Müzik hemen her insanın hayatından bir parça gibidir. Müziği dinlemenin de çeşitli nedenleri veya amaçları vardır aslında. Kimisi eğlenmek için dinlerken kimisi rahatlamak için dinler. Peki iş hayatında, özellikle çalışırken müzik dinlemenin etkileri ne olabilir? Müzik dinleyerek çalışmak olumlu sonuçlar ortaysa koyar mı?

Bilindiği üzere girişimcilikte olsun, normal iş hayatında olsun hatta öğrenciler için ders çalışmakta bile olsa müziği çalışmaya ek destekleyici unsur olarak kullananlar çoktur. Kimine göre de gereksiz ve çalışmayı önleyici olarak değerlendirilebilir müzik. Ancak biz işin olumlu, işe dönük olan kısımlarıyla ilgileneceğiz. Tıpkı bu yazıyı yazarken de müziğin gücünden yararlanarak 🙂

Peki müzik dinleyerek çalışmak ile neler kazanabilirsiniz? Hangi olumsuz durumlar unutulabilir onlara değineceğiz. Yani müziğin işler üzerinde olumlu yönlerini tüm gerçekliğiyle ortaya koyacağız. İşte siz çalışırken gücüyle size yardımcı olacak müziğin yararları;

1-Rahatlatıcı, Terapi Edici Yönü Vardır

Woman Wearing Black Sleeveless Dress Holding White Headphone at Daytime

Müziğin belki de en güçlü yönüdür, sizi rahatlatan ve olumsuz düşüncelerinizden arındıran gücü. Çünkü siz müzik dinlerken önce elinizdeki işinize odaklanırsınız sonra da kulağınızdaki sese. Başka hiç bir şey düşünmezsiniz, özellikle de varsa kötü düşüncelerinizi. Müziğin etkisiyle çalışırken biraz olsun stresten kurtulabilecek, daha iyi işinize odaklanabileceksiniz.

Peki müziği tercih etmeyenler bu iş yoğunluğundan nasıl kurtulabilecek? Bu kişiler de Kamara ofislerinde çalışmanın gücünden yararlanacaktır. Çünkü iletişim kurup sohbet edebileceğiniz onlarca kişi mevcuttur. Bu sohbetler eşliğinde işlerden biraz olsun kendinizi soyutlayabilirsiniz.

2-Motivasyon Kaynağıdır

Müziğin size katacağı başka bir etki de sizi motive etmesidir. Dinleyeceğiniz müziğin türüne bağlı olarak, özellikle de en sevdiğiniz müziklerden biriyse ayrı motive olur ve gerçekten olumsuz duygulardan tamamen arınırsınız. Bu da sizin işinize daha iyi odaklanmanıza yardımcı olur.

3-En İyi Kaçış Noktasıdır

Sadece çalışırken değil, vereceğiniz küçük molalarda da müzikler dinleyebilirsiniz. Bu sizi çeşitli hayallere götürerek içinizde başka alemlerde dolaşmanızı sağlayacaktır. İşinizden kalan zamanların bir kısmını böyle değerlendirerek zihninizi biraz olsun boşaltabilirsiniz. İşten kaçamak yapıp uzak yerlere dalmak isteyenler için ilk ve en iyi adres müziktir.

4-Verimliliği Artırır

adult, blank, business

Bahsettiğimiz üzere müziğin verimliliği artırabilecek bir etkisi vardır. Belli aralıklarla dinlenen müzik sizin çalışma hayatınızda verimliliği olumlu anlamda etkiler. Bunun altında ise uzmanların araştırması yer almaktadır. Siz de belli aralıklarla müzik dinleyip üzerinizdeki olumsuz havadan kurtulabilirsiniz. Sonuç olarak da verimliliğiniz artacaktır.

