirtmiş olduğu adresi şirket adresiniz olarak gösterebilirsiniz. Artık hazırsınız. İlgili makamlarda resmi şirket kurulum işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bundan sonraki süreçte hangi tür şirket(şahıs, limited, anonim) kurmuş olursanız olun  her zaman yasal adresiniz olarak sanal ofis adresinizi kullanabilirsiniz.

Son bir ekstra detayı da sizinle paylaşmak isteriz. Şirket kuruluşunu izleyen birkaç hafta içinde vergi dairesinden  vergi memuru tebligat adresinin doğruluğunu kontrol etmek, vergi memuru da vergi yoklaması yapmak için ofisi ziyaret eder. Siz sanal ofiste o an değilseniz sonradan randevulaşıp kontrol sağlayabilirsiniz.

 

Sanal Ofis Fiyatları

Sanal ofis fiyatları sanal ofisin bulunduğu şehre, bölgeye ve sanal ofisin kiracılarına sunduğu imkanlara göre çeşitlilik gösterir. Şunu  unutmamalısınız ki, sanal ofis ekonomik ofis seçeneği olma yönünden oldukça ekonomiktir. Klasik bir ofise göre çok daha ucuzdur.

sanalofisfiyatlari

Sanal Ofisin Avantajları Nedir?

Sanal ofis kurarak en başta bir dolu avantaj elde etmiş olursunuz. Örneğin; sanal ofisinizi resmi adres olarak gösterebilir.Mevcut durumdan ötürü artık daha fazla genç girişimci kendi işlerini kurmak istiyorlar. Finansman bazen kısıtlayıcı olabiliyor. Malum günümüzde  bir de İstanbul gibi büyük bir kentte merkezin de yaşıyoruz. O yüzden sanal ofis bize ekonomik seçenekler sunar.

sanalofisavantaj

Sanal ofis kiralamanız için 5 etkili sebebi sizler için listeliyoruz:

 1. Sekreterya hizmeti
 2. Mesai saatleri dışında telesekreter
 3. Posta ve kargo teslimi
 4. Resmi kurumlarda resmi adres olarak gösterebilme
 5. Sanal ofis hizmeti alacağınız firmada üyük bir iş ağının bir parçası olma

Sanal ofis hizmeti firma imajınızdan ödün vermeden dilediğini yerde çalışmak isteyenler için birebir bir çözümdür. Kamara size ve şirketinize hazır ofis, sanal ofis ve toplantı salonu gibi çözümler sunar.

Kamara ve  hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak ve daha yakından izlemek için buraya tıklayabilirsiniz!

 

5 Comments

 1. Eda Gültekin dedi ki:

  Bilgilendirici içerik için teşekkürler. Faydalı bir yazı olmuş.

 2. Mertcan A. dedi ki:

  Pandemi döneminin vazgeçilmezi sanal ofisler 🙂 Teşekkürler Kamara

 3. Gülşah sanem şen dedi ki:

  Çok açiklayici ve bilgilendirici olmuş. Bize böyle güzel bilgiler sunduğunuz için teşekkür ederiz. Yazilarinizin devamini dört gözle bekliyorum.

 4. Ayşenur dedi ki:

  Oldukça yararlı bir yazı olmuş teşekkürler 🙂

 5. Merve dedi ki:

  Freelance çalışıyorum harika bir içerik olmuş elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir