Z kuşağı zamansız ve mekansız çalışma şeklini diretirken biz de bu ay ofis hizmeti sunan Kamara‘nın altıncı ofisi Kamara Dome İstanbul‘u ziyaret ettik.

 

campaign-dergisi3
4. Levent’teki, hem de Sanayi bölgesindeki keşiflerimiz devam ediyor. Bu ay da yürürken sürekli denk geldiğimiz, kırmızı binasıyla ekipçe bizlerde merak uyandıran Dome İstanbul‘un ofisine gittik.

Hazır ve sanal ofis gibi hizmetler sunan Kamara‘nın 2010 yılında altıncı tesisi Dome İstanbul, 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

Ve kendilerini dijital dönüşüm merkezi olarak adlandırıyorlar. İsminin anlamı olan kubbe görevi görme misyonuyla dijital ajanslar, teknoloji şirketleri, reklam ajansları ve oyun firmaları gibi müşterilerini bir araya getiriyor.

campaign-dergisi4

Onlara bir yandan ofis hizmeti sağlarken bir yandan da birbiriyle alakalı olabilecek şirketleri bir araya getirerek yeni iş alanları yaratıyorlar.

4 katlı bir binada hizmet veren Dome İstanbul, dünyanın önde gelen arama motorlarından birine etkinlikleri için giriş katında hizmet verirken, yine aynı şirketin çağrı merkezi için de 2. katında ofis hizmeti veriyor.

Yaz aylarında görmeye alışık olduğumuz boş masaların aksine binada gördüğümüz hareketlilik bizleri de şaşırtıyor ve yaz dönemi için etkinlikleri devam eden müşterileri olduklarını öğreniyoruz.

campaign-dergisi5

Ofis tasarımından, lokasyon seçimine kadar müşterilerin önceliklerine göre hareket etmeye çalıştıklarını anlatan

Kamara Dome İstanbul

İş Geliştirme Müdürü Cem Kocabaşa, “Sektöre ilk girdiğimizdeki amacımızdan sapmadık” diyor ve müşteri odaklı anlayışlarını vurgulayarak ekliyor: “Müşteri için uygun bir ofis tasarlandı. Ve mükemmel bir adres mi yoksa konforlu, çalışmaya uygun bir ofis mi vermeliyim, sorusuna cevap arayan müşterilerimiz düşünülerek ilerlendi.”

21 ofisin yer aldığı kamara Dome İstanbul’da bu ofisler dışında ortak çalışma alanları da yer alıyor. Bu alanlarda Pazartesi gününün sendrom getirmediğini yazdıkları ve birbirlerini motive eden tahtalardan, hemen hemen her çalışanın bilgisayarının yanında yer alan bir fincan çay ya da kahve ve atıştırmalıklara kadar her şey yer alıyor.  Ayrıca müşterilerine sadece mekansal anlamda ofis hizmeti sağlamıyor, kargolarına kadar ilgileniyorlar.

Z kuşağının da yerinde duramayan, sabırsız ve pratik tavrıyla beraber geleneksel çalışma koşullarından gün geçtikçe uzaklaşıyoruz. Zamansız ve mekansız çalışma, trend haline geliyor. Ve pek çok büyük firma da bu trende, çalışanlarına ayrı bir bakış açısı, yaratıcılık ve sınır tanımazlık getireceğine düşünerek uyum sağlıyor. Belki de ilerleyen zamanlarda Kamara Dome İstanbul gibi ya da daha önce sayfalarımızda yer verdiğimiz benzer ofisler dışında, geleneksel çalışma şartlarına hakim olan ofisler kalmayacak.