Bu yazımızda işlerinizi hangi ortamlarda sürdürebileceğinize, plaza kavramının ne olduğuna, iş merkezleri ile iş hanları arasındaki farka değinerek hangi lokasyonların size daha çok katkı vereceğine değineceğiz. Yazımızın içerisinde yer alacak olan alt başlıklar;

  • Plaza nedir?
  • İş hanı nedir?
  • İş merkezi nedir?
  • Peki Kamara?

Hayatınız her zaman sizin tercihleriniz, kararlarınız üzerine şekillenecektir. Bir kararınız dönüm noktası oluşturabilecek etki yaratacak iken bazı kararlarınız size size pişmanlık yaşatabilir. Bu biraz da tecrübeye bağlıdır tabi. İş dünyasında da durum böyledir. Nitekim ne işle uğraşacağınız, kimlerle çalışacağınız, hangi ortamlarda, nasıl ve nerelerde çalışacağınız da tamamen size bağlıdır. Sizin tercihleriniz iş dünyanızı da etkileyecek kadar güçlü bir etkiye sahiptir. Öyle ki girişimcilik sektöründe gerek gelişmek için gerekse de daha fazla kazanmak için bazı noktalarda risk almak gereklidir. Bu risk kararını vermek de büyük bir cesarettir elbette. Ancak bilinmesi gereken bir şey de var ki girişimcilikte risk almaktan korkmamalı ve daima kararlılığınızı sürdürmelisiniz.

Kişi karar verirken dikkat ettiği şeylerden biri de vereceği kararın kendisine neler katacağı, avantajlarının neler olacağıdır. Bu tabi ki o kararı vermeden bilinmez. Girişimcilikte en önemli faktörlerden birinin de lokasyonunuzun nerede ve hangi şartlarda olduğudur. Nerede, hangi şartlarda çalışacağınıza karar vermek sizin başlangıç noktanızdır belki de. Bu başlangıcı iyi yapmak şüphesiz sizin ilerleyen sürecinizi de etkileyecektir.

İş lokasyonları olarak plazalar, iş merkezleri ve iş hanları örnek gösterilebilir. Peki bunlar ne anlama gelmektedir? Birbirinden ayrılan yönleri veya benzerlikleri nelerdir? Hangi iş kesimine daha çok hitap ederler? Avantajları nelerdir? İşte tüm bu soruların cevapları;

Plaza Nedir?

Plaza ofisler, normal ofislere göre daha şık, daha dizaynlı ve daha gösterişli ofislerdir. Tüm detayların düşünüldüğü plaza ofislerde en modern çalışma alanını bulabilir, işinizi en iyi yerlerden birinde geçirebilirsiniz. Plazalar, çok katlı binalarda birbirinden şık ve son derece modern ofisleri bir arada tutan yapılardır. Bu yapılar içerisinde işinizi yapmak elbetteki size büyük katkılar sunacaktır. Gerek prestij açısından gerek sosyal çevre açısından gerekse de dışarıya vermiş olduğunuz izlenim açısından olumlu özellikleri vardır. Ancak bunun maddi boyutunu da düşündüğümüzde, ki girişimciliğe yeni başlayan biriyseniz eğer bu tarz yerlerde işinize başlamak size ağır gelebilir. Gösteriş anlamında son derece memnun kalacağınız plaza ofisler biraz daha geniş kapsamlı şirketlerin tercih edeceği yerler arasındadır.

İş Hanı Nedir?

İş Hanı Nedir?

İş Hanı Nedir?

İş hanı gerek özel sektörde tekil çalışmalarda gerekse de takım çalışmalarında oda ya da daire tutulup bir veya çok katlı iş yerleridir. Buradaki sizin için sunulan imkanlar plazalara göre daha az olabilir ancak size yetebilecek düzene de sahiptir. İş hanları biraz daha mütevazi fiyatlara sahiptir. Eğer işinizi biraz daha sakin, kendinize yetebilecek kadar alanlarda devam ettirmek istiyorsanız iş hanlarını tercih edebilirsiniz. Bu gibi yerlerde olmak size sakin bir ortamda çalışma imkanı sunacakken sosyal bir ortamdan da yoksun bırakabilir. Bu kriterler bağlamında seçim yapmanız en sağlıklı yöntem olacaktır.

İş Merkezi Nedir?

