fbpx

Pazarlama Taktikleri İle Girişiminizi Pazarlayın

Girişimcilikte istikrarı yakalamak girişimin devamı, sürekliliği için gereklidir. Nitekim girişimcilikte istikrarı yakalamak da bir çok şeye bağlıdır. Bunlar, geniş müşteri ağına ulaşmak, ürünlerin kalitesi ve müşteriler tarafından benimsenmesi gibi şeylerdir. Peki girişiminiz i.in ürününüzü nasıl pazarlıyorsunuz? Veya gerçekten pazarlama yöntemini biliyor musunuz? Bu noktada müşterileri ikna etmek ve kendinize çekmek açısından ne kadar tecrübelisiniz? İyi pazarlama taktikleri ile girişiminizi müşterilerinize sunmak daha yararlı olacaktır. Peki bu pazarlama taktikleri ne olabilir, girişiminizi müşterilerinize nasıl daha iyi sunabilirsiniz?

Yazımızda, girişicilerin ortaya çıkardıkları ürünleri müşterilerine daha iyi sunması ve hizmet etmesi adına gerekli pazarlama taktikleri nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.

1-Dijital Kanallardan Yararlanın

White Ipad

Teknolojinin gücüne inanmalısınız girişimcilikte. Çünkü neredeyse çoğu işinizi bilgisayar üzerinden yapacaksınız. Pazarlama noktasında da bu teknolojik aletleri değerlendirebilirsiniz. İnternet üzerinden yeni müşterilere ulaşmak, ürünleri tanıtmak ve gerekli reklamları yapmak o kadar da zor değildir aslında. İster kendinize ait bir sisteminiz olsun isterse de başka sistemlerde çalışın bunu gerçekleştirmek size çok katkı sağlar ve daha çok insana ulaşmış olursunuz. Belli bir noktada sınırlı kalmaktansa internetin gücünden yararlanarak daha fazla kişiye ulaşmak en temel amacınız olmalıdır. Geri dönüş arttıkça da işlerinizin büyük bir kısmı buraya doğru kayacaktır zaten. Örneğin bir web sitesi, mobil uygulama gibi şeyler geliştirerek ürünlerinizi tanıtabilirsiniz.

2-Sabit Müşterilerinizin Dışına Çıkmaya Çalışın, Daha Fazla İnsana Ulaşın

Girişiminize başladığınız andan itibaren aslında sizin sabit bir müşteri kitleniz olacaktır. Peki sürekli bu sabit müşterilere hizmet etmek size ne kadar kazandırabilir? En azından istediklerinizi kazanabilir misiniz? Sabit müşterilere de koruyarak başka kesimlere de hitap etmek zorundasınız. Nitekim bunu dijital kanallardan yararlanarak da sağlayabilirsiniz, bahsettiğimiz gibi. Yine sosyal medyaları etkin kullanıp gerekli reklamların verilmesi de buna katkı sağlayacaktır.

3-Özgün Davranarak Rakiplerinizden Farklı Strateji İzleyin

Man Wearing Black Dress Pants and Brown Dress Shirt

Aynı sektörden rakipleriniz oldukça fazladır. Rakiplerinizden daha iyi olmanız, daha iyi satışlar yapmanız ve daha çok tanınır olmanız tamamen size bağlıdır. İyi bir çalışma sistemi, ekip ruhu ve planlı bir düzen sizi başarıya ulaştıracak etkenlerdir. Bunların yanına sizin farkındalığınız açısından özgün olmanız gerektiğini de eklersek başarı işte o zaman daha da kaçınılmaz olacaktır. Özgün olmak, diğer girişimci rakiplerinizle eş değer ürünleri ortaya koyup müşterinin bu noktada ürünlere alışmış ve bir nevi doymuş olması açısından önemlidir. Çünkü siz ortaya daha farklı, gösterişli ve kullanılabilir ürünler ortaya koyarak müşterilerinizin dikkatini daha çok çekersiniz.

