google mapsYeni bir iş yeri bulurken veya yeni bir ofise taşınırken “yer” faktörünü ilk olarak dikkate almanız önemlidir. İş yeri lokasyonunundan en çok etkilenen ise çalışanların moralidir. Yer seçimi konusunda yapacağınız yanlış bir seçim çalışanlarınızın verimliliğini azaltabilir. Şimdi ofis yeri seçerken dikkat etmeniz gerekenlere göz atalım;

İŞ YERİNİZ TENHA BİR YERDE OLMASIN

İş yerinizin restoranlardan, kafelerden çok uzak olması, çalışanlarınızın ufak bir yemek molası için dahi uzun yolculuklar yapmak zorunda olması onları oldukça yorar ve verimini düşürür. Ofis yeri seçerken çevrede kısa sürede ulaşılabilecek en az iki kafe veya restoran olmasına dikkat etmelisiniz.

ULAŞIMI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN

Çalışanlarınızın her gün işe gidip gelmek zorunda olduklarını unutmayın. Ofisinizin; pek çok çalışanınıza araba mesafesi olarak dahi uzak olması onların her gün yüksek miktarda benzin yakmasına yorulmasına neden olur bu da hem maddi hem manevi açıdan yıpratıcıdır. İş yeri seçiminde bunu göz önünde bulundurmalısınız ve ofisinizin mümkün oldukça “kolay ulaşılabilir” olmasına dikkat etmelisiniz. Çalışanlarınızın bazıları arabalarıyla değil de toplu taşıma ile gelmeyi tercih edebilir bu nedenle tüm çalışanlarınızın tercihlerini dikkate almalısınız.

MANZARA ÖNEMLİ

nice viewOfisinizin iyi bir manzaraya sahip olması çalışanlarınızın verimliliğini arttırır. Çalışanlarınız pencereden dışarı baktığında güzel bir bahçe veya park görmesi onları daha iyi çalışmak için motive eder. Elbette iş yerinizin çok güzel bir manzaraya sahip olması şart değil fakat mümkün olduğu kadar göze hitap eden bir ofis üretkenliği arttıracaktır.
Çalışanlarınızı memnun ettiğinizin en önemli kanıtı iş yerinizde verimin artmasıdır. Doğru ofis yeri seçimi sadece müşterileriniz için değil çalışanlarınız için de oldukça önemlidir.

Kamara, sunduğu Hazır Ofis ve Sanal Ofis hizmetleri ile birlikte sağladığı çeşitli avantajların yanı sıra konum itibari ile de size önemli bir artı puan kazandıracaktır. Kamara sizlere Hazır Ofis seçeneği ile kullanıma hazır, sadece laptopunuzu ve iş arkadaşlarınızı alıp çalışmaya hemen başlayabileceğiniz konforlu ofisler sunuyor. Firmamız Sanal Ofis hizmeti ile de çok kısa bir sürede profesyonel bir iş telefonuna, kargo adresine ve sekreterlik hizmetine sahip olma imkânı tanıyor.