Related image

Milyoner olmak tesadüf değildir. Başarılı girişimcilerin bulunduğu konuma olanaklarıyla veya şansıyla geldiği düşünülür. Gerçekte ise bu doğru değildir. Başarılı olmak çok çalışmayı, odaklanmayı ve verimliliğe önem vermeyi gerektiriyor. Milyoner girişimcilerin alışkanlıklarını incelemek ve bunlardan ilham almak girişimciye yarar sağlayacaktır.

GÜNE ERKEN BAŞLARLAR

İş dünyasındaki hemen herkes yoğunluktan şikayet etmektedir. Her gün yanıtlanması gereken birçok e-posta, tamamlanması gereken yığınla iş vardır. Başarılı iş adamlarının birçoğu oldukça erken saatlerde güne başlamaktadır. Rakipler henüz uykudayken güne başlayarak işlerin bir kısmı halledilebilir.

SÜREKLİ ÖĞRENİRLER

Başarılı girişimciler, işleri ne kadar yolunda giderse gitsin öğrenmeyi asla bırakmazlar. Sürekli yeni şeyler öğrenmek, düşünce yapılarını geliştirmek için çaba harcarlar. Okumak bu amaç için en sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Ne kadar yoğun olunursa olunsun okumaya zaman ayırmak başarılı girişimcilerin dikkat ettiği bir husustur.

BÜTÇE BELİRLERLER VE BUNA SADIK KALIRLAR

Milyoner olmak için hem iş hayatında hem de kişisel yaşantıda bir bütçe belirleyip buna sadık kalmak şarttır. Milyoner girişimciler ne kadar zengin olursalar olsunlar banka hesaplarını sürekli titizlikle kontrol eder. Başarılı iş adamları zenginliğini bu titizliğe borçludur.

ÇOK ÇALIŞMAKTAN KORKMAZLAR

“Hemen zengin olun!”, “X adımda zenginliğin yolları” gibi tarifler oldukça popüler olsa da faydaları sıfıra yakındır. Başarılı girişimciler çok çalışmadan, emek harcamadan hiçbir şekilde yüksek gelire sahip olunamayacağının bilincindedir.

NET HEDEFLER BELİRLERLER

Milyoner girişimciler kendilerine net ve belirgin hedefler koyarlar. Hayallerine nasıl ulaşacaklarının planını yapmıştırlar. İki hafta sonra da beş yıl sonra da ne yapacaklarını bilirler. Hedefleri ve hedefe giden yoldaki aşamaları belirlemek başarıya ulaşma olasılığını arttırmaktadır.

BAŞARISIZ OLMAYA HAZIRDIRLAR

Başarısız olmak milyoner olmaya engel değildir. Başarılı girişimciler güvenli bölgelerinden dışarı çıkmaya çekinmezler ve risk alırlar. Başarısızlığın bir son değil öğrenme süreci olduğunun bilincindedirler.

DİNLENMEYİ İHMAL ETMEZLER

Girişimci için durmak, dinlenmek oldukça zor olsa da milyoner girişimciler ara vermenin öneminin farkındadır. Belirli dönemlerde işten tamamen kopmak, dinlenmek girişimcinin yenilenmesini sağlayacaktır. Dinlenmeye zaman ayırmak yaratıcı fikirlerin oluşmasına da ortam hazırlayarak gelirin artmasını sağlayacaktır.

Milyoner olmak şansla ilgili değildir. Başarılı girişimcilerin alışkanlıklarından ve izledikleri yöntemlerden ilham almak faydalı olacaktır.