Girişimcilerin ortak ve temel hedefi başarıya kısa sürede ulaşmak ve ortaya koyduğu sermayenin hakkını vererek daha fazla kazanmaktır. Bir nevi prestij yaparak piyasada adından söz ettirmek ve vizyonunu geniş tutmaktır. Bunların hepsi aslında art arda sıralanmış halkaların birleşiminden elde edilen bir zincir misalidir. Çünkü hepsi birbiriyle bağlantılı olan şeylerdir. Bu noktada motivasyonu yüksek tutmak ve psikolojik faktörü iyi değerlendirmek sizi bir adım önde tutacaktır.

Güçlü bir şekilde girişiminizi başlatmak çok büyük bir avantajdır. Peki siz gücü nasıl tanımlarsınız? Güç kimine göre sermayesi çok olmakla ilişkilendirilmekteyken kimine göre de manevi olarak eşinden, dostundan aldığı destek olarak değerlendirilmektedir. Tabi ki bunların hepsine de gerek vardır. Ancak azmini, çalışma aşkını ve motive olmayı her zaman daha çok isteyen ve bu noktada kendini geliştiren kişiler daha güçlü olarak sayılır. Çünkü bunlar sonucunda çoğunun güç olarak değerlendirdiği paralar da kazanılır, gerekli sermaye de yaratılır. Aslında siz içinizdeki gücü dışarı çıkararak etrafınızdaki kişilerin de bundan yararlanmasını sağlarsınız. Güçlü kalmak için her zaman motive olmayı deneyin. Motivasyonu yüksek bir bireyseniz işinize ola bağlılığınız da artacaktır haliyle. Ancak motivasyonunu kaybetmiş ve işinden kopmuş bir kişinin istediği kadar parası olsa ne olur?

Bu yazımızda motivasyonu yüksek tutmak için neler yapılması gerektiğini, hangi yolların denenmesi gerektiğini başlıklar halinde sizlere sunacağız. Siz de bu başlıklar nezdinde psikolojik faktör olarak görülen motive kalmanın önemini iyi kavrayarak bu yönde kendinizi diri tutmalı ve her zaman motive kalmaya çalışmalısınız.

Fikrinizin Peşinden Gidin, Sonuna Kadar İnanın

check, class, desk

İş fikriniz sizin için çok değerli olmalıdır. Nitekim fikrinizi beğenmeyecek kesimler de olacaktır. Onların bu tutumuna karşı yenik düşmemeye çalışmalısınız. Fikriniz gerçekten çok saçma da olsa siz bunu hayata geçirmeye çalışın. Emin olun kimine göre saçma ve gereksiz gelen fikriniz çoğu kesime göre yararlı, iyi sonuçlar çıkarabilecek bir fikir niteliği de taşıyabilir. Gerekirse bu kesimden alın fikirlerinizi ve yine gerçekleştirmek istediğiniz şeyler hakkında bu kesime danışın. Çünkü bu kişilerden gelecek destek ve fikirler sizi inanılmaz derecede olumlu etkileyecek ve fikrinizin peşinden gitmenizi sağlayacaktır. Alacağınız destekle fikrinizin peşinden giderken de motivasyonunuz emin olun artacaktır.

Düzen ve Sistem Sizin Anahtar Kelimeniz Olmalı

Sizce düzenli bir sistem içerisinde mi yoksa doğaçlama ve plansız bir anlayışla mı işleri yürütmek sağlıklı olur? Aslında cevabı o kadar belli ki. Ancak bunu bilmesine rağmen buna uymayan girişimciler de mevcuttur. Girişiminizin ayakta durması ve verdiğiniz emeklerin boşa gitmemesi adına başarıya daha kısa sürede ulaşmak için şirketinizde, iş ortamınızda bir sistem geliştirmeli ve bu sisteme sizle birlikte ekibinizin de uymasını sağlamalısınız. Bu sistem içinde her işin düzenli bir şekilde işlediğini görecek ve olumlu sonuçlar da alacaksınız. Bu sonuçlar neticesinde de mutlu olacak motivasyonunuz haliyle artacaktır. Bahsettiğimiz gibi, her şey art arda sıralanmış bir zincir halkası gibi gelişmekte ve bu da sizin motivasyonunuzu artırmaya yeterli bir düzeydedir.

Çalışma Arkadaşlarınız İle Güçlü Bir İletişim Kurun

Woman Standing in Front of Sitting People

Ekip arkadaşlarınız ile iyi ilişkiler kurmak iş hayatında oldukça önemlidir. Özellikle yöneticilerin tavrı, hareketleri çalışanları olumlu/olumsuz etkileyebilecek kritik tavırlardır. Bu sergileyeceğiniz tavırlar çalışanlarınızı olumlu etkilemelidir. Olumsuz bir çalışma sahası içerisinde işten verim alamaz ve istediğiniz kazanımlara ulaşamazsınız. Ancak etrafına neşe saçan, enerji veren ve çalışma arkadaşlarınızı işe daha çok teşvik edecek hareketlerde bulunan bir yapınız olması ortamdaki sıcaklığı artıracak ve herkes işine daha iyi bir şekilde odaklanacaktır. Bu da hâkliyle sizin ve çalışanlarınızın motivasyonunu olumlu yönde etkileyecek önemli hamlelerdir.

