fbpx

Özgüvenin Önemi: İş Hayatı

İş hayatı, işi sürdüren girişimci için büyük sorumlulukların başladığını gösterir. Peki bu sorumluluklarla nasıl mücadele edilir? Cevabı söylerken çık basit aslında: Dirayetli olmak, işini bilmek, işini sevmek ve kendine güvenmekle alakalıdır. Bu özgüven sonucu saydığımız niteliklerin sizde oluşması zaman da almaz. Özgüvenin önemi burada belli oluyor aslında. Bütün iş sürecinin zemini gibi, bu zemini hazırlamak da size  düşmektedir. Zemini sağlam bir binanın diğer katları nasıl rahatla atılabiliyorsa özgüveni yüksek girişimcilerin sorumluluk duygusu, işe bağlı oluşu ve başarı gibi kavramların oluşması da rahat olur.

Tüm bu kriterler vizyon ile birleşince ortaya daha net adımlar ve planlar da çıkacaktır. Böylelikle hedefe giden yolu bir nevi kendiniz çizmiş olacaksınız. Peki özgüvenin önemi adına tüm bunlar gerekliyken bu özgüveni kendinizde nasıl gösterecek ve yükselteceksiniz?

Bilindiği üzere, özellikle girişimcilik sektöründe, kendine fazlasıyla güvenen gerekli riskleri alan ve cesaretli kişilerin kendi işlerini kurduğunu, ortaklıklar kurduğunu görmüşüzdür. Bu kişiler belirli bir özgüvenle başlasa da zamanlar ilerledikçe iş deneyimi, tecrübe kazanılmakta; özgüven daha da yükselmektedir. Zaten tüm bunların gerçekleşmesi de yükselen özgüvene bağlıdır.

Yazımızda kişilerin iş hayatında özgüveni yükseltmeleri adına neler yapabileceğini anlatan belli başlıklara değineceğiz. İşte özgüveninizi artırarak girişiminizi sağlamlaştıracak önemli adımlar;

Güçlü Yönlerinizi Ön Plana Çıkarın

Portrait of Young Man

Her insanın kendine göre güçlü yönleri, yetenekli yönleri vardır. İş hayatında da durum böyledir. İş sahiplerinin girişimcilik süresince gösterecekleri her davranış önemli nitelikler taşır. Nitekim yönetim alanında, pazarlama alanında veya başka alanlarda güçlü yönlerini dışarı vururlarsa işler daha iyi ilerler. Bu ilerleyiş de girişimci de özgüveni tazeler, artırır. Bu nedenle güçlü yönlerinizi belirleyin ve iş hayatında uygulamaya başlayın.

İletişiminizi Güçlü Tutun

Çalışacağınız alanlarda, ofislerde yalnız olmayacaksınız. Genellikle takım halinde bir bütün olarak çalışacaksınız. Siz de bu bütünün bir parçası,, yönetici olarak da en önemli parçasısınız aslında. Dolayısıyla takım içinde iletişim iş ilerleyişi için büyük önem taşır. Bu bağlantı da yine sizin önderliğinizde gerçekleşecektir. İletişimin öneminden bahsedersek eğer, iletişim çalışanlar arasında güçlü bir bağlantıyı sağlar ve bu da işin kısa sürede başarıyla bitirilmesine sebep olur. İletişim kurarak diğer insanlarla olan iş samimiyetiniz de artar aslında. Bu da dolayısıyla özgüveninizi artıracak önemli bir husustur.

İletişim de göz teması da çok önemlidir. Göz teması kurarak karşınızdaki kişi veya kişileri dikkate aldığınızı, gereken önemi verdiğinizi gösterir. Bu da karşı tarafta olumlu bir izlenim bırakır.

