Cheezburger new cats great phonesModern çalışma seçenekleri gittikçe daha popüler hale geliyor. Sanal ofis de tüm dünyada giderek yaygınlaşan bir çalışma biçimi. Sanal ofis avantajları saymakla bitmiyor.

Kolay kurulum, düşük maliyet, profesyonel imaja sağladığı katkı sanal ofis avantajları denilince akla gelen faydalardan bazıları.

Sanal ofis hizmeti

alan kişiye kurumsal bir telefon numarası ve profesyonel sekreter atanır. Sanal ofis kullanıcısı; telefonların nasıl karşılanması gerektiği, hangi durumlarda aktarma yapılmalı gibi detayları belirtir. Bu kısa süreçten hemen sonra sanal ofis avantajları gözlemlenebilecektir. Örneğin henüz kuruluş aşamasında olan şirketler için maliyetlerin azaltılması büyük önem taşımaktadır. İletişim adresi olarak bir cep telefonu numarası vermek, potansiyel müşterilerle arka plan gürültüsünün yoğun olduğu yerlerde konuşmak durumunda kalmak veya çağrıları yanıtlayamamak özellikle büyüme aşamasında olan bir firmaya zarar verecektir. Öte yandan sırf sabit telefon numarası vermek için küçük de olsa bir iş yerine sahip olmak maliyet oluşturacaktır. Özellikle sahadan veya evden çalışarak işler yürütülebiliyorsa iş yeri giderleri büyük ölçüde gereksiz harcama olarak nitelendirilebilir. Bunun çözümü ise sanal ofistir. Çalışanlar nerede olursa olsun gelen çağrılar her zaman profesyonel şekilde karşılanır. Tek arama dahi kaçırılmaz. Sanal ofis ücretleri bir ofise sahip olmakla karşılaştırıldığında çok ekonomik kalacaktır.

AVANTAJLARI
 • Ekonomiktir: sanal ofisle çalışmaya başlamak için büyük bütçelere gerek yoktur.
 • Prestijlidir: sabit telefon numarası, çağrıları profesyonel sekreterin yanıtlaması karşı tarafta olumlu izlenim bırakacaktır.
 • Resmi adres olarak gösterebilirsiniz: sanal ofis hizmeti ile resmi adrese de sahip olacaksınız. Kartvizitinizde kurumsal bir telefon numarasının yanı sıra adresinize de yer verebilirsiniz.
 • Hiçbir aramayı kaçırmazsınız: siz nerede olursanız olun, telefonlarınız karşılanır ve size yönlendirilir. Müsait değilseniz detaylar anında e-posta ile gönderilir. Özellikle saha çalışanları için bu büyük bir avantajdır.
 • Kurulumu kolaydır:  vakit kaybetmezsiniz: sanal ofis bir gün içinde kullanıma hazırdır!
 • Verimlidir: telefonları karşılama görevini alanında uzman sanal ofis sekreterleri üstlenecektir.
 • İş bölümü sağlanır: sanal ofis kurulumu yapılırken çağrı türüne ve içeriğine göre ilgili kişiye aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin satın almayla ilgili çağrılar A çalışanına teknik problemlerle ilgili aramalar B çalışanına iletilebilir.
 • Esnektir: sanal ofis hizmetinin yanı sıra ihtiyaç duyulduğunda kolayca toplantı salonu, hazır ofis gibi seçeneklerden de faydalanılabilir. (Kamara’da sanal ofis kullanıcılarına özel indirimler de sağlanmaktadır.)
 • Risksizdir: gerçek bir ofise oranla kurulumu da, kullanımı sonlandırması da oldukça masrafsız ve kolaydır.
 • Müşteri memnuniyeti sağlanır: telefonları alanında uzman sekreterlerin yanıtlaması müşteri memnuniyeti açısından da faydalıdır
 • Çevre dostudur: sanal ofis kullanımının gerçek bir ofise göre doğaya maliyeti çok daha azdır.
 • Çalışan memnuniyeti sağlanır: sanal ofisle çalışıldığında her gün belirli saatlerde ofiste olmaya gerek yoktur. Bu da çalışanlara esneklik tanımaktadır.

Sanal ofis avantajları sadece maliyetle sınırlı değildir. İş yaşantısında başarı odaklanmakla ve iyi çalışmalar üretmekle mümkündür. Bunlar için ise çok çalışmaya ihtiyaç vardır. Çalışmak içinse odaklanmak olmazsa olmazdır. Yoğun iş temposu sırasında sürekli telefonlarla kesilmek verimliliği azaltacaktır. Sanal ofis avantajları olarak şu da unutulmamalıdır; istenildiği takdirde sadece belirli kriterlere uyan çağrılar kişiye aktarılacaktır. Sanal ofis kullanıcıları ilgilerini çekmeyen veya daha sonra arayabilirim diye düşündükleri çağrıları yanıtlamayabilirler. Aktarılmayan çağrıların tüm detayları anında e-posta ile iletilir. Elbette istenirse gelen tüm çağrılar istisnasız olarak sanal ofis hizmetinden faydalanan kişiye aktarılabilmektedir. Bu tamamen tercihe bağlıdır. Sanal ofisle yüksek maliyetlere katlanmadan iş yükü hafifletebilmektedir.

Sanal ofis avantajları ile birçok girişimci, freelancer, işlerini daha iyi bir noktaya taşıdı! Sanal ofis, hazır ofis ve toplantı salonu hizmeti veren Kamara ile iletişime geçerek bu çalışma sistemi hakkında kapsamlı bilgi alınabilir! Kamara’da sanal ofis kurulumu çok hızlı! Bir gün içinde sanal ofisiniz hazır hale geliyor ve telefonlarınız yanıtlanmaya başlıyor. Kamara profesyonel sanal ofis hizmeti sunmakla kalmıyor hazır ofislerden ve toplantı salonlarından da indirimli olarak yararlanmanıza olanak tanıyor. Sanal ofisler hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
https://kamara.com.tr/sanal-ofis/