Yaratıcılığı arttırmak biraz değişiklikle mümkün!

Geo Law cartoon painting creative buzzBüyük firmaların, çalışanlarını motive etmek ve özellikle de mevsim geçişlerinde onların yaratıcılığını arttırmak için yaptığı etkinlikler çok etkili olduğu kadar finansal açıdan bazı firmalar için imkansız bir hal alabilir. Ama elbette küçük işletmelerin de kendileri ve çalışanları için yapabileceği bir şeyler var. Yaratıcılığı arttırmak çok kolay!

İşte aklımıza gelen birkaç öneri:

 

 

 

 

 

Teşvik Molası

Buz gibi bir havada bile dışarı çıkmak ve biraz güneş ışığı yaraticiligi-arttirmakalmak, üretici ve yaratıcı yanlarınızı besler. Bu bilgiden esinlenerek, tüm çalışanlarınızı temiz havaya çıkarmanızı öneriyoruz. Hava soğuksa, onlara tarçınlı çay ikram edebilirsiniz. Ya da sıcaksa buzlu kahveye hayır demezler. Birkaç dakikalığına bile olsa açık havada çalışanlarınızla paylaşacağınız bu mola anı, onları ve sizi motive
edip üretkenliğinizi arttıracaktır.

 

 

Dekorasyonimg_7949
Mevsim değişikliklerine göre ofisinizi dekore etme fikri en başlarda biraz klişe gibi gelse de, aslında bir bakıma ön
emli bir motivasyon kaynağı. Bu tarz periyodik dekorasyonlar, dışarda hala dönmeye devam eden bir dünya olduğunu fark etmek, sorumlulukları hatırlamak ve buna bağlı olarak çalışma verimini arttırmak için basit ve etkili bir yöntem.  Bizim ofisteki kara tahtada şu anda bunlar yazıyor. 🙂

Ayrıca, dolabın üzerine çift taraflı bant ile yün çoraplar asmak, bereleri ve atkıları sarkıtmak bile iyi bir başlangıç olabilir.

Eğlence

Üretkenliği ve yaratıcılığı arttırmak için yapılan hiçbir şey sıkıcı değildir. Ofisinizdeki boş
bir duvarı kara tahta boyasıyla boyayarak çalışanlarınız için eğlenceli bir fikir paylaşım bölgesi oluşturabilirsiniz.

 

Şemsiyeler
Şemsiyeyi evde unutmak, ya da ofisten çıkarken ofiste unutmak…
İkisi de yağmurlu günlerde yaşadığımız basit ama bizi bir şekilde strese sokan şeyler değil mi? Çalışanlarınızı ve kendinizi bu küçük ama etkili stresten uzak tutmanın çok basit bir yöntemi var. Ofisinizin ortak kullanım alanlarına şemsiyelikler koyabilir ve içlerini de renkli şemsiyelerle doldurabilirsiniz. Böylece şemsiyesi olmayanlar oradan alabilir, unutulmuş ve bulunmış şemsiyeleri oraya koyabilirler. Unutmayın, daha az stresli çalışanlar, daha yaratıcı ve üretken çözümlere giden en önemli yoldur.

Kamara, sizin için geniş ve ferah çalışma alanları sağlar, çalışması keyifli ofisler sunar.

Hem de her mevsimde!

Kendiniz için en iyi ofisi bulmak için hemen bizime iletişime geçin.

İLETİSİM1