Girişimcilerin hedeflerini gerçekleştirme noktasında, işlerini yürütecek, planlarını yapabilecek ve varsa ekibini yönetecek bir ofise ihtiyacı vardır. Ofisler girişimcilerin evleri gibidir artık. Çünkü girişimcinin çalışma saatleri belli değildir. Öyle gün olur ki işler çok geç vakitlere kadar uzayabilir ve sizin ofisinizden çıkma imkanınız olmaz.

Ofisin donanımı, görünümü, konumu ve çevresi sizin işlerinizi etkileyecek önemli etkenlerdir. Bunun için bu kriterleri göz önünde bulundurarak ona göre ofis seçmelisiniz.

Bu yazımızda ofisini Üsküdar, Altunizade’de seçmek isteyen girişimciler için Üsküdar’ı geniş kapsamlı anlatacağız. Bu yazımızla birlikte kafanızdaki tüm soru işaretlerinin gideceğini umuyoruz.

Konum ve Civar Olarak Üsküdar’da Ofis mi Arıyorsunuz?

İstanbul’un Boğaz kıyısında gelişmekte olan bir semti

Üsküdar’ın Boğaz Hattı bölgesinde bulunan Salacak, İhsaniye, Selimiye, Beylerbeyi, Kuzguncuk ve Çengelköy noktaları, özellikle de Marmaray’dan sonra gelişmekte olan ve modern görünüme kavuşturulan yerlerden bir kaçıdır.

Üsküdar hem üst hem de orta gelir kesime hitap eden sakin bir İstanbul semtidir. Öğrencilerin de okullara yakın olması sebebiyle tercih ettiği Üsküdar’a genç kesimin ve ailelerin de ilgisi son dönemlerde artmıştır.

üsküdar ile ilgili görsel sonucu

Semtin Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Kalabalıktan, yoğunluktan, gürültüden uzak olmayı tercih eden ve işlerini daha sakin yerde devam ettirmek isteyen girişimciler için Üsküdar/Altunizade bulunmaz bir fırsattır.

Bölgenin sakinliği ve huzuru sizi işinize yoğunlaştırmaya iten en büyük güç olabilir. Aksi halde, yani kalabalık, gürültülü ve bir çok olayın yaşandığı bir yer düşündüğümüzde, bu ortamda işlerinize ne kadar yoğunlaşabilirsiniz?

Üsküdar’ın olumlu yönleri bununla bitmiyor. Malum İstanbul’da ulaşım bir hayli güçtür. Ancak bunun da önüne geçebilmek mümkündür. Nasıl mı? Üsküdar’da ulaşım imkanı fazla ve gayet rahattır. Ulaşım noktaları ve okullara yakınlığı ile ulaşım sıkıntısını bir nebze olsun çözen Üsküdar Marmaray projesi ve farklı ulaşım sistemleriyle de modern bir görünüme sahiptir.

Tabii ne kadar ulaşım kolaylığı olsa da zaman zaman trafiğe rastlamak mümkündür.

üsküdarda ulaşım

Girişimciler genelde işe odaklandığı için bir hayli ister istemez strese girerler ve bu iş veriminin düşmesine de sebep olabilir. Peki Üsküdar bu stresin önüne geçebilecek ne gibi güzellikler yapabilir size?

En basit örneği Kız kulesinin burada olması. Boş veya çok işten bunaldığınız zamanlarda huzuru burada arayabilir, zihninizi denizin maviliği ve boğaz manzarasının eşsiz güzelliğine bırakarak boşaltabilirsiniz.

Ayrıca Çengelköy ve Beylerbeyi noktalarına da yakınlığı bilinen Üsküdar’da gezmek için bir çok yer vardır. İşten bunaldığınızda Üsküdar’ın bu fırsatlarından yararlanmalı, iş stresinden kurtulmalısınız.

üsküdar sahil

Yukarıda ulaşım ve okullara yakınlığından ve öğrencilerin de okullara yakın olduğu için aileleri ile Üsküdar’a olan talebin fazla olduğunu belirtmiştik.

Girişimci için genç kesim çok önemlidir. Nitekim genç beyinler ile işini birleştirerek hem fikir alışverişlerinde bulunurlar, hem öğrencilere şirketin veya ofisin belirli departmanlarında iş veya stajyerlik olanağı sağlayabilir hem de bu okullarda, özellikle işinizle alakalı merak eden öğrenci topluluğuna konferanslar düzenleyebilirsiniz.

Bu sayede kentte daha fazla adınızdan söz ettirmiş olur ve zamanla müşteri de kazanabilirsiniz. Genç nüfus, girişimciler ve şirketler için oldukça önemlidir. Üsküdar Üniversitesini de fırsata çevirerek genç nüfustan, genç beyinlerden oldukça yararlanabilirsiniz.

Ofis mi Arıyorsunuz?

Altunizade Hazır Ofis mi Arıyorsunuz?

Ofis mi Arıyorsunuz? şirketini kısacası iş ortamını Üsküdar, Altunizade’de kurmak isteyen girişimciler için Üsküdar’ı anlatmaya çalıştık.

Üsküdar’ın gelişmekte olan bir semt olduğunu da düşündüğümüzde sizin için en ideal noktalardan biri olduğuna şüphe yoktur.

Unutmayın, girişimciler için ofis oldukça önemlidir. Daha önemli olan ise ofisin nerede, hangi konumda kurulacağıdır. Bunun için Üsküdar, ofisler için tam aranılacak mevkii.