Teknoloji hayatımızı kolaylaştırdığı kadar hepimizi daha stresli bir hayata da sürüklüyor. Sürekli e-postalarımıza ulaşabiliyor, yoldayken gelen aramaları karşılıyor, Wi-Fi sayesinde zaman mekan fark etmeksizin işlerimizi yürütebiliyoruz. Böylece, iş günü asla bitmiyor ve bu oldukça sağlıksız bir duruma dönüşüyor.

Kamara olarak kullanıcıların konsantre, verimli ve huzurlu bir şekilde faaliyetlerini sürdürmelerine çok önem vermekteyiz ve bu yolda çözümler üretmekteyiz. İşlerinizden vazgeçemezsiniz, o nedenle stresinizi azaltacak bu 5 ücretsiz uygulamayı iPhone, iPad ve Android’de deneyebilirsiniz.

1. Breathe & Relax:

Bu uygulama sizin stresinizi azaltacak ve daha enerjik olmanızı sağlayacak derin, kontrollü nefes egzersizlerini içermektedir. Hem görsel hem işitsel yönlendirmelerle fonda çalan sakin müzik eşliğinde nefes alış ritminizi yavaşlatabilirsiniz. Uygulama ile nefes alış verişlerinizin uzunluğunu düzeltebilirsiniz.

iPhone, iPad ve Android’de mevcut.

2. Relaxing Sounds of Nature Lite:  Çalışma alanınızda dikkatiniz dağılıyorsa, kulaklıklarınızı takın ve uygulamada bulunan sakinleştirici seslerden birini dinleyin. Bu uygulamada balina sesleri, yağmur ve çeşitli kumsal sesleri gibi doğada bulunan sesler bulunmaktadır. Aynı zamanda sesleri karıştırarak birleştirebilir, müzik listenize ekleyebilir ya da uykuya dalarken otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone ve iPad’de mevcut.

3. Zen Alanları: Eğer bir tıkanıkla karşılaşırsanız, kendi görsel Zen bahçenizi yeniden düzenlemek için birkaç dakikanızı ayırmayı deneyin. Kumları şekillendirip bunları gerçek taş ve yapraklarla dekore etmek konusunda zihninizi özgür bırakın. Uygulamada dört adet fon sesine ek olarak iTunes müzik listenizden kendi zevkinize uygun müzik ekleyebilirsiniz.

iPad ve Android’de mevcut (Zen Garden Lite)

4. Pocket Pond: Zihniniz çok doluyken kısa bir ara verin ve fonda sakin müzik eşliğinde temiz kristal suda yüzen renkli balıkları izleyin. Pocket Pond’un ücretsiz versiyonu göletinize balık, nilüfer yaprakları, yusufçuk eklemenizi sağlar. Aynı zamanda balıkları besleyebilir ve suya “dokunabilirsiniz”. Hem eğlenceli hem canlandırıcı gök gürültü yağmur bile mevcut.

iPhone ve iPad’de mevcut.

5. Relax Lite with Andrew Johnson: Gün bitiminde gevşemek konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, klinik hipno-terapisti Andrew Johnson eşliğindeki rahatlatıcı uygulamalardan birini deneyin. Johnson yavaş ve sakin bir şekilde konuşarak her bir kasınızı harekete geçirmenizi sağlar. Relax Lite’ın ücretsiz versiyonu sandalyede otururken ya da 15 dakikalık koşularda kullanmak için tasarlanmıştır.

iPhone, iPad ve Android’de mevcut.