İş merkezlerini de iş hanları gibi düşünebiliriz aslında. Çünkü burada da ev, daire gibi bir ofis ortamı sizi karşılayacaktır. Dışarıdan görünümü de adeta bir evi andıran bu tarz iş yerlerinde çalışmak da size avantajlar sunacakken aynı zamanda dezavantajları da vardır. Yine tamamen kendi işlerinize odaklanacağınız, kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir alanda yer almanız avantaj olarak görülebilir. Dezavantajlarından birisi sosyal ortamınızın fazla olmayacağıdır. Belki komşuluk kurabileceğiniz kişiler olacaktır ancak tamamen kendinize dönük bir alanda olacağınız için bu ortamın fazla olacağı söylenemez.

İş hanı, plaza veya iş merkezlerinde genel olarak kendi imkanlarınız ile orada tutunmaya çalışır tüm her şeyi siz yapmak zorunda kalırsınız. Bu da sizi gerek maddi gerekse zaman açısından olumsuz etkileyebilecek iken işlerinize odaklanma noktasında sıkıntılar yaşamanıza da sebebiyet verebilir. Bu da iş sürecinde sizleri olumsuz etkileyen faktörler arasına yer almaktadır.

Peki Kamara?

Kamara Ofis Ortamları

Kamara Ofis Ortamları

İş sürecinizde çokça ofislere, iş hanlarına, iş merkezlerine hatta plazalara dahi denk gelmiş olabilirsiniz. Hepsinin elbetteki birbirine göre avantajları vardır. Ancak önemli olanın dezavantajın minimum seviyeye inerek o dengenin korunması hatta lehinize gelişmesidir. Bu noktada belirttiğimiz bu ofis türlerinin bir karışımı olan hatta size en iyi avantajları sunacağı yer olan Kamara ile tanışmanız girişimcilik sürecindeki çalışmalarınızda size hız kazandıracaktır. Çünkü Kamara’da işinizin uygunluğuna göre hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis türleri yer almakla birlikte toplantılarınızı gerçekleştirebileceğiniz son derece modern ve kullanışlı toplantı odaları da bulunmaktadır.

Çalışmaları için  hazır ofislere gerek duymayan kişiler için Kamara’nın sanal ofis fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Nitekim home-office veya freelance çalışanlar için prestij kazanacakları sanal ofisler uygun kira fiyatlarıyla birlikte çeşitli avantajları da size sunacaktır.

Kamara hazır ofis ortamları yine iş hanı ve iş merkezlerindeki gibi bir oda tarzında olmakla birlikte plazalardaki ortamlar gibi de son derece modern, ergonomik sandalye ve şık ofis mobilyaları ile donatılmış biçimdedir. Bu ofislerde çalışmak size ekstra motivasyon kazandıracakken prestij de oluşturabileceksiniz.

Bitmedi..! Kamara’da sosyal ortamı da bulabileceksiniz. Çünkü Kamara’da sizin gibi yüzlerce girişimci yer almaktadır. İşinizden kalan zamanlarda gerek sohbetler için gerekse de işler hakkında istişarelerde bulunmak için Kamara’da yer alan teraslarda, bahçelerde yine Kamara tarafından sizlere ikram edilen çay, kahveler eşliğinde bulunabilirsiniz.

Kamara’daki avantajlar bunlarla da yetmiyor. Ofis materyallerinin tümünün Kamara tarafından size sunulmasıi temizlik hizmeti, sekreter hizmeti ve daha fazlası…

Tüm bu imkanlardan yararlanacağınız Kamara’da çalışmak sizi maddi olarak zorlamayacak iken zaman olarak da avantajlı konuma geçeceksiniz. Girişimcilikte bu gibi tasarrufların sizin önünüzü açacağı dolayısıyla da başarılara daha kısa sürede ulaştıracağı gerçeği her zaman hatırlanmalıdır. Bu tasarrufu sağlamak ve istikrar yakalayarak başarılar elde etmek adına ofis tercihinizi Kamara’dan yana kullanmanızda fayda var.

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere sizin tercihleriniz, kararlarınız sizin hayatınızı özellikle de iş hayatınızı olumlu veya olumsuz etkileyecektir. Bu kararları verirken size neler katacağına, hangi avantajları size sunacağına dikkat etmeli o yönde kararlar almalısınız.

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri