Bu yazımızda sanal ofislere değinerek sanal ofisleri hazır ofislerden ayıran yönlere, sanal ofislerde çalışarak gelirin hangi yöntemlerle artırılacağına değineceğiz. İşte yazımızda bulunacak başlıklar:

  • Fazla kiralardan kurtulursunuz
  • Profesyonel anlamda daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz
  • Herhangi bir kısıtlama olmadığı için daha verimli olursunuz
  • Kamara ile iş dünyasında daha fazla kişi ile irtibata geçersiniz

Bir girişimci olarak her zaman nasıl daha ileri gidebilirim, nasıl daha fazla kazanabilir ve başarıyı elde edebilirim düşüncesi içerisinde olmanız çok normaldir, ki böyle düşüncelerde olmanız da gerekir. Bu düşünceleri hayata geçirmek için de yapılması gereken bir kaç şey olacaktır elbette. Ayrıca fırsatları kovalamak ve en mantıklı hamleyi uygulamak da önemli bir etkendir. Nitekim bir girişimci olarak ofislere ihtiyaç duyacak işinizi size uygun bir ofis ortamında devam ettireceksiniz. İşinizin türüne göre hazır veya sanal ofisleri tercih edebileceksiniz. Tercihinizin sanal ofis olması durumunda sanal ofis ile gelir nasıl artırılır sorusunun cevabını arayacağımız bu yazımızda siz de gelirinizi nasıl daha iyi artırabilirsiniz bunlara değineceğiz.

Öncelikle sanal ofisin ne olduğuna, hazır ofislerden ayrılan yönüne ve hangi meslek gruplarının/kimlerin daha çok tercih edeceğine değinelim.

Sanal ofisler bilindiği üzere hazır ofise ihtiyaç duymayan kişilerin daha çok tercih ettiği ofis türüdür. Hazır ofisler ise daha çok fiziksel ofis ortamına ihtiyaç duyan, yerleşik bir düzende çalışmak isteyen kişilerin tercih ettiği ofis türüdür.

Sanal ofise geçerek gelirinizi artırma yöntemleri;

Fazla Ofis Kiralarından Kurtulursunuz

Sanal ofisler hazır ofislere göre çok daha uygun kira fiyatları ile kiralanabilir. Böylece bir ofis yüklü kira parası vermekten kurtulur daha uygun fiyatlara sanal ofise sahip olabilirsiniz. Sanal ofiste sadece bilgisayarınızı açıp istediğiniz yerde işinizi görebilirsiniz. Hem esnek bir çalışma temposunda olacak hem de gideriniz az olacaktır. Gideriniz daha az olacaktır çünkü normal hazır ofislerde çalışacağınız zaman sadece kira parası değil ihtiyaçlarınızın durumuna göre bir çok materyale daha para ödeyeceksiniz.

Profesyonel Anlamda Daha Fazla Müşteriye Ulaşabilirsiniz

Kamara Sanal Ofis İle Daha Fazla Müşteriye Ulaşabilirsiniz

Kamara Sanal Ofis İle Daha Fazla Müşteriye Ulaşabilirsiniz

Ofis olarak Kamara sanal ofislerini tercih ettiğiniz zaman bir çok imkandan da faydalanacak prestij anlamda da iyi bir profil çizeceksiniz. Çünkü Kamara ofislerinde hem adresinizi resmi adres olarak gösterebilecek hem de size daha iyi ulaşılması adına sekreter/telesekreter imkanından da yararlanabileceksiniz. Bu, müşterilerinizin size ulaşmasını daha da kolaylaştıracak ve böylece müşteri sayınız da zamanla artış gösterecektir. Ayrıca böyle disiplinli çalışma temposu, resmi adres ve bahsettiğimiz gibi sekreter aracılığıyla daha kolay ulaşılması müşteri memnuniyetini de artıracaktır.

Herhangi Bir Kısıtlama Olmadığı İçin Daha Verimli Olursunuz

Snala ofislerde çalışmak daha özgür bir çalışma stilidir. Çünkü herhangi bir kısıtlama, mesai saati olmaksızın tamamen sizin kendi belirleyeceğiniz kurallar çerçevesinde işlerinizi devam ettireceksiniz. Bu da sizin kendi iş planlarınızı oluşturmanızda, müşteri veya diğer iş ortaklarınızla olan görüşmelerinizi daha iyi ayarlamanızda etkili olacaktır. Böylelikle kendinizi daha verimli bir çalışma içinde görecek dolayısıyla işleriniz daha iyi olacaktır. İşlerinizin istikrarlı biçimde ilerlemesi sizin kazancınızın artmasına vesile olacaktır.

Kamara İle İş Dünyasında Daha Fazla Kişi İle İrtibata Geçersiniz

Kamara Sanal Ofis İle İş Dünyasında Daha Sosyal Olursunuz

Kamara Sanal Ofis İle İş Dünyasında Daha Sosyal Olursunuz

Ofisinizi Kamara’ya taşımanın avantajlarından biri de komşularınızın, sektörden arkadaşlarınızın artması olacaktır. Bu, hazır ofislerde daha etkiliyken sanal ofis tercihinizde de geçerli olacaktır. Nitekim toplantılarınız veya gerekli zamanlarda hazır ofisleri kullanmak için Kamara şubelerine gidebileceksiniz. Oradaki girişimcilerle irtibata geçerek hem sosyal çevrenizi artırabilecek hem de bu vesileyle daha çok iş alanı oluşturabileceksiniz. Bu da yeni projelerin, yeni müşterilerin sizin için artması demektir. Dolayısıyla kazançlarınız da artarak gelirinize olumlu bir etki yapmış olursunuz.

Genel olarak bakıldığında sanal ofislerde çalışmak her ne kadar hazır ofisler gibi fiziksel bir alanda çalışma zorunluluğu oluşturmasa da çoğu zaman gelir gider anlamında kurtarıcı bir formüldür. Özellikle freelance, home-office çalışanların tercih edildiği sanal ofislerde gideriniz daha az olabilecekken gelirinizi artırmak da mümkündür.

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri