fbpx

Online Girişimcilik Fikirleri

Online Girişimcilik Fikirleri

Bu yazımızda Online Girişimcilik sadece büyük şirketler kurup hazır ofislerde değil de sanal ortamda, online biçimde de yürütebileceğini anlatacağız.

Online girişimcilik için hangi yöntemlere başvurulması gerektiğini, hangi iş fikirleri olduğunu anlatacağımız yazımızın içerisinde bulunan alt başlıklar;

  • Blog siteleri kurmak,
  • E-ticaret sitesi kurmak,
  • Youtuberlik yapmak,
  • Sosyal medya yöneticiliği yapmak,
  • Sanal ofisleri tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır

Girişimcilik illa büyük şirketler kurup o şirketler içinde belli mesai saatleri arasında ekiplerinizle birlikte çalışmak değildir. Girişimciliği çok boyutlu düşünebiliriz. Özellikle teknolojinin zirve yaptığı günümüzde girişimci olmak çok daha kolay. Sadece bir fikir tüm seyrinizi değiştirmeye yetebilir. İnternetin gücünden yararlanarak çok çeşitli girişimcilik sektöründe siz de kendi yeteneklerinize ve ilginize uygun işler içinde kendinizi bulabilirsiniz.

Önemli olanın ortaya kaliteli bir ürün koyup insanların ihtiyaçlarına uygun hizmet verilmesi gerektiğini de unutmamanız gerekir. Bu nedenle çalışmalarınızı bir ek iş veya ek gelir değil de ciddi anlamda mesleğiniz olarak yapmalı ve kendinizde bu sorumluluğu taşımalısınız. Göstereceğiniz performans ve işinize olan odaklanmanız neticesinde de çok büyük başarılar elde edebilir ve yine büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.

Peki internet üzerinden online biçimde girişimciliğe nasıl başlanır? Bunun için hangi yöntemler kullanılır? İşte online girişimcilik için bir kaç öneri:

Blog Siteleri Kurmak

Son zamanlarda en rağbet gören işlerden biri makale üretmektir. Siz de eğer kaleminize güveniyorsanız google üzerinden hazır blog sayfalarından kendinize basit bir blog kurarak bu işe koyulabilirsiniz. Bununla beraber çeşitli forum sitelerinde yer alan istekleri de kendi şartlarınız doğrultusunda değerlendirerek işleri alabilirsiniz. Ya da tamamen profesyonel olarak bir web sitesi kurarak güncel haberleri, son gelişmeleri içeren çeşitli kategorilerde içerikler üretip reklamdan kazanabilirsiniz. Bu vesileyle kendi imajınızı da tanıtarak çevrenizi genişletme şansına da sahipsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurmak

online girişimcilik

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet üzerinde çok sayıda e-ticaret sitesi yer almaktadır. Kitaptan elektronik eşyaya, ev eşyasından aksesuara kadar neredeyse bütün eşya ihtiyaçlarını internette bulabiliriz. Siz de bu sektörün yeni bir girişimcisi olarak e-ticaret sitesi geliştirmeyi deneyebilirsiniz. Komisyondan ve reklamdan kazanacağınız bu sektörde zaman geçtikçe kazançlarınızın arttığını da göreceksiniz.

Youtuberlik Yapmak

Kendi yetenekleriniz doğrultusunda yapabileceğiniz bir başka iş de youtuber olmaktır. İstediğiniz kategoride gerek bilgilendirici videolar gerekse de kendi alanınızla akalalı videolar yükleyerek insanların bu videolara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İzlenme sayısına bağlı olarak reklamlardan da gelirler elde edebilirsiniz. Biraz sabır istenen bir sektör olmakla birlikte yeterli bir çalışma performansı gösterilirse başarısız olma ihtimaliniz yok denecek kadar azdır.

Sosyal Medya Yöneticiliği Yapmak

Bunu blg siteleriyle eşleştirebiliriz aslında. Ancak burada işin sadece twitter, facebook, instagram gibi sosyal medya ayaklarıyla ilgileneceksiniz. Anlaştığınız kurum ve kuruluşların veya şahıs sitelerini sosyal medyalarında belirli aralıklarla paylaşımlar yaparak ve sosyal medyayı sürekli aktif tutarak gelir elde edebilirsiniz.

Sanal Ofisleri Tercih Etmeniz Daha Mantıklı Olacaktır

Online girişimcilik çatısı altında yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi büyük şirket ortamlarına gerek duymayabilirsiniz. Ancak işlerinizi daha profesyonel yapmak adına sanal ofisleri tercih etmenizde fayda var.

Bu noktada Kamara sanal ofisler sizin için en ideal ofis tercihleri olacaktır. Gerek sekreter imkanı gerek kargoların daha güvenli karşılanması gerekse de istediğiniz zamanlarda Kamara hazır ofisleri ve toplantı salonlarını rahatlıkla kullanabilme imkanlarına sahip olacaksınız. Müşterilerinize en iyi hizmeti vermek ve daha prestijli görünmek adına Kamara hazır/sanal ofislerinizi tercih etmenizde fayda var.

Girişimcilik sektörü çok boyutlu düşünülmesi gereken geniş sınırları olan bir sektördür. Sadece bir fikrinizin olması bile sizi girişimci yapmaya yetecek en büyük sermayedir. Elbetteki girişimciliğe başlamak için bir kaç yoldan geçmeniz gerekebilir ancak basit düşünerek bu yola koyulmanız sizi çok da zor durumda bırakmaz. Özellikle de ekonomik anlamda çekinceleri olan yüzlerce insan bu sebepten ötürü girişimciliğe adım atamıyor. İnternet ortamında sıfır sermaye ile girişimcilik hikayenizi başlatabilir daha sonra çok geniş sınırlara ulaşarak işinizi büyütebilirsiniz.

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğene bileceğiniz Kamara Blog içerikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir