Hepimizin içinde bir işe karşı tutku, heyecan olmuştur. İstenilen işe ulaşmak için belli çaba gösterilmesi gerektiğini de unutmamak gerek. Ancak o işi yapmamak adına da çeşitli bahaneler de üretebiliyoruz. Bunlara gerek var mı sizce de? İçten içe yapmak istediğimiz işlerden neden geri kalalım? Gerek maddi problemler olsun gerek çevre baskısı olsun gerekse de başarısız olamama korkusu olsun hep hayallerin, tutkuların önüne geçmeyi başarmışlardır. Ancak bu engele de siz engel olmalısınız. Nasıl mı? Unutmayın ki herkes meslek hayatı sürecinde pek çok sıkıntı ile karşılaşmıştır. Kimisi bu sorunları aşmaya çalışırken kimisi de sorunlarla yüzleşmeden pes etmeyi tercih etmiştir.

Siz işinizin peşinden giderek başarılı bir girişimci olabilirsiniz. Geçmiş yazılarımızda da belirttiğimiz gibi alacağınız risk ve göstereceğiniz cesaretler işinize gidecek basamakları oluşturacaktır sizin için. Siz de bahsettiğimiz bu engellere engel olmak istemez misiniz? O halde bu yazımızda bahsedeceğimiz önerileri faaliyete geçirerek daha cesaretli bir yaklaşım gösterebilir ve istediğiniz işte kendinizi bulabilirsiniz. İşte birbirinden değerli o öneriler;

1-Temel Değerlerinizi Belirlemelisiniz

İşe girme, girişimi başlatma amacınız nedir? Öncelikli hedefleriniz nedir? Para kazanmak mı, ün kazanmak, prestij yapmak mı? Hayattan ve işten beklentilerinizi de es geçmeyerek bu değerlendirmeyi kendinizce yapabilirsiniz. Ancak başarıya aç ve vizyonu geniş girişimciler için bu saydıklarımızın hepsi birer hedef olmuştur. Hem yatırımınızın karşılığını almak adına para kazanmak hem de dışarıya daha iyi bir profil sunmak adına prestij kazanmak sizin temel hedefleriniz olabilir meslek hayatı içerisinde.

2-Temel Değerlerinizi Belirledikten Sonra Nereye Ait Olacağınızı Bulun

Temel değerlerinizi belirlediniz, sıra geldi nerede hangi koşullarda çalışmaya. Bu alan kurumsal bir çalışma alanı da olabilir veya kurumsallaşmış özel şirket, ofisler de olabilir. Çalışmak istediğiniz sektöre uygun yerleri belirleyip buralarda çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

3-Teknoloji ve Sosyal Medyadan Yararlanın

accounting, apps, bookkeeper

Günümüzde teknolojinin ulaşamadığı yer yoktur şüphesiz. Siz de teknoloji ve sosyal medyanın gücünden yararlanarak işlerinize farklı bir boyut getirebilirsiniz. Nitekim iş arayanların da iş verenlerin de çoğu web siteler, uygulamalar veya sosyal medya üzerinden başvuru formu açarak/doldurarak işlere başlangıç yapabiliyor.

Bunlarda farklı olarak sosyal medya, internet üzerindeki profilinizi de güçlendirmelisiniz. CV, öz geçmişinizi ne kadar dolu ve etkili doldurursanız sizin için o kadar iyi olacaktır.

4-Başarısız Olabilirsiniz, Korkmayın

Özellikle işe yeni başlayan, acemi olan kimseler için geri adımın en büyük sebebi bu: başarısızlık korkusu. Çok büyük tecrübelere sahip, başarılı kişilerin de dönem dönem başarısız olduklarını da hatırlatarak bu algıdan vazgeçmeniz gerektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü süreç uzun bir süreci kapsıyor. Bu uzun süreçte sizden her zaman başarılı olmanız beklenmez. Başarısızlıklardan ders alarak tekrar aynı hataya düşmemelisiniz sadece. Bunun için de başarısız olmanız gerekiyor aslında. Başarısızlıklar emin olun sizi geriye atmamalı, aksine sizi daha güçlendirip hata oranını en aza indirmelidir.

5-Etrafınızda Sizi İleriye Götürecek İnsanlara Yer Verin

Woman Sitting on Chair Near Laptop Computer

Moral, motivasyon meslek hayatı süresince sizinle olmalıdır. Bunun için de etrafınızda yer vereceğiniz kişiler de önem taşımaktadır. Nitekim sizi hep başarısız olmanız ile suçlayan ve bunu daima yüzünüze vuran kişilerden uzak olmanızda fayda var. Bunun tam tersine, size sürekli moral kaynağı olan, başarısız olsanız bile size destek vermeye devam eden kişileri sürekli yanınızda bulundurmalısınız.

Bunların yanı sıra alanınızda tecrübe ve ilgi sahibi kişiler ile iletişim halinde olmakta da fayda var. Çünkü meslek hayatı sürecinde onlarla birlikte gerek iş yardımı alarak  gerek projelere katılarak  ya da onlarla iş sohbetlerinde bile olmak size olumlu yönde katkı sağlayacaktır.

Etrafınızda böyle kişileri bulmak kolay olmuyor. Siz de ofisinizi Kamara ofislerine taşıyarak etrafınızdaki yüzlerce girişimcinin tecrübelerinden yararlanın!

Kamara’da Girişimci Olmak Bir Başka!

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, şirketlere ve derneklere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti veren bir kuruluştur. Kamara ailesinde yer alan yüzlerce girişimci ise çeşitli sektörlerden olup işlerini başarıyla sürdüren kişilerdir.

Peki bu başarının sırrı ne? Kamara ofislerinde çalışmanın verdiği imkanlar neticesinde verdiği kolaylık ve rahat çalışma ortamlarını sayabiliriz. İşte Kamara’da girişimcileri başarıya ulaştırmaya yarayan imkanlar;

 • Rahat ofis ortamı,
 • Ergonomik ve kullanışlı ofis mobilyaları,
 • Tüm ofis ekipmanları mevcuttur,
 • Profesyonel sekreter hizmeti,
 • Telesekreter,
 • Gerektiğinde toplantı salonlarınız kullanabileceksiniz,
 • Sanal ofis tercihinizde stopaj vergisi ödemezsiniz,
 • Resepsiyon,
 • Temizlik hizmeti,
 • Fiber hızlı internet,
 • Tüm faturalar kiraya dahildir,
 • Arkadaşlık, komşuluk kuracağınız yüzlerce girişimci,
 • Sohbetler ve çalışma sıralarında Kamara tarafından ücretsiz çay, kahve servisleri

Hepsinin bir arada olduğu Kamara ofislerinde başarısız olmak mümkün mü?

Sekreter hizmetinden güvenliğe, ofis düzeninden terasta çay, kahve içmeye kadar bütün her şeyin dizayn edildiği Kamara ofislerinde profesyonel bir meslek hayatı sizi bekliyor. Bahsettiğimiz üzere çeşitli sektörlerden, ki bunlar mühendislik, psikolog, avukat ve diğer tüm alanlar, kişilerle sohbetler kurabilir ihtiyacınız olan motivasyonu bulabilirsiniz.

Fiyat tarifesini, nerelerde olduklarını, iletişim bilgilerini ve diğer aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını “Sorularla Kamara” makalemizi okuyarak bulabilirsiniz.

Meslek hayatı yolculuğunuza çıkmadan önce ve çıktıktan sonraki süreci, yapmanız gerekenleri anlattığımız bu yazıda tüm önerileri dikkate alarak uygulamaya koyulmalı, gereken cesareti göstermeli ve gerekirse risk de almalısınız. Ayrıca Kamara ofislerine de taşınarak daha rahat bir çalışma sürecine sahip olabilirsiniz. Kamara ofislerinde başarılara ulaşmanız dileğiyle…