İş ve Sosyal Hayatınızı Dengeleyin

İşinizin dışında da bir hayatınız olduğunu unutmayın asla. İşlerinizi yetiştirme çabası, daha iyiye ulaşma gayreti derken işiniz için harcayacağınız onlarca saat olabilir. Ancak şöyle de bir gerçek var ki dışarıda da eşinizle, dostunuzla, çocuklarınızla zaman geçirmelisiniz. Bu, sizin işten kalan zamanlarınızda hem iş stresinizden kurtulmanızı sağlayacak hem de zihninizin dinlenmesine yardımcı olacaktır. İşiniz ve sektörünüz için meslektaşlarınız veya diğer girişimcilerle konuşma ihtiyacı da duyabilirsiniz. Bunun için Kamara ofislerini seçerek Kamara içerisindeki yüzlerce girişimci ile arkadaş olabilir ve onlarla istediğiniz iş konusu hakkında dilediğiniz kadar sohbetler edebilirsiniz.

Ekonomik Anlamda Sorunları Aşın

Dediğimiz gibi işlerin belli bir düzen ve sistematik şekilde ilerletmeniz neyi, nasıl yaptığınıza kadar geniş bir rapor sunabilir önünüze. Bu rapor içerisinde kazancınızı, kayıplarınızı daha iyi görerek sağlam adımlar atabilirsiniz. Bu anlamda giderlerinizi en aza indirmek sizin ilerlemeniz açısından daha iyi olacaktır. Bu da sizin motivasyonunuzu etkileyecek başka bir olaydır.

Ofisinizi Sevmeli ve Yaşam Alanı Olarak Görmelisiniz

adult, agency, business

Ofisleriniz sizin artık evlerinizdir. Çünkü günün büyük bir bölümünü ofislerinizde işlerinizle uğraşırken geçiriyorsunuz. Bu alanı nasıl daha etkin, verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Ya da ofisinizi kullanırken daha az maliyetle nasıl yönetebilirsiniz? Bu, motivasyonu yüksek tutmak adına başka bir kriterdir sizin için. Bu noktada Kamara ofislerine gelerek çalışanlarınızla birlikte iyi bir aile ortamı da sağlayabilirsiniz. Uygun fiyatlı ve bolca imkanıyla sizi bekleyen Kamara ofislerinde işinize daha iyi odaklanır, motivasyonunuzu daha da zirvelere ulaştırabilirsiniz.

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, girişimcilere, derneklere ve firmalara hazır ofis sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti sunarak çalışanlarına daha iyi bir ofis hizmeti veren bir kuruluştur. Toplantı odalarını da çalışanlarının hizmetine sunan Kamara’da onlarca imkandan faydalanma şansı!

  • Rahat ve ergonomik mobilyalar,
  • Profesyonel sekreterya hizmeti,
  • Resepsiyon hizmeti,
  • Kamara tarafından ofislerinizin düzeni ve temizliği,
  • Tüm faturalar kira içerisinde,
  • Fiber hızlı internet,
  • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödemezsiniz,
  • Arkadaşlık, komşuluk edeceğiniz yüzlerce girişimci,
  • İş sırasında ve sohbetlerinizde Kamara tarafından sınırsız ikram edilen çay ve kahveler.

Hem uygun fiyata hem da onlarca imkandan yararlanacağınız Kamara ofislerinde çalışmak size ve ekibinize ayrı bir motivasyon kaynağı olacaktır. Çünkü her şeyin kaliteli ve daha az maliyetle karşılanacağı Kamara ofislerinde başarıya ulaşmanız daha kısa sürede olacak, daha fazla müşteri çekebileceksiniz. Bu da sizin ekonominizi olumlu derecede etkileyecek önemli bir hamledir.

Sizin, motivasyonu yüksek tutmak adına atacağınız adımlar geleceğinizi etkileyecektir. Hem şirketinizin geleceği hem de sizin piyasadaki vizyonunuz için en iyi kararları almanız gerekmektedir. Bu noktada motivasyonu yüksek tutmak içi belirlediğimiz faktörleri iş hayatınızda uygulamalı ve ekibinize de bunu yansıtmalısınız. Kamara ofislerinde motivasyonu yüksek tutmak daha kolay olmakla birlikte başarıya ulaşmak da zor değildir. Daha iyi motive olarak başarılı girişimlere imza atmanız dileğiyle…