Günümüzde birçok sektörden kişiler şirket ortamına geçerek ofis içi çalışmalara yönelmiştir. Buna göre çalışan kesimin çok büyük bir kısmı ofis ortamlarına ihtiyaç duymaktadır. Çünkü ofis ortamlarının insanlara çalışma şevki verdiği, daha planlı bir çalışma düzeni kazandırdığı ve bununla birlikte de daha başarılı iş süreçlerinin ortaya çıktığı da bilinmektedir. Peki böylesi imkanlara ve olanaklar asahip ofis ortamları nasıl olmalıdır? Hangi özelliklere sahip olmalıdır? Ya da insanlar ofislerini nasıl biçimde dizayn etmelidirler? Ofis ortamlarının önemine ve nasıl olması gerektiğine değineceğimiz yazımızda yer vereceğimiz alt başlıklar şunlardır:

  • Peki herkes böyle mükemmel bir ofis içinde çalışma imkanı bulabilir mi,
  • Kamara ofisleri nasıl dizayn edilmiştir,
  • Kamara’da başka nelerden faydalanabilirsiniz,
  • İlgili yazılar

Çoğu ofis düzenlemesi; tek düze mobilyalar, ışıklar ve nötr renklerin bulunduğu, hiyerarşinin bulunduğu bir kültürü yansıtmaktadır. Bu gibi ofislerin ilham vermesi ve bireylerden ilham beklemek olanaksızdır. Ofis odaları boğucu olmamalıdır. İyi dizayn edilmiş bir ofis, yaratıcılığı ve üretkenliği arttırıcı bir şekilde ve ferahlıkta olmalıdır.

“Beyin harika bir organdır; sabah kalktığımızda çalışmaya başlar ve ofise girene kadar çalışmaya devam eder. “

Robert Frost – Amerikalı şair.

Google çalışma alanları, eğlence ve yaratıcılığa teşvik etmesi itibariyle iyi bir örnektir.

Herhangi bir ofiste gezintiye çıktığınız takdirde; ofis içi geziler için scooterlar, kreatif lambalar, masaj koltukları, şişme koltuklar, ofis alanında gezen evcil köpeklerle karşılaşabilirsiniz. Google çalışanları birbiriyle bağlantılı odalarında bu imkanların hepsini paylaşmaktadır. Bilgisayarlarınızı her yerde kullanabilir; bilardo, masa tenisi, langırt gibi oyun aletleriyle eğlenceyi yanı başınızda bulabilirsiniz. Hatta ofislerin birinde kaydırak bile vardır.

Ofis ortamlarında sadece monoton biçimde çalışmaya odaklı kalmamakla birlikte çalışırken eğlenebileceğiniz birkaç faktör de olmalıdır. Bununla birlikte ofis ortamlarını kendinize göre uyarlayabilir ve istediğiniz sosyal aktiviteleri de ofislere dahil edebilirsiniz.

Peki Herkes Böyle Mükemmel Bir Ofis İçinde Çalışma İmkanı Bulabilir mi?

Kamara Altunizade Hazır Ofis

Peki Herkes Böyle Mükemmel Bir Ofis İçinde Çalışma İmkanı Bulabilir mi?

Kamara olarak, ana binamızı açmadan önce konuyla ilgili Londra’daki “Berkeley Square Office” ‘den öneriler aldık. Neticesinde gördük ki ziyaretçilerimiz, alışılagelmişin dışındaki hoş kombinasyonlara, rahat ve ferah bir resepsiyon alanına, ses geçirmez çalışma alanlarına hayran kaldılar.

İnsanlar rahat koltuklarda oturarak kahvelerini içerlerken görüşmelerini yapabilmeli veya duruma göre toplantı salonlarına geçebilmelidir. Biz, danışma hizmeti verdiğimiz müşterilerimizin, her nerede ve ne zaman olursa olsun tüm ihtiyaçlarını karşılayacağımıza onları temin ederiz.

Genel olarak, insanlar çalışma alanlarında doğal ışıktan faydalanabilmeli, istedikleri anda pencerelerini açabilmeli, klimalarını kendi isteklerine göre kontrol edebilmeli ve istedikleri şarkılarını ses geçirmez ofislerde diğer ofisleri rahatsız etme derdi olmadan dinleyebilmelidir. Esnekliğe adapte olmak adına, çalışma masalarından uzakta telefon ile çalışabilme yeteneği önemli bir kavramdır; toplantı odalarında veya toplu alanlarda çoklu telefon görüşmeleri yapabilmek yaratıcılığı geliştirmek ve üretkenliği arttırmak adına önemlidir.

Sonuç olarak, çalışma alanlarının ilham vermesi, diğer koşullara göre önemlidir. Duvarların sıkıcı renkler yerine, canlı renklerle boyanmış olması, resim ve fotoğrafların bulunması çalışma alanlarına renklilik getirecektir. Ve yine ufak havuzlarda su akışını izlemek çoğumuz için sakinleştirici bir etki yaratacaktır.

Kamara Ofisleri Nasıl Dizayn Edilmiştir?

unnamed (1)

Kamara Ofisleri Nasıl Dizayn Edilmiştir?

Eklendi: Kamara ofislerinde istediğiniz çalışma ortamını görebilirsiniz. Çünkü son derece çalışan kişiye hitap eden ofilerimiz çalışan kişiye çalışmalarında daha odaklanması için tüm imkanları sağlamaktadır. Çalışma masasından ergonomik ofis mobilyalara kadar donatılmış Kamara ofislerinde hem siz daha iyi, verimli bir çalışma süreci geçirebileceksiniz hem de müşterilerinizi daha rahat konumlarda ağırlamanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşayacaksınız.

Geniş ve ferah ortamları sayesinde çalışan kişilere olabildiğince çalışma isteği uyandıran Kamara ofislerinde çalışmalarınızı daha iyi yönetebileceğiniz gibi planlarınıza da daha iyi gerçekleştirerek müşterilerinizle olan iletişimi en verimli biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Kamara’da Başka Nelerden Faydalanabilirsiniz?

Kamara, sadece ofis hizmeti vermeyip çeşitli imkanlardan da yararlanmanızı sağlar. Buna göre toplantı salonları, teras katlarda diğer ofislerde yer alan komşularınız ile birlikte çay, kahve eşliğinde sohbetler ve daha fazlası için siz de lokasyon olarak Kamara ofisleri tercih edebilirsiniz. Tüm imkanlardan fazlasıyla yararlanacağınız Kamara’da istediğiniz gibi işlerinizi yönetebilir ve başarıya daha hızlı ve kolay biçimde ulaşabilirsiniz.

Özetle şunu belirtmek gerekir ki; ofis ortamında çalışmak zorunda olan kişilerin ofislerini daha iyi lokasyonlarda tercih etmeleri gerekmektedir. Bununla birlikte ofis içi dizayn, ofislerin genişliği ve tercih edilen mobilya vs. gibi faktörler de büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda daha başarılı bir iş politikası yürütmeniz ve neticesinde daha fazla kazanç elde ederek hedeflerinize ulaşmanız adına ilk olarak ofis tercihinizi iyi biçimde yapmanız gerekmektedir.

İlgili Yazılar

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri 🤗

  1. Hazır Ofisler Ne Kadar Rahat
  2. Kaliteli Ofis Ortamları Hangi Özellikleri Kapsar
  3. Verimli Çalışmak İçin Tercih Edilebilecek Ofis Türleri