İşlerinizi Karışık Değil de Tek Tek Çözün

2 Hands Holding 1 Jigsaw Puzzle Piece Each

İşlerinizi gerçekleştirmek için adımları belirlemeniz ve adımlara göre hareket etmelisiniz. Bunu yapak için de iş planını iyi ayarlamanız gerekmektedir. İş planı sayesinde nerede ne yapacağınızı bilirsiniz. Bu da zamandan kazanmanıza yardımcı olmakla birlikte karışıklığı da önler. Zamandan kazanmak ve başka işlerle meşgul olmamak adına ofisinizi Kamara ofislerine taşıyabilir, onlarca imkan eşliğinde işinizi en iyi derecede sonuçlandırabilirsiniz.

Dürüstlük Sizin İçin Ön Planda Olmalı

Vicdani olarak da rahat olmalısınız. Sadece iş alanında değil her alanda tabi. İş alanında ise çalışanlarınıza, ortaklarınıza karşı verdiğiniz sözü tutmalı ve dürüst davranmalısınız. Bu, sizin saygınlığınızı da artırır. Dolayısıyla böyle bir ortamda özgüvenin zayıflığından söz edemeyiz.

Kamara Ofislerinde Özgüveninizi Artırın!

Zamandan, maliyetten en önemlisi de iş hayatınızda değer kazanmak adına Kamara ofislerini tercih edebilirsiniz. Kamara’nın girişimcilere sunduğu onlarca fırsattan yararlana şansına da sahipsiniz üstelik! İşte Kamara ve size sunduğu fırsatlar;

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti veren bir şirkettir. Ofislerin yanı sıra toplantılarınız için toplantı salonlarının kapısını da sizin için açar.

Uygun kira fiyatlarıyla Kamara ofislerinin size sunduğu avantajlar;

  • Rahat ofis ortamı,
  • Ergonomik ve rahat ofis mobilyaları,
  • Tüm ofis ekipmanları hazır bir şekildedir,
  • Temizlik hizmeti Kamara’ya aittir,
  • Profesyonel sekreterya hizmeti,
  • Fiber hızlı internet,
  • Tüm faturalar kiraya dahildir,
  • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödenmez,
  • Onlarca girişimci ile arkadaşlık, komşuluk kurma fırsatı,
  • Sohbetlerde, molalarda veya çalışırken Kamara tarafından sınırsız çay, kahve ikramı

Tüm bu imkanlar doğrultusunda işlerin nasıl bir şekilde ilerleyeceğini tahmin edebilirsiniz. Hızlı, verimli ve olumlu sonuçlanacak düzeyde olacaktır. Tabi özgüvenin önemi de vurgulanmak gerekir. Çünkü bu şartlar doğrultusunda başarı geldikçe özgüveniniz yükselecek ve işe olan bağımlılığınız artacaktır.

Çoğu gereksiz zaman kaybından da kurtularak zamanınızı daha iyi değerlendirme fırsatını yakalayacaksınız Kamara’da. Bu sayede zamanınız da artacak ve arkadaşlarınız, komşularınız ile samimi sohbetler kurabileceksiniz.

Ayrıca yine kargo, paket ve evraklarınızın Kamara tarafından karşılanması da sizin işinizi kolaylaştıracak bir başka etkendir. Nitekim yine zamandan kazanacak ve sizin için gelen müşterilerinizi de kaybetmemiş olacaksınız.

Tüm bu kolaylıklar sizin özgüveninizi zamanla artırarak işlerinizde başarıyı getirecektir. Kaliteli ofislerde, Kamara’da çalışmanın ayrıcalıklarından ve kolaylıklarından bütünüyle yararlanabilirsiniz.

İş hayatındaki özgüvenin önemi için çeşitli başlıklara değindik. Bu başlıklarda vurguladığımız yöntemleri iş hayatınızda uygulayarak ve Kamara ofislerini de tercih ederek daha rahat ve kolay bir iş süreci oluşturabilirsiniz. Unutmayın ki özgüvenin önemi adına tüm bu maddeler çok değerli olacaktır sizin için.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir