fbpx

Liderlik Stratejileri İle Değişen Hayata Siz de Ayak Uydurun!

Yönetmek ile lider olmak, yönetici ile lider arasındaki benzerlik veya farklılıklar var mıdır sizce? Girişimcilikte, özellikle şirket kurumlarında bu kavramların çok önemli olduğunu bilmeniz gerekir. Takımına, ekibine iyi bir liderlik yapmak ve iyi yönetmek, oradaki disiplini sağlamak başarının en derinleşmiş kökleridir. Bu kökleri sağlamlaştırmak ve çoğu şeyden taviz vermemek adına liderlik stratejileri dediğimiz özellikleri de kendinizde bulmanız ve hayata geçireniz gerekmektedir. İyi bir lider takımını iyi yönetmekle birlikte çokça başarılara da imza atabilir. Kendinizde bu cesaret ve özellikleri görüyorsanız siz de iyi bir lider olabilirsiniz.

Bu kazanacağınız liderlik stratejileri ile sadece takımınızı da değil, sürekli yenilenen ve değişen iş dünyasındaki farklılıkları da yönetebileceksiniz. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle ortaya çok daha farklı yenilikler çıkmakta ve her sektörden girişimciler de bu değişikliklere ayak uydurmak zorundadır. Peki bu vurguladığımız liderlik stratejileri nelerdir, nelerden oluşmaktadır? Yazımızda bu liderlik stratejileri konusunu başlıklar halinde sizlere aktarmayı çalışacağız. O zaman başlayalım! İşte kazanmanız gereken liderlik stratejileri:

1-Bir Amaca Odaklamak ve İlham Vermek

Person Holding Magnifying Glass

Her yaptığınız işin bir amacı olmalıdır. Bu amacın ne olduğu da sır olarak sadece sizde değil, paylaşımcı olarak tüm çalışanlarca bilinmesi gerekir. Peki bunu aşılayacak olan kişi kim? Tabi ki liderlik görevinde olan kişide yani yöneticidedir. Siz her yaptığınız işin geleceğini, amaçlarını ve neye hizmet ettiğini ekibinize yansıtır ve onlara gerekli motivasyonla birlikte ilham verirseniz liderlik stratejileri altında yapmanız gereken ilk görevi tamamlamış olursunuz.

2-Her Şeyinizi Ortaya Koymalısınız

Girişimcilik risk alabilmektir, gerektiği yerde fedakarlık gösterebilmektir. Aslında başarı için de temelde bunların olması gerekmektedir. Temel hedefiniz başarılı olmak ise bunları yapmaktan çekinmemelisiniz. İyi bir lider ve aynı zamanda iyi bir örnek olmak istiyorsanız ekibiniz için bunları yapmalısınız. Önemli anlarda vereceğiniz kararlar işinizin boyutunu değiştirebilir. Belki olumsuzluk halinde olan işiniz sizin fazla mesai yapmanız ve fazla para harcamanız ile düzelme ihtimali de olabilir. Tüm bunları hesaplayarak ve planlayarak yolunuza devam etmelisiniz. Çünkü girişim size ait ve lider olan da sizsiniz. “Başarıya giden her yol mubahtır” anlayışı ile hareket etmek en doğru adımdır sizin için.

3-Öğrenme Kültürünü Aşılayın

advice, advise, advisor

Değişen, gelişen ve yenilenen bir girişimcilik sektöründen bahsettik. Peki siz bu değişime nasıl ayak uydurabiliyorsunuz bir lider olarak? Değişen ve yenilenen sektör içinde otaya öğrenilmesi gereken çoğu bilgi de atılır. Siz de sektörünüzle alakalı ve girişimciliğe dair tüm terimleri hatta daha fazlasını hem öğrenin hem de ekibinize bu öğrenme ruhunu aşılayın. Öğrenerek de bir şeyler kazanabileceğinizi unutmayın. Öğrendikçe bilgi, birikim artar ve bunlar tecrübe olarak işlere yansır. Bilgi, birikimin yansıdığı işler ise bir müddet sonra başarıyla sonuçlanacaktır. İyi bir lider öğrenme yetisini yitirmez ve ekibinde de bu alışkanlığın oluşmasında başrol oynar.

4-Vizyonunuzu Geniş Tutmalısınız

Vizyon bir girişimci için olmazsa olmaz bir terimdir. Vizyonunuz, amaçlarınız ne kadar geniş ise işe olan bağlılığınız da o derece artar. Liderlik ettiğiniz ekibe de bu durumu göstermelisiniz. Vizyonunuzu bilen bir ekip sizin istediğiniz titizlikle çalışmalarını sürdürür ve yine sizin de katılımlarınızla ortak bir çalışma alanı oluşturulur. Vizyonunuzu, amaçlarınızı hatırlayarak işe devam etmek başarıya ulaşmak adına önemli bir hamle olacaktır.

5-Başarı İçin Gerekli Tüm İmkanları Sağlayın

Tüm bunların yanında donanımlı bir çalışma alanı sunarak çalışanlarınıza eksiksiz bir hizmet de vermek liderliğin bir parçasıdır. Çünkü başarıya ulaşmak için her şeyin eksiksiz ve kaliteli olması gerekmektedir. Ofis ortamında kaliteyi bulmak ve çoğu imkandan en iyi şekilde yararlanmak adına işinizi Kamara ofislerine taşıyarak devam ettirebilirsiniz. Kamara hazır ofislerinde ekibinizle birlikte işlerinizi yürütürken aynı zamanda onlarca imkandan da yararlanacaksınız. Hem de uygun fiyatlara!

İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kamara

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, firmalara ve derneklere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti sunan bir kuruluştur. Ayrıca müşterilerine yani girişimcilere gerektiği zaman toplantı salonlarının da kapısını açan Kamara’da tüm imkanlar sizin için sunulmaktadır.

Kamara’da hangi imkanlar var?

 • Rahat ve ergonomik ofis mobilyaları,
 • Tüm ofis ekipmanları mevcuttur,
 • Fiber hızlı internet imkanı ile değişen girişimcilik sektörüne siz de ayak uydurabilirsiniz,
 • Tüm fatura giderleri kiraya dahildir,
 • Sizin gibi yüzlerce girişimci ile arkadaşlık kurabilirsiniz,
 • 40 saatlik eğitimden geçerek size hizmet eden profesyonel sekreterler,
 • Resepsiyon hizmeti,
 • Sanal ofis seçiminde stopaj vergisi ödemezsiniz,
 • 7’24 güvenlik,
 • Ofisinizde Kamara tarafından düzenli bir şekilde temizlik hizmeti,
 • Sınırsız çay ve kahve servisleri,

Bir lider olarak siz de çalışanlarınıza en iyi ortamı, en iyi hizmetleri sunmak istersiniz. Her şeyin tam ve eksiksiz bulunduğu bir ortamda çalışmamak veya çalışmaları ertelemek için hiç bir bahane olmaz aslında. Bu da sizin zamandan hatta paradan da kazanmanızı sağlar.

İşlere en iyi şekilde odaklanmak için, müşteri memnuniyeti ve profesyonel bir çalışma alanı için Kamara ofisleri tam da sizin için en uygun alanlardır. Kamara’da tüm bu imkanlar doğrultusunda şirketinizi istediğiniz noktalara taşıyabilir ve başarı ile sonuçlandırabilirsiniz.

Ayrıca işten kalan zamanlarda Kamara’da bulunan girişimcilerle işler hakkında sohbetler ederek iş stresinden kurtulabilir ayrıca yeni kişiler vesilesiyle de yine bilgiler öğrenebilirsiniz. Bu, size e ve ekibinize çok şey katacaktır.

Tüm bu liderlik stratejileri ile gücünüze güç katabilirsiniz. Vereceğiniz en doğru kararları alacağınız riskler ve göstereceğiniz fedakarlıklar ile birleştirerek sizin liderliğinizde ortaya güzel şeyler çıkarabilirsiniz. Bu stratejiler sayesinde siz de daha iyi bir liderlik örneği gösterebilirsiniz. Tüm bunları Kamara ofislerinde gerçekleştirerek başarılara ulaşmanız dileğiyle…

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir