dog smart dog problem solving math solutionBaşarılı iş adamlarına en çok sorulan sorulardan biri de işini nasıl kurdukları, karşılaştıkları sorunlara nasıl çözüm aradıkları ve kimlerden yardım aldıklarıdır. İyi bir iş kurmak, kalıcılığı sağlamak çok zordur. Girişimci, bu konuda  neler yapabilir inceleyelim:

Başarılı olmanın temel koşullarından biri de problem çözme yeteneğidir. Bunun tek bir cevabı yoktur ve genel bir çözüm sunmak da anlamsızdır çünkü her sorun farklıdır. Çözüm getirebilme becerisi olan insanlarla çalışmak gereklidir. Problem çözücü insanlar çoğunlukla yeni fikirlere açıktır, başkalarıyla çalışmayı çok severler ve hepsinden önemlisi çok iyi dinleyicidirler.

İş dünyasında başarılı olmak için kendi işinizi kurduğunuzda mümkün olduğu kadar görevlerinizi azaltın. İşleri çalışanlar yapsın siz firmanızın büyümesini, planlamasını hesaplamakla meşgul olun.

Soru sormak önemlidir, sadece çok soru sorma özelliğinden dolayı başarılı olmuş insanlar var. Size faydası olabilecek konular anlatıldığı zaman dinleyin.
Bir sorunla karşılaştığınızda soru sorabilecek birini ararsınız. Fakat bazen kime sorabileceğinizi dahi bilemezsiniz bu durumda çeşitli seçenekleriniz var;

Profesyonel Kaynaklar:

Bir firma kurmak kaosludur. Profesyonel yardım olmadan başarmanız zordur. Bu konuda uzman birini işe alabilirsiniz. Elbette kimi işe alacağınıza da dikkat etmelisiniz.

Tecrübeler:

İş dünyasında deneyimli insanların tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Belki sizinle aynı ya da benzer sorunları yaşamış biriyle de karşılaşabilirsiniz.

Pazar:

İşletmenizin pazarda alacağı kararlar son derece önemlidir. Mutlaka danışacak birilerine ihtiyaç duyacaksınız. İyi bir network kurmanız faydalı olabilir.
Firmanızı kuruluştan başarıya götürecek tek ve kolay bir çözüm yok. Problem çöze çöze ilerleyeceksiniz. Karşılaştığınız sorunları iş arkadaşlarınız, networkünüz ve internet araştırmaları ile de çözebilirsiniz.

Kendi işinizi kurduğunuzda mümkün olduğunca görevlerinizi azaltmak ve yalnızca işinize odaklanmak için yapabileceğiniz şey aslında çok basit! Hazır Ofisler!