4-Müşterilerinize Uygun İçerikler Hazırlayın

Müşterilerinizle etkileşim halinde olmak onların nelere ihtiyacı olduğunu anlamanızda yardımcı olur aslında. Müşterilerinizin ne isteyeceğini iyi belirlemeli ve o yönde çalışmalar yapmalısınız. Ortaya koyacağınız kaliteli ve iyi hizmet eden ürünler size oldukça fazla geri dönüş sağlar. Bu da sizin ekonominizin olumlu etkilenmesine sebep olur. Müşterilerden uzak, iletişim kurmayan bir girişimci düşündüğümüzde ortaya koyacağı ürünlerin müşterilerine iyi hizmet edeceğini söylemek yanlış olur. Bu da bir nevi size müşteri kaybettirir. Dolayısıyla da ekonominiz olumsuz etkilenir. Bu olumsuzluğa düşmemek adına müşterilerinizi iyi tanımalı, ne istediklerini iyi bilmeli ve ofislerinizde çok iyi ağırlamalısınız.

Ofislerde iyi ağırlamalısınız çünkü müşterileriniz ofisinizdeki çalışmanızı, düzeninizi gördüğünde bile etkilenebilirler. Ofislerinizin son derece düzenli, temiz ve profesyonel bir çalışma halinde olduğunu gören müşteriler, size çok daha müşteri kazandıracaktır.

Ofisinizi Kamara Ofislerine Taşıyarak Müşterilerinizi Daha İyi İmkanlarda Ağırlayın!

Kamara ofislerinde çalışmanın ayrıcalığını siz de yaşayın! Kamara’da müşterilerinizi daha iyi ve daha düzenli, temiz ofislerde karşılayabilirsiniz. Bu da müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkaran bir yaklaşım olur.

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, derneklere, firmalara ve şirketlere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmetlerini sunarak ofis sorunlarını çözüme kavuşturan bir kuruluştur. Ayrıca ofis hizmetinin yanında girişimcilere toplantı yapmaları için toplantı salonlarının da kapısını açarak daha iyi imkanlarla toplantı yapmalarını sağlar.

Kamara’da çalışanın ayrıcalıkları bunlarla da sınırlı kalmıyor tabi. Kamara’da çalışmak ile yararlanacağınız bazı imkanlar şu şekildedir;

  • Rahat, ergonomik ofis mobilyaları,
  • Müşterilerinizi daha iyi karşılamak adına profesyonel sekreter hizmeti,
  • Resepsiyon hizmeti,
  • Müşterilerinize ve size sınırsız çay, kahve servisleri,
  • Tüm faturalar kira içinde,
  • Fiber hızlı internet imkanı,
  • Sanal ofis seçiminde stopaj vergisi ödenmez,
  • Ofisinizin temizliği ve düzeni Kamara tarafından yapılacaktır,
  • Gelen kargo ve paketleriniz güvenli bir şekilde teslim alınacaktır.

Sekreter, güvenlik ve resepsiyon hizmetleriyle siz olmasanız bile ofisinize gelen paketlerinizin alınması, müşterilerinizin misafirperver bir şekilde karşılanması sizin hem zaman kaybınızı önler hem de müşteri kaybınızı önler. Yani siz dışarıda da olsanız işiniz düzenli bir şekilde Kamara tarafından yürütülecektir.

Ayrıca bahsettiğimiz üzere müşterileriniz ofise geldiğinde karşılaşacakları ortam düzenli ve temiz bir ofis görünümü olacaktır. Bu ofis görünümü onlarda iz bırakarak daha çok gelmelerine ve sizi daha çok kişiye tavsiye etmelerine de sebep olacaktır. Bunların hepsi Kamara tarafından yapılmakta ve sizin hizmetinize sunularak avantajlı olmanızı sağlamaktadır.

İyi pazarlama taktikleri ile ürününüzü piyasaya, müşterilerinizin hizmetine sunmak en iyi yöntemdir. Bu pazarlama stratejilerini siz de deneyerek sonuçlarını görebilirsiniz. Nitekim bu yöntemlerle ve ofisinizi de Kamara’da tercih ederek daha fazla geri dönüş alabileceksiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir