Ofis seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Hangi kriterleri düşünmelisiniz? Ofisler girişimciler için en önemli faktörlerden biridir. Hem işlerin devamı hem de başarılı bir süreç için ofislere her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Ofis seçiminin nasıl olacağına dair kriterleri ele alacağımız yazımızda yer verdiğimiz alt başlıklar şunlardır:

 • Ofis ortamının işinize uygunluğu,
 • Ofis lokasyonları,
 • Ofiste kendinizi ne kadar rahat hissedebileceksiniz,
 • Müşteriye hitap eden ofisler,
 • Normal ofislere göre çok daha kaliteli,
 • Kamara’dan yararlanacağınız imkanlar,
 • Kamara ofislerinde daha da sosyal olabileceksiniz,
 • İlgili yazılar

İşini ofisten yürütenler, ofis ortamında çalışmak zorunda olanlar işlerine başlamadan önce uzun vadeli planlar yapar. Bu planlar arasında ofislere de yer verirler. Peki ofis seçimi nasıl olmalıdır? Hangi kriterler dikkate alınmalıdır? Bu tür sorulara cevap vermek için öncelikle sizin kendinizi tanımlamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra hangi sektörde iş yapacağınıza göre de ofislerinizi şekillendirmeniz daha iyi olacaktır. Hem kendinizi iyi tanımlayıp hem de işinizin gereksinimlerini bilmeniz sizi bir kaç adım öteye de itecektir.

İşin büyüklüğüne, ekipteki kişilerin sayısına ve işin hangi sektörde olacağına göre çalışma ortamları farklılık gösterebilir. Bu noktada kafanızdaki ofis ortamını iyi çizerek o ortamı yakalamalısınız. Klasik ofis ortamlarını düşünecek olursak eğer bir çalışma masası, bir kaç koltuk ve bilgisayar gibi bileşenlerden oluşmaktadır. Tabi kullanılan malzemelerin kalitesi de bir o kadar önemlidir.

Ofis seçimlerinde sizi en iyi ofislere ulaştıracak kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. İşte ofis seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar:

Ofis Ortamının İşinize Uygunluğu

Bostancı Hazır Ofis odası

Ofis Ortamının İşinize Uygunluğu

Kişiler uğraştıkları işe göre ofis arayışı içerisinde olur. Bu ofis ortamlarının işe ne kadar uyum göstereceği de bir o kadar önemlidir. Özellikle büyük ekiplerle çalışan ve şirketleşme yolunda adımlar atan kişiler için büyük ofis ortamları gerekmektedir. Bununla birlikte misafirleri ve müşterileri daha iyi karşılamak adına gereken koltuk, sandalye ve buna benzer daha bir çok gereksinimin de olması gerekmektedir. Genellikle işini bilgisayar üzerinden gerçekleştiren kişiler için ise ihtiyaç duyulan materyaller belli ve daha az olabilir. Tüm bu gereksinimlerin belirlenerek buna göre ofis ortamlarını oluşturmak çok daha yararlı bir çözüm olacaktır.

Ofis Lokasyonları

Ofisinizin hangi lokasyonlarda olacağı da önemli bir kriterdir. Çünkü hem evinize olan yakınlığı,uzaklığı hem diğer şirketler ile bağlantınız olması durumundaki iletişim kolaylığı hem de müşterilerinizin sizi daha kolay bulması adına ofislerin size göre en uygun lokasyonlarda tercih edilmesi gerekmektedir. İşinizi İstanbul’da sürdürüyorsanız İstanbul’un en nezih semtlerinde şubeleri olan Kamara’ya uğrayarak işinize uygun en iyi ofisi seçmek mümkün.  Böylelikle ofis lokasyonunuz da iyi yerde olmakla birlikte müşterileriniz ile iletişiminiz de o derece iyi olacaktır.

Ofiste Kendinizi Ne Kadar Rahat Hissedebileceksiniz?

Ofislerde çalışmanın yanı sıra çalışmalarınıza daha iyi odaklanmak ve zihninizi boşaltmak adına yapacağınız aktiviteler de bir o kadar önemlidir. Özellikle kafanızın rahat olması açısından seçeceğiniz ofislerde çalışmaya ara verdiğinizde birlikte vakit geçireceğiniz kişilerle çay, kahve eşliğinde sohbetler kurabilirsiniz. Bunun yanı sıra kitap okuyabilir ya da müzik dinleyebilirsiniz. Teras kata sahip ofislerde iseniz açık hava da alabilirsiniz. Bu tür ofislerde çalışmak size hem iş açısından hem de işlerinize daha iyi odaklanmak için kafa rahatlığı açısından büyük katkı sağlar.

Müşteriye Hitap Eden Ofisler

Müşteriye Hitap Eden Ofisler

Bir girişimci olarak işinizden önce düşüneceğiniz kişiler müşterileriniz olmalıdır. Çünkü işinizi daha iyiye sürüklemek ve daha fazla kazanmak tamamen müşterilerinize bağlıdır. Müşterilerinizin istek ve talepleri doğrultusunda vereceğiniz hizmetlerin kalitesini artırmanız da önemli olacaktır. Müşterilerinizin bu noktada sizi hem ziyaret edecek olmaları hem de bire bir görüşmek istemeleri de gerçekleşebilir. Bu noktada temiz, düzenli ve son derece şık ofislerde hizmet vermeniz müşterileriniz için de ekstra bir artı oluşturacaktır. Çünkü müşterileriniz bu disiplinde olmanız ve onlara karşı göstereceğiniz olan değeri hissettirmeniz onları şirketinize daha da çok bağlayacaktır. Bundan dolayı ofislerinizi seçerken müşterilerinizi de hesaba katmanız gerekmektedir. Bir de ofisinize müşterilerinizin gözünden bakmayı deneyin.

Bu gibi kriterleri ofis seçerken düşünmeniz ve değerlendirmeniz sizi daha iyi ofis ortamlarına itebilir. Bununla birlikte daha kaliteli ofislerde çalışmak, bu gibi kriterlerin hepsinin de sağlandığı ofislere yönelmek adına Kamara’yı tercih edebilirsiniz. Çünkü Kamara çeşitli ofis türleri ile girişimcilere çok iyi imkanlarla ofis hizmeti veren bir kuruluştur. İşte Kamara’yı tercih etmeniz için yeterli sebepler:

Normal Ofislere Göre Çok Daha Kaliteli

Kendi kuracağınız ofislere veya başka kiralayacağınız ofislere göre daha iyi ortamlara ve çalışma koşullarına sahip olan Kamara ofislerinde işlerinizi çok daha verimli biçimde ilerletebileceksiniz. Müşterilerinize de en iyi biçimde hitap edecek olan Kamara ofislerinde bir çok imkandan yararlanmanız da mümkündür. Kamara ofislerinde çalışmak işlerinizin hızlı ilerlemesine yardımcı olacaktır. Hem uygun kira seçenekleri hem de bir çok imkanı ile hizmetinize sunulacak Kamara ofislerinde çalışmanız çok daha verimli olacaktır.

Kamara’dan Yararlanacağınız İmkanlar

Co Working Alanları Freelance Çalışanlar İçin Nasıl Avantajlar Sağlar?

Kamara’dan Yararlanacağınız İmkanlar

Kamara ofislerinde bir çok imkandan yararlanarak işlerinizi çok daha hızlı ve güvenli biçimde sürdürmeniz mümkün. İşte Kamara ofislerinde yararlanacağınız imkanlar:

 • Kaliteli ofis ortamları,
 • Ergonomik ve rahat ofis mobilyaları,
 • Sürekli olarak ofisin temizlenip düzenlenmesi,
 • Profesyonel sekreterya,
 • Uygun kira fiyatları,
 • 7/24 güvenlik,
 • İnternet, ısınma, elektrik gibi giderlerin hepsi kiraya dahil,
 • Resepsiyon,
 • Sınırsız çay, kahve ikramları,
 • Komşuluk ve arkadaşlık yapabileceğiniz birbirinden değerli çalışanlar.

Tüm bu imkanlar çalışmalarını ofiste sürdürmeye çalışan kişilerin isteyeceği bir çok ihtiyacı karşılamaktadır. Hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayıp yaşamayacağınız aksine avantajlı konuma geçeceğiniz Kamara ofislerinde başarılı bir iş süreci sizi bekliyor.

Kamara Ofislerinde Daha Sosyal Olabileceksiniz

Kamara’da çalışmalarınızı sürdürürken aynı zamanda bir çok kişi ile de iletişime geçebileceksiniz. Çünkü Kamara bünyesinde yüzlerce kişi yer almakta olup her biri farklı sektörden işlerine devam etmektedir. Bu doğrultuda siz de iş aralarında veya işlerinize devam ederken bu kişiler ile iletişim kurarak çeşitli sohbetler kurabilir, iş hakkında da konuşabilirsiniz. Böylelikle çevrenizi de genişletecek olup işleriniz hakkında daha bilgi birikimli olabileceksiniz.

Siz de işlerinizin çok daha iyi ilerlemesi ve başarılı sonuçlara imza atmanız için Kamara ofislerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle hayalinizde tasarladığınız ofislere kavuşmanız gerçekleşecektir.

İlgili Yazılar

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri 🤗

 1. Girişimcilikte Başarılı Olmak İçin Ofislerin Rolü
 2. Ofis Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?
 3. Kadıköy’de Ofis Arayanlar İçin Fırsat!