20th Century Fox Home Entertainment office space gary cole bill lumbergh yeah

Ortak çalışma alanları dünya çapında popüler oldu. Ortak çalışma alanlarında anlık networking ve dostluk imkanları var ben buna “yardımlı iyi şans” demek istiyorum. Bu çalışma sisteminin özellikle iş dünyasına yeni katılanlar için sayısız faydası var.

İyi bir ortak çalışma alanı birbirine ilham veren zihinlerle doludur. Bir marka olarak bu alana katıldığınızda çekim gücünüzü arttırırsınız. Bir startup olarak katıldığınızda ise tanınma imkanı yakalarsınız. Startup’ınız hakkında kimse bilinmeyen bir startup diyemez.

Ortak çalışma alanlarının ücretsiz kablosuz internet, kahve, haftalık seminerler, ortak personel gibi avantajları vardır. Bilgi ve deneyimlerin bir araya gelmesi yeni çözümler ortaya çıkarabilir. Yazıcı başında beklerken yapılan bir sohbet size yeni bir iş fikri verebilir.

Tasarımcı mı işe almak istiyorsunuz, bordro düzenlemek için yeni bir yönteme mi ihtiyacınız var, çalışan kontratı için tavsiye mi istiyorsunuz deneyimli uzmanınız bir kaç koltuk ilerde. Ortak çalışma alanlarında görüş almak, araştırma yapmak için saatler harcamazsınız.
POTANSİYELİNİZ SEÇİMLERİNİZİ ZORLAŞTIRABİLİR

Eğer şirketiniz evinizden çalışılamayacak kadar büyükse kendi alanınızı bulmak zaman kaybettirici ve pahalı olabilir. Firmanızın bir ay içinde büyüklüğünü iki kat arttırma potansiyeli varsa ofis seçiminizde doğru kararı vermek çok daha zor olacaktır.

Yatırımcınız sizinle görüşmek için kendisinin veya bir başka firmanın ofis alanını kullamak isteyebilir fakat bunun da kendi içinde zorlukları var. Yaratıcı süreciniz olumsuz yönde etkilenebilir, baskı hissedebilirsiniz.

İşinizi büyütürken esneklik önemlidir. Ortak çalışma alanlarında firma olarak çok uzun süre kalacağınızı belirtmeniz zorunlu değildir. Bu çalışma sisteminde şirketinizin ihtiyaçlarına, eleman sayınızdaki artış azalışa göre günlük, aylık, yıllık üyelikler yapabilirsiniz.

Eğer bir startup’ta işe girmek istiyorsanız ortak çalışma alanları bunun için mükemmeldir. Birçok stajyer bu sistemde tam zamanlı iş buldular. Stajyerler, çalışanlar, yöneticiler hep bir arada. Öğle yemeğinde ya da masa tenisi oynarken yapılan bir sohbet firmada önemli bir konumda işe alınmanızı sağlayabiliyor.

Ortak çalışma alanları yeni bir iş kuracakken yaşanan stresi de azaltabilir. Bu çalışma biçimi size hiçbir yerde bulamayacağınız kaynaklar ve bağlantılar sağlar. Bunların hepsinden önemlisi “yardımlı iyi şans”tır. Kurulan samimi iletişimler, uzman görüşleri mutluluğun herkese geçmesini sağlar.