5-İşe Daha İyi Odaklanmanızı Sağlar

İşe nasıl daha iyi odaklarsınız? Odaklanmak ve verimi yüksek tutmak adına bir çok yol denenebilir. Bu yollardan biri de şüphesiz müzik dinlemektir. Müzik dinleyerek hm müziğe hem de elinizdeki işe odaklanmanız artacaktır. Çünkü o anda beyniniz farklı bir şey düşünmeyecektir.

Odaklanmak için bir başka yöntem ise ofisinizdeki ortam ve meşguliyetlerinizin asgari düzeyde olmasıdır. Bu ortamı da Kamara ofislerinde rahatça yakalayabilirsiniz. Kamara ofislerinde işlere nasıl mı odaklanacaksınız? Çoğu hizmetin ve eksikliğin Kamara tarafından karşılandığını düşünürsek, işe odaklanmanız pek de zor olmayacak gibi 🙂

Ofisinizi Kamara’ya Taşıyarak Odaklanmayı, Verimliliği Artırın; Başarıya Daha Hızlı Ulaşın!

İşinize daha iyi odaklanmak ve verimliliği maksimum düzeye çıkarmak adına ofis seçiminin çok önemli olduğu aşikardır. Çünkü girişimcilerin evinden sonraki tüm zamanını geçirdiği ve işlerini yürüttüğü yer ofisleridir. Ofislerinin de onlara vereceği hizmet oldukça önemlidir. Nitekim, kaliteli ofislerde çalışmak size ekstra kazanımlar sağlayacak ve çoğu şeyden tasarruf etmenize yarayacaktır.

Kamara girişimcilere, derneklere, firmalara ve şirketlere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti sunan bir kuruluştur. Ayrıca toplantı salonlarını da hizmete açan Kamara’da binden fazla girişimci, çalışan mevcuttur.

İşlere daha iyi odaklanmak sizin verimliliğinizi artırır ve dolayısıyla başarıyı da getirir. Ofis seçiminizi Kamara’dan kullanırsanız bunların tümünü gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü Kamara’da size düşen sadece bilgisayarınızı masaya kurarak işe başlamanız, odaklanmanızdır. Bu kadar nasıl kolay olabiliyor peki diye düşünüyorsanız işte sizin için derlediğimiz Kamara’nın fırsatları, hizmetleri, imkanları.

 • Rahat ve ergonomik ofis mobilyaları,
 • Tüm ofis ekipmanları mevcuttur,
 • Profesyonel sekreter imkanı,
 • Resepsiyon hizmeti,
 • Fiber hızlı internet,
 • Tüm fatura giderleri kiranın içindedir,
 • Temizlik hizmeti,
 • Sanal ofis seçiminde stopaj vergisi ödenmez,
 • Gelen kargo, paket ve evraklarınız güvenle karşılanır,
 • 7’24 güvenlik,
 • Gün boyu sınırsız çay, kahve servisleri

Ofis mobilyaların tümünden, ofis ekipmanlarına kadar tümüyle donanımlı ofislerde çalışma imkanı veren Kamara’da temizlik hizmetiniz de Kamara tarafından karşılanmaktadır. Hem başka meşguliyetlerle uğraşmayacak hem de çeşitli ofis eşyalarına ekstra para harcamayacaksınız. Bu, size hem paradan hem de zamandan kazandıracaktır. Böylece bu zamanı işinize harcayarak daha iyi odaklanabileceksiniz.

Tabi müzik dinleyerek çalışmak gibi bir alışkanlığınız da varsa bu odaklanma daha da fazla olabilir. Doğru ofis seçimi sizin başarınızda çok önemli rol oynayacaktır bunu sakın unutmayın. Ofis seçimini de Kamara tarafından kullanarak iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

Görüldüğü üzere müzik dinleyerek çalışmak ile doğru ofis seçiminin birleşiminde başarı için hızlı bir süreç söz konusudur. Verimliliğin artacağını da düşünürsek bu iki kavram iş hayatınızda size oldukça katkı sağlar. Müziğin canlı etkisi ve gücüyle birlikte çalışmalarınızı Kamara ofislerinde sürdürerek istediğiniz başarılara ulaşmanız dileğiyle…